Schenking voor De Arne Wat is er te doen? <8> Julianabad gaat weer open Kerstactie Pennywafelhuis Befiet voor Rijckere-orgel Rotary zegt het met tulpen Basiscursus Sterrenkunde Expo Keramiek en sierraden Wonderlijke insecten Winter op de kinderboerderij Keramiek met een knipoog De Faam WOENSDAG 16 DECEMBER 2020 WALCHEREN KORT MIDDELBURG - De begin dit jaar opgerichte Stichting De Rijckere-orgel 1776 houdt op tweede kerstdag twee bene fietconcerten in de Sint-Au- gustinuskerk te Middelburg. Doel van de stichting is het his torisch orgel uit 1776 van de uit Kortrijk afkomstige orgelbou wersfamilie De Rijckere aan te kopen en over te plaatsen naar deze kerk. De opbrengst van beide concerten komt volle dig ten goede aan dit doel. De twee concerten zijn voor maxi maal 30 bezoekers per concert toegankelijk. Daarom wordt het programma twee keer uit gevoerd, om 14.00 en om 16.00 uur. Reserveren is verplicht en kan via de website www.derij- ckereorgel.nl. De toegang van deze concerten is gratis, bij de uitgang is er een collecte. VEERE - Gehuld in gele hes jes zwermden zes groepjes Walcherse Rotarians uit over vijf dorpen en het stadje Vee- re, om bij zes zorgcentra 2.500 tulpenbollen te planten. Dit gebeurde in het kader van 'Help polio de wereld uit'. On der goed voorbereide en ont spannen regie van Jan de Regt was deze klus in een kleine zes uur geklaard. Komende lente zullen de bewoners en gasten van Simnia in Domburg, Wa terwel in Aagtekerke, Egelan tier in Oostkapelle, Tulpstraat in Koudekerke, Krekepad in Westkapelle en Nieuw-San- denburgh in Veere uitkijken op een kleurenpracht in perken en terras-bakken. Het zal niet ver rassen dat de stemming onder de bollenplanters, die waren uitgerust met spades, schepjes en emmers, uitstekend was. Verbruikte calorieën tijdens deze kortstondige tulpenma nie konden tijdens koffie- en theepauzes en een lunch in Simnia royaal gecompenseerd worden. De opbrengst van 1250 euro gaat de mondiale bestrij ding van polio door middel van vaccinatieprogramma's, waar van het belang juist in tijden van corona niet uitgelegd hoeft te worden. Zie ook www.end- polionowtulp.nl MIDDELBURG - De ZVU ver- zorgt samen met Volksster renwacht Phillipus Lansbergen vanaf 12 januari weerdeunieke basiscursus Sterrenkunde. In zes lesavonden krijgen deelne mers antwoord op vragen als: is de zon een ster? Hoe groot is het heelal? Hoe is het zonne stelsel ontstaan? Waaruit be staan de ringen van Satumus? Hoeveel sterren zijn eren hoe veel sterrenstelsels? Wat is een lichtjaar? Is er leven in het uni versum? Deze boeiende cursus geeft ze een geweldig inzicht in de wereld om hen heen. Ook de praktijk wordt niet ver geten. Bij helder weer worden er telescopen buiten gezet en kunnen deelnemers met eigen ogen de schoonheid van de sterrenhemel zien. De cursus wordt gegeven in het gebouw van de Sterrenwacht, Helm 3 in Middelburg. De leslocatie is ingericht op het lesgeven in corona-tijd. Aanmelden kan bij de Zeeuwse Volksuniversiteit, tel. 0118 - 634800 of via www. volksuniversiteitzeeland.nl AAGTEKERKE - Anne de Kam exposeert haar sieraden en Juliette Dieudonné haar kera miek in Galerie Bank in Aag tekerke. Dit doen ze tot 31 december. Anne de Kam uit Middelburg maakt sieraden geïnspireerd op de natuur. Zij combineert vilt, hout, schelpen met edelstenen, zilver of goud. Zij werkt in opdracht en maakt sieraden op maat of creëert met oude kralen een bijzonder en persoonlijk sieraad. Juliet te Dieudonné uit Terneuzen maakt sculpturale keramiek geïnspireerd door de Schelde en de wereld boven en onder water. Zij bouwt haar werk met de hand op. Zo ontstaan unieke werken waar een ziel in zit. Galerie Bank is extra open op maandag 21 en dinsdag 22, woensdag 23 van 13.00 tot 17.00 uur en donderdag 24 de cember van 13.00 tot 16.00 uur. Gesloten met kerstmis. MIDDELBURG - In deze tij den van onzekerheid en ver andering is de wereld voor de meeste mensen veel kleineren dichter bij huis geworden. Zo ook voor Marie-Louise, die zich laat inspireren door alles wat zij dichtbij om haar heen ziet in de Zeeuwse natuur. Voor haar schilderijenserie Bugs heeft zij haar tekeningen van insecten uitvergroot op oud Frans lin nen als ode aan de schoonheid van het ogenschijnlijk kleine en onbeduidende. Daar om heen heeft zij bloemen en bla deren uitbundig met de hand geborduurd als uitdrukking van de rijkdom en overvloed van de natuur en het immen se plezier dat zij hieraan be leeft tijdens haar dagelijkse wandelingen. Elk werk is in gelijst achter glas met het idee van een relikwiekastje, waarin iets heel waardevols bewaard wordt. Nog tot en met 13 janu ari 2021 tussen zonsopgang en zonsondergang vrij te bekijken bij atelier Hoed Gezien aan de Nadorstweg 38 te Middelburg. MIDDELBURG - Ook de laat- ste weken van het jaar zijn er tal van leuke kinderactiviteiten op Kindervboerderij DE Klep perhoeve aan het meiveldpad in Middelburg. Zaterdag 19 december staat alle versiering om van een juten touw leuke kerstversieringen een mooie kerstslinger te maken klaar. Vanaf 13.30 tot 16.30 uur, Ui teraard zijn er ook voldoende andere dieren- en winterdin- getjes te knutselen. Op zon dag 20 december kun je je eigen sneeuwbol maken. Let it snow, let it snow, let it snow. Van 13.30 tot 16.30 uur op de verwarmde boerderijzolder. Meedoen aan deze activiteiten kan voor 3 euro, inclusief win- tertraktatie en een glaasje si roop. Wil jij zeker zijn van een plaatsje.meld je dan aan via 0118-627142. VUSSINGEN - In de Vlissing- se bibliotheek kunnen bezoe kers tot 31 december genieten van het keramiek van Willy Leijnse. Haar werk is heel di vers. Van verhalend, vaak met een humoristische touch, tot meer verfijnd gebruiksgoed. Soms gecombineerd met an dere materialen als lood, hout, stof of papier en vaak in series vervaardigd. Er zijn "geheime laatjes", slakjes en vogels, een peper- en zoutstel maar ook "réticules", die je als sieraad kunt dragen, te bewonderen. En nog veel meer. van Maan dag tot en met zaterdag tijdens de reguliere openingsuren van de bibliotheek aan de Spui- komweg 7 in Vlissingen. ARNEMUIDEN - Het VSBfonds heeft de Stichting verenigingsgebouw de Arne te Arnemuiden een subsidie toegekend van 20.000 euro. De Arne had een aanvraag ingediend voor het realiseren van diverse noodzakelijke verbeteringen aan het interieur van het gebouw en die aanvraag is gehonoreerd. In 2014 nam een aantal vrijwilligers het gebouw over van de gemeente en richtte een stichting op. Deze stichting renoveerde het gebouw grondig op een flink aantal essentiële pun ten. Niet alles bleek financieel haalbaar en werd om die reden op de agenda gezet voor realisatie op een later tijdstip. Met de nu ontvangen bijdrage gaan deze wensen alsnog in vervulling. Zo wordt de vloerbedekking in de foyer vervangen door een onderhoudsvriendelijk materiaal wat beter geschikt is voor een dergelijke ruimte. Naast deze verbetering worden ook de tafels uit de grote zaal vervangen. ARNEMUIDEN - Na de sluiting van het Julianabad in Arne muiden in 2016 zijn vanuit de bevolking verschillende po gingen ondernomen om het zwembad te heropenen. Eer der dit jaar stopte Stichting Behoud Julianabad echter haar werk, waarmee de sluiting definitief leek. Arnemuidse zwemliefhebbers hebben het dossier nog eens grondig be studeerd en vinden dat het bad wel heropend kan worden. Er wordt een nieuwe stichting opgericht en inmiddels wordt er aan gewerkt om in mei 2021 het zwembad weer te openen. De hulp van voldoende vrijwil ligers is een van de noodza kelijke voorwaarden voor een sluitende exploitatie van het zwembad. Wie als vrijwilliger wil helpen kan contact opne men met Wim Dodmond via 06-54604999. MIDDELBURG - Het Pennywa felhuis in Dauwendaele mist dit jaar de gebruikelijke toe stroom van wijkbewoners tij dens de kersttijd. Anda van Riet en Marlou Pluymaekers zor gen nu, samen met de buurt bewoners voor een bijzondere kerstactie. Vierhonderd bewo ners van de Meanderflat en Driewegenhof krijgen nu een brievenbus-kerstpakketje. Op deze manier laat het Penny wafelhuis zien waar het voor staat: aandacht voor elkaar en iedereen! Veel Walcherse be drijven sponsoren deze actie. Ook personeelsleden van uit zendbureau Maandag doneer den hun eigen kerstpakket aan deze actie. FOTO: ANDA VAN RIET Leden van de Walcherse Rotary hebben bij zes Veerse zorgcentra tulpenbollen geplant. FOTO: PR

de Faam | 2020 | | pagina 5