2020 bijzonder jaar voor blueszanger Peetman Zeeuwse film 'Meidagen' sluit het jaar af met prijzen Terugblik WOENSDAG 30 DECEMBER 2020 De Faam in de buurt De korte film Meidagen, door regisseur Juri Ferri, is in de prij zen gevallen op het Veterans Film Festival in Canberra, Aus tralië. Het Veterans Film Festival is een evenement voor films met verschillende perspectieven op oorlog en veteranen the ma's. Voor de Middelburgse zan ger Peetman was 2020 een bijzonder jaar. Hij bracht in januari een nieuwe EP uit met de bedoeling om veel op te gaan treden ter promotie daarvan. Het liep anders. Hij werd vader van een tweeling en er kwam een coronapan- demie. MIDDELBURG - In plaats van drie a vier optredens per maand in de zalen werden de optredens lockdown concer ten. En die bevielen zo goed, dat Peetman besloot om te stoppen met optreden. "Uiter aard is de hele situatie rond de pandemie zeer vervelend, maar lockdown is mijn le vensstijl" zegt hij daarover, want de optredens vanuit huis zijn prima te combineren met zijn baan en de opvoeding voor Pieter en Fréderique, de tweeling die in september is geboren. Dief in de nacht De lockdown bespaarde hem zoveel tijd dat hij alweer be zig is met het opnemen van een nieuw album dat in 2021 uit moet komen. Voorafgaand is er al een nieuwe single uit, genaamd "Dief in de Nacht'. Het nummer is gratis te down loaden via zijn website www. peetman.com De switch van Engelstalige- naar Neder landstalige muziek is hem goed bevallen, maar is wel even wennen. "Het Nederlands heeft meer klemtonen dan het Engels". De muziekstijl is over wegend hetzelfde gebleven. blues en aniericana, maar dan in het Nederlands. De geboor te van de tweeling inspireerde hem tot bredere invloeden, zo als van de Beatles en de Beach Boys. Peetman speelt daarop alle instrumenten zelf. VUSSINGEN CANBERRA - Tijdens de prijsuitreiking op 24 december bleek dat Mei dagen de prijs voor de beste studentenfilm had gewonnen, samen met de prijs voor bes te filmacademie. Daarboven werd Meidagen ook bekroond met het Sergeant Joseph Cecil Thompson Award voor beste muziek. Meidagen vertelt het verhaal van een Nederlandse soldaat die de eerste dagen van de tweede wereldoorlog aan de Zeeuwse kust beleeft. Hij werd opgenomen in april 2019, on der andere in de monumen tale boerderij Cranestein in Oostkapelle en Café Juliana in Biggekerke. Meidagen ging in première in september 2019 tijdens Film by the Sea in Vlis- singen, en werd sinds op meer dan 10 internationale filmfesti vals geselecteerd en vertoond. "Ik vind het geweldig dat een stukje Zeeland rond de hele wereld wordt gebracht door mijn film," zegt scenarist en regisseur Juri Ferri. Peetman, die in het echt Peter Wisse heet, gefotografeerd door Martijn Fincke. Tekst: Mark Lobbezoo De korte film Meidagen door regisseur Juri Ferri is in de prijzen gevallen. De film werd buiten Nederland al vertoond in vertoond in Italië, Brazilië, Portugal en Australië. FOTO: MEIDAGEN

de Faam | 2020 | | pagina 12