Kerstdiner voor Maatjes van Humanitas wordt thuisbezorgd Petra is al 25 jaar een zeer betrokken voorzitter Brederode, Scholten en Glerum Verhuur VW overgenomen De Faam WOENSDAG 9 DECEMBER 2020 DIT JAAR WORDT HET MAATJES KERSTDINER THUISBEZORGD KORT MAATJE WORDEN? PODIUM Door de redactie Alle afgelopen jaren heeft het Maatjesproject van Humanitas Zeeland een kerstdiner gehouden voor hun vrijwilligers en deelnemers. Dit was met iedereen bij elkaar op een vaste lo catie. Uiteraard kan het diner dit jaar niet op deze manier plaatsvinden. MIDDELBURG - Toch wil Hu manitas de Maatjes een spe ciale avond met een feestelijk diner aanbieden. Allemaal op dezelfde datum, maar dit jaar dus allemaal op een andere plek. Dit jaar wordt het Kerst diner thuisbezorgd. De Ma tjes hebben afgesproken om maandag 14 december samen te gaan eten. Bij het ene duo koppeling is dit bij de deelne mer thuis, bij de andere komt de deelnemer bij de vrijwilliger thuis. BLVD en Visbar Het Maatjesproject is populair en daardoor ook gegroeid. Dit jaar zijn er ruim 60 duo's, of 'koppelingen', in de termino logie van het maatjesproject. Niet iedereen eet mee, maar er moeten rond de 90 menu's verzorgd en bezorgd worden. Ook dit jaar wordt het diner bereid door Ralph Wiessneren Maartje Kastelein van Brasse rie BLVD in Vlissingen en Mar- tijn van de Walle van de Visbar in Domburg. Zij vonden via hun vaste leveranciers diverse sponsors bereid om producten te leveren voor het diner Maatjesproject Met het Maatjesdiner zet Hu manitas de vrijwilligers van het Maatjesproject in het zonnetje en vraagt tegelijkertijd aan dacht voor het project Voor mensen met een licht ver standelijke beperking kan het moeilijk zijn om sociaal contact te maken met anderen en dit te onderhouden. Humanitas koppelt met het Maatjespro ject vrijwilligers aan de deelne mers om samen leuke dingen te ondernemen: een stukje wandelen, fietsen, ergens iets drinken, naar de stad gaan of een spelletje doen. Op dit moment zijn er in Zeeland 64 vrijwilligers actief bij het Ma tjesproject van Humanitas op Wakheren, de Bevelanden en Schouwen Duiveland. Helaas zijn er 43 mensen met een ver standelijke beperking die nog wachten op een Maatje. Maatje zijn biedt iedereen de mogelijkheid tot een bijzon dere en zinvolle ervaring. Het is eigenlijk heel eenvoudig om de wereld van een an der zoveel mooier te maken. Vrijwilligerswerk is waar devol! Naast een goede be geleiding biedt Humanitas Zeeland scholing, bijeenkom sten, onkostenvergoeding en een vrijwilligersverzekering. DOMBURG - Zeeland Vakan tie, de handelsnaam van de verhuuractiviteiten van VW Zeeland, is per 1 december 2020 overgenomen door ver- huurplatform heeriijkehuisjes. nl. Zeeland Vakantie heeft op dat moment 140 woningen in bemiddeling. -/strong-De nieuwe eigenaar vestigt het nieuwe regiokantoor Zeeland in het voormalige VW inspi- ratiepunt in Oostkapelle. De medewerkers van Zeeland Vakantie maken allemaal de overstap naar het nieuwe re giokantoor. Omdat VW Zee land eind 2020 ophoudt te bestaan is er de afgelopen maanden gezocht naar een overnamekandidaat voor de verhuur van particuliere wo ningen in Zeeland. "Ik ben blij met de verkoop van Zeeland Vakantie aan heerlijkehuis- jes.nl. Op deze manier kun nen we onze huiseigenaren een betrouwbare partner bie den die met dezelfde servke en gezichten blijft werken. Ik ben verheugd dat op deze manier ook de werkgelegen heid voor onze medewerkers behouden blijft." aldus Erik van den Dobbelsteen, direc teur WV Zeeland. De web site wwwzeelandvakantie.nl blijft online. Sleutelbeheer en schoonmaak blijven regionaal behouden vanuit Oostkapelle. Wie interesse heeftom Maatje te worden, kan terecht bij Vicky Wiessner (Walcheren) via 06 - 4890 7940 of bij Marianne Gillot (Bevelanden) via 06-1819 4363 of per e-mail via: maafieshumanitas@gmail.com Zie ook www.facebook.com/maafiesprojecthumanitaszeeland. Het gloednieuwe trio Brede rode, Scholten Glerum brengt een combinatie van eigen werk en bestaande traditionals. Met een combinatie van eigen werk en bestaande traditi onals neemt het gloednieuwe trio Brederode, Scholten Glerum zaterdag 19 december het publiek van De Spot in Middelburg mee op een bijzondere reis. Een reis naar hun eigen klankwereld, vol verstilling, spanning en melodie. MIDDELBURG - We heb ben de neiging om in ge zelschap te willen verkeren, mensen om ons heen te willen hebben. Maar wat als we de noodzaak voelen om alleen te zijn? Dit thema wordt uitgediept op Isolop- hilia - het debuutalbum van het gloednieuwe trio Bre derode, Scholten Glerum. Drie eigenzinnige musici uit drie verschillende generaties: contrabassist en Boy Edgar Prijswinnaar Ernst Glerum, pianist Wolfert Brederode en gitarist Marzio Scholten creëren een wonderlijke, meanderende klankwereld vol verstilling, spanning en melodie. Als duo speelden Marzio Scholten en Ernst Glerum al enkele jaren samen. In 2018 voegden ze ECM-artiest Wol fert Brederode toe. Al de eer ste keer dat de musici met elkaar speelden werd het een avond om nooit te vergeten. Met een combinatie van ei gen werk en enkele bestaan de traditionals weet dit trio het publiek mee te nemen op een bijzondere reis naar hun wereld, waarbij de magie van het podium spat Kaarten: www. muziekpodiumzeeland.nl Petra de Witte werd 25 jaar geleden voorzitter van gym nastiekvereniging Hygiëa in Westkapelle en is nog niet van plan te stoppen. De zeer bescheiden voorzitter wil niets van haar jubileum we ten en laat de aandacht graag naar een ander gaan. WESTKAPELLE - De vereniging is dankbaar voor zo'n voorzit ter. Petra geeft al zo'n 40 jaar les bij de club. Alle leden van de afgelopen 40 jaar hebben wel eens een les van Petra ge had; jongens, meisjes, kleuters, ouderen. Nog steeds geeft ze diverse groepen turntraining, is ze daarnaast voorzitter van de club, strijdt ze voor een nieuwe sportaccommodatie in Westkapelle en is ze altijd be zig met organiseren van eve nementen en activiteiten. Divers Petra de Witte zag al snel dat alleen turnen en dansen niet voldoende is om een club te laten groeien. Onder haar lei ding is het lesaanbod uitge breid met aanverwante lessen; stepaerobics, pilates, body fit, (wandel)bootcamp, peu- tergym, kleuterdans, 50+gym. Haar grote trots is de spring- groep. Een springgroep op een dorp als Westkapelle is bijzon der. Een grote groep springers doen jaarlijks mee aan regio nale wedstrijden. Grote club De diversiteit aan lessen zorgt en/oor dat Hygiëa Westkapel- laars in beweging zet De club telt momenteel 270 leden. Een groeiende vereniging in een vergrijzende regio. Ook aan trainers heeft de club bijna nooit gebrek. De verbindende voorzitter houdt altijd oog voor nieuwe aanwas. Alle afgelopen jaren heeft het Maatjesproject van Humanitas Zeeland een kerstdiner gehouden voor hun vrijwilligers en deelnemers. FOTO: HUMANITAS Petra de Witte werd 25 jaar geleden voorzitter van gymnastiekvereni ging Hygiëa in Westkapelle.

de Faam | 2020 | | pagina 7