Ouders ongerust over lot Intervence O O Walchers nieuws Voedelbank bedankt Lieneke wil snel weer aan de slag Kerstbomen knutselen De Faam WOENSDAG 9 DECEMBER 2020 Hoe moet het verder met mijn kind? H'hhllHiliHIHI WIE NEEMT HET OP VOOR MIJN KIND? DAAR IS NIEMAND VOOR VRIJWILLIGERS PORTRET COLOFON DE FAAM Jeugdzorgorganisatie Intervence staat garant voor een veilig en vertrouwd thuis. Althans, tot nu toe. De organisatie krijgt geen instandhoudingsbijdrage meer van de gemeenten met ingang van 1 januari aanstaande. Ontslagen dreigen voor het (ondersteunend) personeel en de cliënten zitten in onzeker heid over de voortgang van hun begeleiding. MIDDELBURG - Intervence biedt jeugdbescherming en begeleiding bij jeugdreclasse ring, ondertoezichtstelling, uit huisplaatsing en voogdij in het zogenaamde gedwongen ka der. Daarnaast proberen zij met preventieve jeugdbescherming een verplichte jeugdbescher- mings- of jeugdredasserings- maatregel te voorkomen. Dit doen zij in samenwerking met professionals in wijk- en ge- biedsteams, het zogenaamde lokale veld. Vakbond FNV Jeugdzorg neemt het op voor het met ontslag bedreigde personeel. Maar wie neemt het op voor de 1100 kinderen die onder In tervence vallen? Ouders krijgen verschillende opties, zij kunnen terecht bij het Leger des Heils, de William Schrikker Stichting of Briedis Jeugdbeschermers. Maar of zij hun eigen gezins manager mee kunnen nemen is de grote vraag. Niet alle per soneelsleden zullen bij één van de genoemde organisaties aan de slag willen, al zouden zij overgenomen worden. Wij vroegen Anna, moeder van Luna (14) hoe zij hier tegenaan kijkt, na jarenlange ervaring met Intervence. "Onze ervaring met Intervence is niet altijd goed geweest, maar dat geldt ook voor andere instanties. Inmiddels hebben we 63 ver schillende hulpverleners van verschillende instanties over de vloer gehad in de loop der jaren, waarvan 2 gezinsma nagers van Intervence. Als het niet klikt met de één dan hoop je op een klik met een ander, anders werkt de begeleiding niet. Maar voordat dat zo ver was... Dat daar intern de boel niet op orde was dat kregen we wel door in de loop der tijd. Er was behoorlijk personeels verloop. Kon je je verhaal weer opnieuw doen bij de volgende. Maar dit hadden we niet ver wacht, dat het op zou houden. Nu moeten de kinderen naar andere instanties. Er wordt gezegd dat er wordt gepro beerd om de gezinsmanagers zoveel mogelijk in de huidi ge gezinnen te houden maar daar geloof ik niet in." zegt Anna redelijk ontsteld. "Als jij als professional bij een be paalde instantie gaat werken dan kies je voor die werkgever. Nu wordt mensen gevraagd over te stappen naar een an der. En dat geldt dus ook voor de gezinnen. Wil ik wel naar een van die anderen met mijn kind? Dit gaat niet goed ko men, ik begrijp hier niets van. Hoe kunnen de gemeenten zoiets doen? Jeugdzorg valt juist onder hun verantwoorde lijkheid en nu stoten zij dit op deze manier af? Onbegrijpelijk. Hierdoor komen gezinnen op nieuw in de problemen, al was het maar door de wachtlijsten die vast weer gaan ontstaan. Geld is dus belangrijker dan het welzijn van een kind." Er zijn inmiddels vragen ge steld aan de wethouders over deze zaak. Bij het ter perse gaan van deze krant waren deze nog niet beantwoord. MIDDELBURG - De Voedsel- bank Walcheren helpt men sen in nood door hen tijdelijk van voedselhulp te voorzien. Iedere week kunnen klan ten een gratis pakket ophalen met producten. Om dat mo gelijk te kunnen maken, is de Voeselbank afhankelijk van sponsoren. Bedankt! Na opnieuw een jaar lang hon derden Walchenaren geholpen te hebben, wil de de Voedsel- bank alle sponsoren, leveran ciers, particulieren, vrijwilligers en organisaties die geld, goe deren of diensten geleverd hebben bedanken voor hun bijdragen, in welke vorm dan ook. Steun De medewerkers hebben ge merkt dat veel mensen de Voedselbank Walcheren een warm hart toedragen. In dit bijzondere jaar heb ben ontzettend veel men sen de werkzaamheden van de Voedselbank Walcheren ondersteund, waardoor de Voedselbank, ondanks de be perkingen door de Corona-cri sis, in staat geweest is alle cliënten elke week een pakket levensmiddelen te bieden. WESTKAPELLE - Het nieuwste product in het Polderhuisis een kerst boom knutselpakket. Het pakket bevat vijfkerst boompjes, een zakje de coratie en drie potjes verf. Er is een setje voor vol wassenen en een voor kinderen. Schilder en ver sier de boompjes zodat er een mooie kerstcreatie in de vensterbank komt. Advertentieverkoop en media-advies E justin.verdouw@dpgmedia.nl T0880133845 Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website w w w.fam i I ieb e ri cht e n on I i nenl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NVVIissingen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Lieneke Kamphuis (75) uit Veere wil graag snel weer aan de slag! Tekst en foto: Welzijn Veere VEERE - Lieneke Kamphuis (75) Uit Veere genoot na haar drukke baan eerst vol op van haar pensioen, maar na een tijdje werd het toch wat stil. Het was niet meer bevredigend. Lieneke start te toen met het doen van vrijwilligerswerk. Al snel smaakte dit naar meer en wilde ze ook meer af wisseling. Dit lukte Lieneke goed! Elke dag stond er wel iets in haar agenda en elke dag weer ergens anders. Lieneke is lid van de Com missie Welzijn Veere, daar naast zet ze zich in voor Feest van Herkenning, Vereniging Vrienden van Veere, Stichting Vrienden van het Museum, Stadsraad Veere en de PKN Veere. Op dit moment vervult ze vooral bestuursfuncties. Toen haar gezondheid het nog toe liet en voor alle Co rona maatregelen, hielp Lie neke ook 1 x in de week bij de maaltijden in Nieuw San- denburgh. Heb je Lieneke ontmoet bij je bruiloft in het stadhuis in Veere? Dat zou ook zomaar kunnen! Ze was voorheen bode bij huwelij ken. "Mijn grootste wens is weer iets te kunnen doen, nu alles stil staat!' antwoord Lieneke op mijn vraag wat ze nog graag zou willen doen. Waarom Lieneke vrijwilli gerswerk doet? "Met mensen omgaan en hulp bieden daar waar dat nodig is, dat vind ik belangrijk!" Benieuwd naar meer vrij- willigersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijnveere. nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of info(a> welzijnveere.nl Moeder Anne en dochter Luna hebben jaren ervaring met Intetvence. Om privacy redenen willen zij anoniem blijven. Conny den Heijer

de Faam | 2020 | | pagina 3