Geen nieuwjaarsduiken Verzekerd van goede gezondheidszorg S Wat is er te doen? <5> Lundia voor de Koorkerk Bibliotheken toch open met afhaalservice Week vol documentaires Topzorg WOENSDAG 23 DECEMBER 2020 WALCHEREN KORT L Vl GROEP 'Revalidatie De Faam WALCHEREN - Ook bij het begin van het nieuwe jaar hebben we nog te maken met de coronapandemie. En dus zijn ook evenementen als nieuwjaarsduiken niet toegestaan. Mensen die toch met een plons het nieuwe jaar in willen kunnen dat doen. mits de dan geldende maximale groepsgrootte en andere coronamaatregelen worden gerespecteerd. Momenteel mag een groep buiten uit maximaal twee personen bestaan. Bij overtreding van de regels treden de politie en boa's op. Een rondgang langs de Walcherse en Zuid-Bevelandse gemeenten leert dat er ook geen alternatieven voor de nieuwjaars duik zijn. Woordvoerders van de gemeenten Vlissingen en Kapelle laten weten dat er geen aangewezen gebieden zijn waar een zwemverbod geldt. In Borsele, Middelburg en Goes zijn er zelfs nog nooit nieuwjaarsduiken georganiseerd zeggen deze gemeenten. De gemeente Kapelle laat verder weten een nieuwjaarsduik niet aan te raden. Bij een georganiseerde nieuw jaarsduik zijn EHBO- ers en de reddingsbrigade aanwezig en wordt de water- en luchttemperatuur in de gaten gehouden zodat kan worden bepaald of het verantwoord is om de zee in te gaan. ARCHIEFFOTO: IZAAK VERKESTE MIDDELBURG - Het boeken- marktteam van de Koorkerk in Middelburg zoekt voor haar komende boekenmarkt gebruikte Lundiakasten. De verlanglijst staat op www. koorkerk.nl/koorkerkgemeen- sc ha p/boe ken markt.htm. Heeft u iets van die lijst en wilt u dat schenken, zend dan als tublieft een bericht aan boe- kenmarkt@koorkerk.nl. WALCHEREN - Alle Biblio- theken zijn tot 19 januari 2021 dicht. Wel blijft het mogelijk reserveringen te doen en deze af te halen, materialen in te leveren en te verlengen. Bi bliotheekleden kunnen thuis online materialen reserveren. Wanneer de reservering klaar staat bij de gewenste afhaal- locatie ontvangt de lener een e-mail. Leners die de Biblio theek niet willen of kunnen bezoeken, kunnen e-books en luisterhoeken lenen via de online Bibliotheek. De biblio theekgebouwen zijn tot 19 januari gesloten voor bezoe kers en de bibliobussen rijden niet. Wie het niet lukt om via de computer te reserveren kan bellen met 0118 654000. Alle actuele detailinformatie staat op dezb.nl ZEELAND - Van 25 tot en met 31 december is het Zeeuw se Documentaireweek bij Omroep Zeeland met een grote verscheidenheid aan do cumentaires op het gebied van natuur, cultuur, actualiteit en duurzaamheid. De documen taireweek is de afsluiter van een jaar lang, iedere zondag, een Zeeuwse documentaire in het kader van het 30-jarig be staan van Omroep Zeeland. De Zeeuwse Documentaireweek wordt afgetrapt met de premi ère van de documentaire 'Van oma's kelder tot Carré'. Hierin zien we de lange weg die Dan ny Vera heeft moeten afleggen en hoe hij uiteindelijk volle za len trok. Van een hilarisch eerst optreden op een trouwerij, via een nummer 1 hit in Turkije, naar een uitverkocht Carré. Documentairemaker Pim van de Berge van Omroep Zeel and kreeg de beschikking over het volledige video-archief van Vera en heeft samen met collega Margot Schotel een prachtige documentaire in el kaar gezet. De documentaires worden om 12.00,16.00, 20.30 en 22.00 uur uitgezonden op Omroep Zeeland TV, via de website en de app. Misschien had u het al opgemerkt: Fysiotherapie Van Loo Veerhoek is sinds dit jaar actief onder de naam TopzorgGroep (TZG). Deze naam sluit beter aan bij het brede scala aan specialiteiten binnen de praktijk. Waar TopzorgGroep het adres is voor eerstelijnszorg, richt Stichting Revalidatiegeneeskunde Nederland (SRN) zich op tweedelijnszorg. Hieronder wordt verstaan de specialistische revalidatie in regio Zeeland en Brabant. Kortom, nieuwe namen, maar met de vertrouwde zorg, op de bekende adressen, dicht bij u in de buurt en met dezelfde gezichten. Ivo van Loo, bestuurder van de TZG, legt uit dat het streven om de zorg iedere dag beter te maken de reden is voor deze veranderingen. "Met deze nieuwe zorgconcepten kunnen we de kwaliteit van de zorg, de klantvriendelijkheid en bereikbaarheid blijven waarborgen. Gelijktijdig werken we kostenefficiënt en stimuleren we innovatie, ook dat is belangrijk. Gelukkig verandert er voor onze klanten niets. De veranderingen hebben vooral met de naam en de organisatie erachter te maken." Uitgebreid pakket, zorg en aandacht De TopzorgGroep heeft als doel de beste zorg te verlenen met alle specialisaties op het gebied van fysiotherapie, oefentherapie en ergotherapie maar ook diëtiek, UWV trajecten, letselschade, arbeidsrevalidatie, medisch fitness en psychologie. Daardoor kunnen ook ex-coronapatiënten bij ons onder 1 dak terecht voor alle "herstel na corona" behandelingen. De landelijke richtlijnen en protocollen hiervoor zijn zelfs mede door TZG en SRN ontwikkeld. Bij SRN kunt u terecht voor specialistische revalidatiebehandelingen r van verschillende klachten en aandoeningen, zoals chronische pijn aan het bewegingsapparaat, neurologische-, hart-, long- en oncologische aandoeningen. Overstappen van zorgverzekering met de beste toegang tot zorg Ivo legt uit dat er veel verschil is tussen de diverse zorgverzekeringen. Voor fysiotherapie sluit men vaak een aanvullende verzekering af. Uit onderzoek van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie blijkt dat met name DSW en Stad Holland aanvullende verzekeringen aanbieden met een ruime dekking voor fysiotherapie en revalidatiegeneeskunde. Deze verzekeraars vragen ook niet om een medische verklaring en laten u helemaal vrij bij het kiezen van een fysiotherapeut en vergoeden ook onze revalidatiegeneeskunde. Goed om te weten, meent Ivo. 'Tot en met 31 december kunnen mensen nog overstappen. Zeker mensen die regelmatig fysiotherapie nodig hebben, doen er goed aan dit serieus te overwegen." informatie 0113-330875 www.srnrevalidatle.nl www.topzorggroep.nl info@srnrevalidatle.nl lnfo@topzorggroep.nl

de Faam | 2020 | | pagina 15