Walcheren nu fa Nanny helpt met chocolade Kinder kerstviering Kunstkring in Vleeshal Choco voor Emergis en brood voor Tanzania Winter-knutselen Lions Club Taarten Actie Kerstkaarten voor ouderen Bloggen bij Bax Music De Faam WOENSDAG 16 DECEMBER 2020 VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON DE FAAM KORT Al bijna acht jaar staat Nanny Jansen als vrijwilliger mede aan het roer van Stichting Chocolate Lovers. TEKSTEN FOTO: WELZUNMIDDELBURG MIDDELBURG - Het vrijwilligerswerk is haar uitlaatklep. Al bijna acht jaar staat Nanny Jansen als vrijwilliger mede aan het roer van Stichting Chocolate Lovers. "We maken zelf de meest uiteenlopende chocolade producten die we vervol gens verkopen. Je kunt het zo gek niet bedenken, of we maken het. Met de op brengsten van de verkoop uit ons chocolademuse um, de chocoladewinkel en Zeeuwse winkel, realiseren we mooie momenten voor chronisch zieke kinderen en ouderen. Nanny is hoofd productie en manusje van alles, zoals ze zelf zegt. Ze weet pre cies wat er gemaakt moet worden, voor wie en voor wanneer. Ook stuurt ze de vrijwilligers en stagiaires aan, maakt ze de roosters, zorgt ze dat de winkel er goed uit ziet én draait haar hand niet om voor het ma ken van 2400 chocolade verrassingen. "Zelf hebben we hele slech te tijden gekend met twee zieke kinderen. Ook onze eigen gezondheid laat wel wat te wensen over. We wilden al dit negatieve om draaien in iets positiefs. Dan krijg je dit. Wanneer ik de lach zie van een ziek kind, geeft dat zóveel energie. Daar doen we het voor." Benieuwd naar vrijwilli- gersvacatures? Kijk dan op www.welzijnmiddelburg.nl of neem contact op via 06 - 82 21 81 68 of vrijwilliger@ welzijnmiddelburg.nl. Ook kinderen hebben behoefte om al het moois van het kerstfeest te ervaren. Maar dan wel op hun eigen manier. MIDDEBURG - Daarom is er in de Doopsgezinde kerk in Mid delburg op zondagmorgen 20 december speciaal voor kinde ren een viering ingericht. Ingetogen Er zijn geen toneelstukjes en er zijn geen optredens met ap plaus, maar er is wel zomaar een prachtig versierde kerk Kinderen kunnen kerstliedjes zingen en leren hoe je zelf een kerstengel kunt worden. Ook kunnen ze een kaarsje aanste ken en het kerstkindje groeten. Welkom Kinderen met hun ouders of grootouders zijn van har te welkom. Gewoon even de kerk komen bekijken mag ook. Zondag 20 december 2020 om 11 uur, Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62 te Mid delburg. Aanmelding is niet nodig, check wel vooraf de website, vanwege de te ver wachten aanscherping van de coronamaatregelen www.dgwalcheren.nl. Meer info: 06-15622635 VLISSINGEN - Lions Club Vlissingen heeft 1.500 taarten besteld en gaat die zaterdag bezorgen bij instellingen die in 2020 extra belast zijn geweest door de gevolgen van het Corona virus. Instellingen wiens personeel nog iets extra verdient kunnen zich nog melden via de Facebookpagina van de Lions Club Vlissingen. Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 088 0133845 Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.d pgmed ia. nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. MIDDELBURG - De Zeeuwse Kunstkring (ZKK) is 62 lentes jong. En zelfs in dit moeilijke jaar exposeren 12 van de 19 le den van de Zeeuwse Kunstkring (g) in de Vleeshal van Mid delburg aan de Markt. Van zaterdag 19 december tot en met zondag 3 januari. Steeds, ook tijdens de feestdagen, van 12 uur tot 17 uur. Als pas afgestudeerde Zeeuwse kunstenaar is Christina de Korte uit Meliskerke gevraagd om mee te doen met haar kleurrijke grote werk. De expositie is uiteraard co- rona-proof mondkapjes op, niet meer dan 30 personen binnen, afstand bewaren. Om dit te vergemakkelijken is de tentoonstelling zo ingericht dat u veilig een rondje kunt lo pen. Reserveren kan via 06-38871036. Twintig Walcherse en Zuid-Bevelandse ondernemers van Business Open de Goese hebben bewoners, kinderen en me dewerkers van de maatschappelijke opvang van Emergis heerlijke chocoladeblokken geschonken. ZEELAND - De ondernemers waarderen het dat vrouwen en kinderen die te maken hebben met huiselijk geweld, daklozen of mensen anderszins proble men hebben, door Emergis opgevangen en begeleid wor den. De chocoladeblokken zijn gemaakt door Bakker Boer. Een deel van de opbrengst van de chocolade is bestemd voor machines voor een bakkerij in Tanzania, die met steun uit Zeeland is opgebouwd. Adriaan Beirnaert van Progrezz Risicobeheersing en mede-ini tiatiefnemer Arian van Dijk van Wigman en Van Dijk: "Eens in de twee weken ontbijten wij gezamenlijk om op aangena me en effectieve manier te netwerken. In tijden van co rona is het niet verantwoord elkaar live te zien en hebben we een andere invulling aan onze activiteiten gegeven. We hebben een goed doel aan een Zeeuws initiatief waar sociale betrokkenheid centraal staat aan elkaar gekoppeld." Woonbegeleiders Jet Goed- bloed en Edwin van den Ende van het sociaal pension in Goes namen de chocolade namens de Maatschappelijke opvang in ontvangst Meer informatie over Business Open de Goese: www.businessopen.n^ netwerkclubs/zeeland/ de-goese MIDDELBURG - Elke vakantiedag kan er van 10.30 tot 16.30 geknutseld worden op kinderboerderij De Klepper hoeve. Beschilder een dino, een eenhoorn, een paardje, een ster of een kerstboom. Meedoen al vanaf 1,50 euro. MIDDELBURG - Het Zeeuwse bedrijf Bomont is een samenwerking gestart met SVRZ om de strijd tegen eenzaam heid onder ouderen aan te gaan. Bomont heeft meer dan 2200 kaarten geschreven, om alle cliën ten van SVRZ te kunnen verblijden met een per soonlijke kerstwens. In de loop van deze week zal Bomont de handgeschre ven kaarten overhandi gen aan alle vestigingen van SVRZ Vervolgens zal het personeel de hand geschreven kaarten over handigen aan de cliënten, om zo besmettingsgevaar te voorkomen. Naast de handgeschreven kaarten zal Bomont ook een klei nigheidje voor het perso neel overhandigen in alle vestigingen van SVRZ Het algelopen jaar heeft het zorgpersoneel enorm hard gewerkt, dus zij ver dienen het ook om in het zonnetje gezet te worden. ZEELAND - Muziekwin- kei Bax Music zoekt gast- bloggers voor zijn blog. In het blog, dat zo'n miljoen bezoekers per jaar trekt, staat het maken van mu ziek centraal. Een team van productspecialisten schrijft doorlopend nieu we artikelen. Bax Music begeleidt de gastbbg- gers in het schrijven van één of meer informatieve artikelen over muzika le onderwerpen. Hierbij kan gedacht worden aan alles wat nodig is om mu ziek te maken, zoals mu ziekinstrumenten, maar ook dj-gear, studioap paratuur, PA-producten en podiumverlichting. De focus ligt onder an dere op productkennis, speeltechniek, how-to's, geschiedenis, onderhoud en wetenswaardigheden. Zoals gebruikelijk bij het principe van gastbloggen, plaatst de blogger zijn of haar profiel onder elk ar tikel, met daarin een link naar de eigen website. Dit kan zorgen voor meer bezoekers en een betere positie van de website in Google. Naast de eigen productspecialisten van Bax Music, hebben al cir ca veertig gastbloggers bijgedragen aan het Bax Music Blog. In totaal zijn er meer dan 700 artikelen te vinden op het blog. Meer informatie en aanmelding via bax-shop. nl/gastblogger Woonbegeleiders Jet Goed bloed en Edwin van den Ende namen de chocolade in ontvangst FOTO: Jan de Carpentier

de Faam | 2020 | | pagina 3