Gemeente Middelburg Tarieven afvalstoffenheffing 2021 1 11+ Êifl It €1,33 8,00 i of €4,67 of informatie voor inwoners van gemeente Middelburg Download de handige afvalwijzer VAST TARIEF 2021 VARIABEL TARIEF 2021 (betalen in 2022) In 2021 splitst de gemeente Middelburg de afvalstoffenheffing in een vast tarief en een variabel tarief. Variabel tarief Afvalstoffen Vast per leging of heffing jaartarief li storting j restafval Het vaste tarief is lager dan het totaaltarief van 2020. Dit omdat er ook een variabel deel bijkomt. In 2021 betaalt u alleen het vaste tarief. Het variabel deel berekenen we na een jaar en betaalt u achteraf. Eenpersoons huishouden Meer- persoons- huishouden Het variabele tarief bepaalt u zelf. Dit bestaat uit het aantal keren dat u restafval in de verzamelcontainer weggooit. Dit vermenigvuldigen we met het tarief per rolcontainer of afvalzak in de verzamelcontainer. Zo heeft u zelf invloed op de hoogte van uw afvalstoffenheffing. Wisselen van 240 naar 140 liter of van rolcontainer naar verzamelcontainer is niet mogelijk. U betaalt per keer, niet per kilo. Kijk ook op www.mlddelburg.nl/afval voor voorbeeldberekeningen. 240 D 40 L per leging 1 per leging J grote kleine rolcontainer rolcontainer 3X legen 5X legen binnen het binnen het vaste tarief vaste tarief per storting verzamel container februari 2021 aanslag vast tarief 2021 februari 2022 verrekening variabel tarief 2021 aanslag vast tarief 2022 De eerste keren legen of storten zijn inbegrepen in het vaste tarief. U betaalt het variabele tarief voor de keren dat u daar bovenop restafval aanbiedt. Het variabele tarief bepalen inwoners zelf. Waarom een variabel tarief? Het variabele tarief is een stimulans om afval goed te scheiden en de hoeveelheid restafval te verminderen. Hierdoor wordt er minder afval verbrand. Dat is niet alleen goed voor het milieu. Het is ook een besparing, omdat de verbranding van restafval geld kost. Voor inwoners die te maken hebben met veel medisch afval of in aanmerking komen voor kwijtschelding zijn er regelingen. Belt u in dat geval met (0118) 67 50 00. U betaalt geen extra kosten voor het gescheiden inleveren van: Hoe meer afval u scheidt hoe lager uw variabele tarief. 1 De overige afvalsoorten brengt u naar de milieustraat. Restafval kunt u hier niet inleveren. Grofvuil kunt u tegen betaling laten ophalen. VLISSINGEN Handige afvalwijzer Wilt u weten wanneer de ophaaldagen voor GFT en restafval zijn? Of welke inzamelpunten er bij u in de buurt zijn? De afvalwijzer biedt informatie op maat voor uw adres. Download de app of bekijk de webversie via www.middelburg.nl/afvalwijzer. 18X storten D^„zo binnen het P®r lojpreen voor iedereen vaste tarief geVljk Nog vragen? Kijk dan op www.middelburg.nl/afval of e-mail naar diftar@middelburg.nl. Samen geven we afval een nieuw leven BH Rest inhoud liter kleplnhoud liter PlastK en Metalen GIT en Etensresten Glas Paplar Kleding en Textiel D'ikpakkcr OCMCCNlt

de Faam | 2020 | | pagina 8