16/12/20 IBegin 2021 rijden de buurtbussen weer in Zeeland ^Zeeland Hoe Zeeland om wil gaan met weersextremen Dit is de laatste uitgave van Provinciewerk Nationaal Park Oosterschelde op Instagram Provinciehuis gesloten Zeeland weer vier nieuwe streekproducten rijker Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Provincie zet zich in voor meer diversiteit op werkvloer D ovinciewerk Het klimaat verandert, daar kunnen we niet omheen. De kans op wateroverlast, hitte, droogte en overstromingen neemt toe. Dat levert risico's op voor onze gezondheid en veiligheid, maar ook voor de economie. Gemeenten, waterschap en Provincie hebben daarom afgesproken dat zij de negatieve gevolgen van weersextremen willen beperken. Hoe we dat in Zeeland gaan regelen, leggen ze vast in een klimaatadaptatiestrategie. Het concept wordt de komende maanden voorgelegd aan Zeeuwse besturen. Na 11,5 jaar Provinciewerk in de huis-aan- huiskranten is het tijd voor vernieuwing. De komende tijd gaan we daarmee aan de slag. Dat betekent dat dit de laatste uitgave van Provinciewerk is. Gedeputeerde Anita Pijpelink ziet de gevol gen van klimaatverandering om zich heen. "In de droge zomers van de afgelopen jaren ve'dorden planten en bomen en was er minder drinkwater beschikbaar voor de dieren Ook Zeeuwse boeren en fruitte lers ondervinden schade door langdurige droogte. In voor- en najaar staan de straten juist blank door de heftige regenval. Deze klimaateffecten worden de komende jaren steeds extremer. Daarom moeten we nu actie ondernemen." Gemeenten kunnen bijvoorbeeld zorgen voor extra wateropvang als ze een woon wijk opnieuw inrichten. Of groen aanplanten om te zorgen voor voldoende schaduw in de zomer. Stap voor stap richten we Zeeland klimaatbestendig m. Meer lezen? Kijk op www.zeeland.nl/klimaatadaptatie. De buurtbussen in Zeeland rijden niet meer sinds maart 2020 vanwege COVID-19. Gelukkig zijn de onderzoeken afgerond en zijn ze bijna klaar om de weg weer op te kunnen: vanaf U januari 2021 kunt u weer gebruik maken van de buurtbus. Doordat een buurtbus aanzienlijk kleiner is dan een gewone lijnbus met slechts één instapdeur naast de stoel van de chauffeur, waren d verse onderzoeken nodig om ze coronaproof de weg op te kunnen krijgen. Wat is er veranderd? In elke buurtbus is een spatscherm gemonteerd en zijn aan vullende elektronische filters toegevoegd om te zorgen voor voldoende aanvoer van fr'sse buitenlucht en zuivering van de Da Provincie Zaaland wil aan goada werkgever zijn an laten zien dat zij alle (Zeeuwse) werkzoekenden een kans biedt op da werkvloer. Wa stre ven ernaar dat onze organisatie een goede afspiegeling Is van de Zeeuwse samenleving. En dat ieder mens zich er welkom voelt. Om dit te bekrachti gen, ondertekent gedeputeerde Anita Pijpelink deze week het zogeheten Charter diversiteit. Deze intentieverklaring is een middel om actief aan da slag te gaan met het verkrijgen én behouden van een divers personeelsbestand. Zo biedt de Provincie werkervaringsplaatsen, stages en banen aan voor mensen met afstand tot de arbeidsmarkt en kunnen werkzoekenden binnenkort anoniem bij de Provincie solliciteren. Het Charter diversiteit is een landelijk Initiatief van Diversiteit in Bedrijf. circulerende luch'. in de buurtbus. Verder s de eerste passagiersstoet, die net achter de chauffeur zit. verwijderd. Wanneer de buurtbussen weer gaan rijden kunnen er dus zeven passagiers mee in plaats van acht. Per l* januari gaan alle buurtbuslijnen in Zeeland weer rijden. Het gaat om de lijnen: 507, 511. 513. 515. 555. 580. 582, 581583, 584. 589, 591. 592. 593, 59/., 595. 596. 597. 598. 599. Houdt u voor het laatste nieuws hierover de website van Connexxion in de gaten. Buurtbussen zijn onderdeel van het Openbaar Vervoer in Zeeland. Ook in buurt bussen is het voor passagiers verplicht om een mondkapje te dragen. Zet alstublieft uw mondkapje op voordat u de bus instapt. Meer lezen? Kijk op www.zeeland.nl/ov We zijn de natuur en het buitenzijn dit jaar nóg meer gaan waarderen dan voor gaande jaren. En als we buiten zijn, maken we graag foto's om onder andere te delen via social media. Wist je dat het Nationaal Park Oosterschelde (NPO) het derde meest 'geïnstagramde' park in Nederland en België is met 5623 berichten? Een digitaal boekhgsplatform voor activi teiten over de hele wereld stelde de top tien samen van meest genoemde Neder landse en Belgische parken op Instagram. Nederland en België hebben samen 22 nationale parken. Het NPO is het grootste park van Nederland met slikken, schorren, zandplaten, water en dijken om van te genieten Nationaal Park De Hoge Veluwe staat op nummer één met 3990 berichten. Sinds de verschijning van de eerste Provinciewerk in 2009 is het communicatielandschap ingrijpend veranderd Zo zijn we met zijn allen steeds meer social media gaan gebruiken niet alleen de Zeeuwen, óók wij als Provincie. De mogelijkheden om te laten zien waar we aan werken, zijn daarmee flink uitgebreid. Zo zijn we met eigen accounts actief op Facebook. Twitter, Instagram. Linkedln en YouTube, maken we dig'tale magazines en beschikken we over een eigen studio voor het uitzenden van onder andere webinars. Naast onze digitale zichtbaar heid vinden wij het belangrijk dat we ook op papier zichtbaar blijven. In de loop van volgend jaar meer daarover. Het uitgangpunt daarbij is om Zeeuwse inwoners te informeren over waar de Provincie zich zowel politiek als ambtelijk mee bezighoudt. Het laatste nieuws van de Provincie lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl Het provinciehuis is gesloten van maandag 28 december 2020 tot en met vrijdag 1 januari 2021Veel werk gaat gewoon door zoals, indien nodig, de gladheidbestrijding en de bediening van bruggen en sluizen. In bovengenoemde week liggen stukken ter inzage in het Zeeland Paviijoen van ZB-Planbureau en Bibliotheek van Zeeland (ZB). Hel bezoekadres is Kousteensedijk 7 in Middelburg. Kijkt u voor de openingstijden op www.dezb.nl Het provinciebestuur van Zeeland wenst u prettige feestdagen! Gedeputeerde Jo-Annes de Bat overhandigde vorige week het Zeker Zeeuws certificaat uit aan de Ambachterie in Oostburg voor hun Zeeuwse aardappelkroket. Morgen. 17 decem ber. krijgt Slagerij De Waard in Yerseke het certificaat voor zijn Zeeuwse rundvlees (uit de Oostdijk) en varkensvlees (uit Lewedorp). Schapenhouderij Breet in Veere ontvangt het certificaat voor hun schapenmelk en schapen kaas. Daarmee is onze provincie vier nieuwe streekproducten rijker. Het Zeker Zeeuws streekproduct staat voor kwaliteitsproducten uit zee en van het land met een gegarandeerde herkomst. Ze zijn ge teeld, gekweekt en geproduceerd door Zeeuwse ondernemers die echte smaak, zuiverheid en kwaliteit hoog in het vaandel hebben staan. En dat is belangrijk, want de betrokkenheid bij de eigen streek en de vraag naar duurzaam geproduceerde producten neemt toe. Lees meer op www.keurmerkzekerzeeuws.nl. COLOFON Redactie: Mm Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Felice Buonadonna voor Beeldbank Provincie Zeeland Iwapcr van Zeeland). Wllco Jacobusse (bloeiend lamsoor). Walter jonkers (droogte) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Witt u inzage van stukken? Neem dan contact op met «et informatiecen trum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl f per telefoon op 011 8- 63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001. £330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6 A33* BK Middelburg. iW Provincie Laatste Statenvergadering van 2020 De laatste maandelijkse vergadering van Provinciale Staten (PS) in 2020 vindt plaats op vrijdag 18 december en start om 09.30 uur. PS nemen tij dens deze vergadering besluiten over onderwerpen die gaan over Zeeland. Op de agenda staan onder andere de Statenvoorstellen 'Slimme Mobiliteit' en 'Grondexploitatie Waterdunen 2021'. In verband met de RIVM-maat regelen kunt u deze vergadering al leen digitaal volgen vla onze website www.zeeland.nL

de Faam | 2020 | | pagina 10