Avondedities van Ex Voto in de Grote Kerk van Veere A Souburgse scholieren goed zichtbaar in het verkeer Walcheren nu Meer doen met je eigen muziek? Meld je aan! Kerstkaarten voor buurtgenoten www.avaelectro.nl 4 0118-471777 RIJWIELHANDEL boone VMM 4- De Faam WOENSDAG 23 DECEMBER 2020 ELECTPO WORLD Oost-5ouburg Heinfeenszand 4 Electro World AVA wenst u een gezond en energierijk Zodra we weer open mogen, staan we in 2021 weer helemaal voor u klaar, tot die tijd: Bezorgen en repareren we b{j u thuis. Adviseren we telefonisch, online en ooi? bij u thuis. Hebben we tijdelijke, vervangende apparaten voor tydens de feestdagen. Kunt u online bestellen en afhalen of laten bezorgen. ZEELAND - Jongeren tus sen de 14 en 21 jaar oud die zelf muziek maken kunnen zich weer aanmelden voor Popaanzee POPSPORT. Een traject voor muzikanten, rappers, producers, bands en singer songwriters die meer willen met hun eigen muziek. Deelnemers krij gen vier workshopdagen waarbij ze gecoacht worden door verschillende muzi kanten en/of professionals uit de Nederlandse muziek industrie. Denk daarbij aan workshops zoals songwri- ting, stage performance, ma nagement, bandcoaching en social media marketing Er wordt een studio-opna me gemaakt van een eigen liedje en het traject wordt afgesloten met een optre den tijdens een showcase op één van de grotere Zeeuw se muziekfestivals. Popsport wordt in Zeeland uitgevoerd door Popaanzee, het Zeeuws platform voor talentontwik keling in popmuziek, on derdeel uitmakend van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. De act, artiest of producer die zich het meest heeft ontwikkeld mag door naar het landelijke traject van Popsport De deelnemer gaat aan de slag met een personal coach. Ook wordt er een live studio opname mét videoclip gemaakt tijdens de Popsport Live Sessions. In 2020 ging singer songwriter Sigoumey Rose door naar het landelijke traject. Ga voor meer informatie of aanmel den naarwww.popaanzee.nl Grote Kerk Veere zet met speciale avondedities het werk Ex Voto van Kerkmeester Folkert de Jong in het licht. VEERE - Lichten uit, spots aan: alle focus is gericht op de schepen, die voor de ge legenheid extra uitgelicht zijn en begeleid zullen wor den door speciaal voor deze avonden door Folkert de Jong geselecteerde soundscapes. Coronaproof De avondopenstellingen zijn volledig Coronaproof te be zoeken. Buiten de kerk bran den de vuurkorven en is er voor de liefhebbers glühwein, chocomel en snert to go. Gestrand Folkert de Jong: "Ik zie de Grote Kerk als een groot om gekeerd schip. Ooit heeft ze verre reizen gemaakt, nu is ze gestrand, leeg. Maar het water roept nog steeds."Een ex voto is een gebedsoffer. Het vertrouwen in ex voto's was vroeger in de scheep vaart groot. Het scheepsgilde doneerde modellen van wer kelijke schepen aan de kerk, opdat God over het schip en haar bemanning zou waken. Op 23 en 30 december van 17.00 tot 19.00 uur, entree 2,50 euro per persoon. Aanmelden Vanwege de Covid-maatre- gelen is het noodzakelijk een bezoek vooraf reserveren, dat kan via de website www.gro- tekerkveere.nl MIDDELBURG - "Ik teken een kaartje voor iemand die met de feestdagen alleen is, met mijn kaartje maak ik iemand blij", vertelt een leerling uit groep 3 van de multiculturele basis school Wilgenhof. De kinderen van de basisschol in de wijk Dauwendaele in Middelburg wilden iets doen voor de wijk. Normaal gesproken worden er altijd kerstactiviteiten geor ganiseerd voor de inwoners. Maar dat is nu niet mogelijk vanwege het coronavirus en daarom hebben alle kinde ren kerstkaarten getekend. Volgende week worden deze zelfgemaakte kerstkaarten be zorgd bij de bewoners van de wijk Dauwendaele. "Wilgen hof is een school in de wijk en voor de wijk", vertelt Marieke Groeneveld, directeur van de school. "Met dit initiatief to nen we niet alleen onze be trokkenheid bij de wijk, maar willen we vooral aan onze leerlingen meegeven dat het omzien naar de ander, juist in coronatijd, één van de mooiste dingen is die je kunt doen." De kerskaarten zijn er echt om de wijk een hart onder de riem te steken in deze coronatijd. Het maken van de kerstkaarten was een groot succes, de kin deren hopen dat de bewoners blij zijn met de zelfgemaak te kerstkaarten. "Wie weet is er wel een nieuwe traditie geboren", zegt Marieke. Alle kinderen vanuit alle groepen hebben meegewerkt aan de kerstkaarten. De mooiste Een leerling uit groep 8 zei: "Kijk eens juf, is het mooi zo? Want ik wil wel dat mijn kaart de mooiste wordt zodat ieder een uit de wijk mijn tekening kan zien." Uit alle kaarten zijn de leukste en mooiste uitgeko zen en deze worden afgedrukt. De kaarten worden verspreid via de post huis aan huis. ELECTRO WORLD Door samenwerking met rijwielhandel Boone fietsen nu alle kinderen van het Kompas veilig zichtbaar door de duistere winterdagen. FOTQ HET KOMPAS De leerlingen raad van Het Kompas is in november op pad ge weest om op meerdere plaatsen in Oost-Souburg de leus Zet je licht aan' op de grond te spuiten met krijtverf. Dit om nog meer ruchtbaarheid te geven aan het belang van goed ver licht en zichtbaar te fietsen in het donker. OOST-SOUBURG - Naar aan leiding van de fietscheck voor de groepen 6 tot en met 8 'bleekdat veel kinderen geen goede reflectoren op hun fiet sen hadden en vanaf de zijkant niet goed zichtbaar zijn voor bijvoorbeeld automobilisten. Daarop heeft de verkeerscom- missie Rijwielhandel Boone in Oost Souburg gevraagd of die de leerlingen wilde sponsoren met reflectoren. Dat deed hij graag. De leden van de leerlingenraad hebben onlangs de reflectoren in ontvangst genomen. Daar na hebben ze hun klassen la ten zien hoe deze reflectoren op de fiets bevestigd moeten worden. Door deze samenwerking met rijwielhandel Boone fietsen nu alle kinderen van de groepen 6 tot en met 8 veilig zichtbaar door de duistere winterdagen. Om de periode van 'zichtbaar in het verkeer' af te sluiten was er op donderdagochtend van uit het ROVZ een projectie te zien op het schoolgebouw. De kinderen waren erg verrast en vonden het heel gaaf. 2021

de Faam | 2020 | | pagina 7