Waarom occasions zo in trek zijn 0— 2020 was voorspoedig jaar voor de dierenambulance Walcheren Het jaar 2020 van Douwe Eisenga Dieren Ambulance De Faam WOENSDAG 30 DECEMBER 2020 Verkoop tweedehands auto's stijgt DEN ENGELSMAN: 'DE AANKOOP VAN OCCASIONS IS GESTEGEN' TERUGBLIK OCCASIONCENTRUM VAN MOSSEL IS VERBOUWD MICB>EU AMUMlil.lO' RV1TERO; A»\» UÏOYUJ Oicrenlol aiamenvoordiercn www.dirr-nu Sinds maart werken we zoveel mogelijk thuis en dat is goed te merken op de Zeeuwse wegen. Het is rustig. Er worden een stuk minder kilometers gemaakt. Wat deed dit het afgelopen jaar met de autobranche? GOES - "We hebben toch wel een mooi jaar gedraaid", ver telt Wijnand den Engelsman, vestigingsdirecteur van het Van Mossel Mega Occasion Centrum aan de Pearyweg 19 in Goes. "We zien duidelijk dat de aankoop van occasions is gestegen. Nu moet ik er wel bij zeggen dat deze tendens al jarenlang te zien is, dus dat durf ik niet te koppelen aan de huidige situatie. In de randstad zagen we wel een verandering dit jaar, daar was een flinke toename in de verkoop van kleinere auto's, omdat mensen het niet veilig vonden om met het openbaar vervoer te reizen. In Zeeland zagen we die speci fieke toename nauwelijks." Kwaliteit De toename van het aantal verkochte occasion is volgens Den Engelsman te danken aan de steeds betere kwaliteit van tweedehands auto's, terwijl je voor een jonge occasion een stuk minder betaalt dan voor een nieuwe auto.Al onze au to's ondergaan een inspectie op zestig punten. Bovendien geven we een servicepakket bij elke occasion. De auto is voorzien van geldige APK, zes maanden BOVAG-garantie en wordt van binnen en buiten grondig gereinigd. Het basis pakket is ook uit te breiden tot het Servicepakket Plus, met onder meer een uitgebreidere garantie, onderhoud volgens schema, nieuwe APK en vol- ledige reconditionering van de binnen- en buitenzijde." Online kopen De showroom moet de deuren tijdens de huidige lockdown gesloten houden. Toch kan je ook op dit moment terecht bij Van Mossel. "Je kunt zelfs on line een auto kopen via www. vanmossel.nl/moc, die we ver- Hoe beschrijft Douwe Eisenga het jaar 2020? Wat heeft het met hem gedaan en welke verwachtingen heeft hij voor 2021? In januari verzorgde hij met De Herbergen nog het derde Nieuwjaarsconcert. MIDDELBURG - Douwe Ei senga, componist, moest in maart 2020 z'n pianoconcer ten afzeggen, liep een on- derwijstrip van twee weken naar Amerika mis en zag de première van zijn muziekstuk Perquel Grenspaal 369 tijdens het Zeeland Nazomer Festival in rook opgaan. Eisenga: "Wat ik een leuk neveneffect vind, is dat een nieuwe situatie je dwingt tot het nadenken over nieu we mogelijkheden. Wat op drachten betreft loopt het treintje door, maar in 2021 is mijn agenda nog leeg. De versoepeling in juni gaf mij de kans om een serie piano concerten te geven in de kerk tegenover mijn huis, elke keer 30 mensen en twee con certen per avond. Vervolgens zoek je andere manieren om inkomen te vergaren." Het ZN F premièrestuk kreeg een bewerking als d'n Over kant: een theaterwandeling die gratis was te lopen in het centrum van Middelburg, met je smartphone om de (muziek) scènes te beluiste ren. "Zonder corona hadden we dit nooit verzonnen." Ei senga bedacht in diezelfde maand het project Petje Af. Kort gezegd komt het hierop neen niet uitgebrachte mu ziek op te nemen met een Club van 100 die dit sponsort Kom zeker kijken als de deuren weer open mogen, de showroom is echt prachtig gewordenzegt vestigingsdirecteur Wijnand den Engelsman. volgens bij jou thuis afleve ren", vervolgt Den Engelsman, "maar als je toch liever de auto eerst met eigen ogen wilt be kijken en een proefrit wilt ma ken, komen we met de auto naar jou toe. Valt de auto toch tegen? Dan hebben we altijd nog een omruilgarantie." Begin dit jaar werd de vestiging van Van Mossel aan de Pearyweg in Goes volledig verbouwd. "Hopelijk kunnen de deuren weer open op 20 januari. Kom dan zeker even kijken, het is echt prachtig geworden", verzekert vestigingsdirecteur Wijnand den Engelsman. "Tot die tijd is de online showroom natuurlijk wel geopend. Tijdens de lockdown, tot en met 19 januari, houden we onze VIPweken. Kijk op www.vanmossel.n^ vip voor alle acties en kortingen." VLISSINGEN - Het gaat goed met de dierenambulance Vlissingen. Ondanks de coro na-uitbraak wist de Stichting Dierenwelzijn Walcheren dit jaar 55 vrijwilligers te werven die 24 uur per dag, 7 dagen per week in touw zijn om die ren te redden. Het was de be doeling om die vrijwilligers te werven middels een open dag op 20 maart 2020, maar kort daarvoor werd de lockdown afgekondigd. Toch waren er al genoeg vrijwilligers bij de start op 15 april van dit jaar. Volgens bestuursleden Marcella Keus en Jolanda Lichtenberg is de dierenambulance inmiddels al meer dan 1000 keer uitgerukt, niet alleen voor levende die ren, maar ook voor overleden dieren. In de zomermaanden reden ze zelfs dankzij Stichting Dierenlot rnet twee dierenam bulances. De stichting, waar ook de Dierenvoedselbank on der valt, krijgt geen subsidie en doet alles zelf. "We zijn afhan kelijk van giften, donateurs en sponsoren, maar ook van be stellingen uit de webshop op onze website" aldus Jolanda Lichtenberg. Het heftigste wat ze dit jaar meemaakten was de flatbrand in de Hogeweg in Vlissingen, waar in de dagen daarna nog levende katten en honden werden aangetroffen. "Het tis alles behalve tegenge vallen" zegt Marcella Keus, die verwacht dat 2021 weer min stens net zo'n goed jaar wordt voor de Dierenambulance als 2020. De dierenambulance is inmiddels al meer dan 1000 keer uitgerukt, niet alleen voor levende dieren, maar ook voor overleden dieren. Foto: dierenwelzijnwalcheren.nl Douwe Eisenga tijdens één van zijn concerten. FOTO: Tineke de Boer

de Faam | 2020 | | pagina 15