In de klas kennismaken met ons rechtssysteem Buitengewoon wonen Walchers nieuws Toch Winterfestival met kamermuziek De Faam WOENSDAG 2 DECEMBER 2020 RECHTSZAAK NASPELEN IN DE KLAS: LEREN HOE HET WERKT Wijkagent van net Middengebied David Kaljouw is een van de gastdocenten op de Ravensteinschool voor het project 'Recht' van IMC Basis. Naast tekst en uitleg over ons rechtssysteem en de vakinhoudelijke kant van de verschillende gastdocenten gaat er ook een preventieve werking uit van het project. Foto: Conny den Heijer Kennismaken met het Nederlandse rechtssysteem en een echte 'zaak' vanaf het delict tot aan de daarop volgende ver oordeling volgen in de klas. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Ravensteinschool in Vlissingen kunnen het allemaal uitgebreid meemaken in de komende weken. VLISSINGEN - Afgelopen week mochten wijkagent David Kaljouw en Officier van Justitie Gerda Oosterveld het spits afbijten. Hoe spannend is dat: een politie agent, een Officier van Justitie, redasse- ringsmedewerkers, advocaten en rechters komen de jeugd laten zien hoe het in de prak tijk werkt. Daarnaast geven zij tekst en uitleg over wat hun vak inhoudt. Daarmee hopen zij niet alleen de jeugd te in spireren in een beroepskeuze voor later maar ook preventief te laten zien watje te wachten staat na een vergrijp. Want op gepakt worden door de politie is al iets, maar gebeurt er daar na? En hoe komt een rechter tot zijn oordeel? Wat doet de reclassering en wat kan een advocaat voor je doen? Willemien Treurniet van IMC Basis. Foto: Arno Stevens Willemien Treurniet wist na mens IMC alle 'gastdocenten' enthousiast te krijgen voor dit project. "We doen sinds 2018 projecten op de Raven steinschool. Zo hebben we inmiddels journalistiek, duur zaamheid, ondernemen, mas terclass debatteren, politiek en techniek gedaan. Daarna één les beeldende kunst maar die lessen stopten abrupt omdat corona uitbrak. Dat maakt het nu allemaal wat lastiger. We hadden nu graag een bezoek aan de rechtbank gebracht maar dat is niet mogelijk. Dus spelen we het na in de klas Er wordt één zaak behandeld van het begin tot het einde aan de hand van een voorbeeld. Stu denten van University College Roosevelt spelen de verdach ten in deze zaak. Zij komen vier weken lang iedere week terug. Zo visualiseer je het ge heel. Neemt niet weg dat we voor de komende tijd nog ge noeg op het programma heb ben staan en proberen die zo goed mogelijk in aangepaste vorm te realiseren. We hebben inmiddels haven en scheep vaart gedaan en willen hierna nog aandacht besteden aan horeca, gezondheidszorg en wetenschap." IMC Basis leert kinderen de wereld en zichzelf te ont dekken. Zo ontdekken en ervaren ze samen met de gastdocenten verschillende vakgebieden. Dit zorgt er voor dat de leerlingen la ter zó worden opgeleid dat ze gemotiveerd hun maat schappelijke rol kunnen innemen. Net buiten het centrum van Middelburg, in de wijk Dau- wendaele, is een voormalig kantoorpand omgebouwd naar een mooie zorglocatie van Philadelipia Zorg voor 30 jongvolwassenen. Ook de huidige bewoners van het na bijgelegen Agaat Wonen ver huizen naar deze nieuwe woonplek. MIDDELBURG - Phila Buiten gewoon is de naam van het appartementengebouw aan Buitenruststraat 4 Afgelopen vrijdag 27 november ontvin gen de bewoners van Agaat Wonen de sleutel van hun toekomstige woning. Jongvolwassenen Op deze kind- en jeugdlocatie van Philadelphia Zorg wor den jongvolwassenen met een matige tot licht verstan delijke beperking begeleid op weg naar een zo zelfstandig mogelijk leven. Dit gebeurt in een pedagogische leefklimaat waar bewoners in kleinscha lige groepen wonen en waar het gewone leven centraal staat. Meedoen Bewoners worden actief on dersteund bij het leren van vaardigheden over het in- Het winterfestival van Kamermuziek Zeeland gaat in door in een door corona-eisen aangepaste vorm. Samen met de Zeeuwse Concertzaal zijn er twee programma's op zaterdag 12 en zondag 13 December. Toekomstige bewoners van Phila Buitengewoon voorde nieuwe locatie aan Buitenruststraat 4. Foto: Philadelphia zorg richten van hun sociale leven en het meedoen in de maat schappij. Bewoners kunnen als zij ontwikkelen groeien en ouder worden, doorstromen naar zelfstandig wonen of een andere vorm van begeleid wonen. Groen gebouwd Phila Buitengewoon omvat 30 appartementen die allen zijn voorzien van eigen douche en toilet en een keukenblok. Er wordt samengewoond in 6 kleine groepen. Elke groep heeft een eigen woonkamer. De transformatie die het kan toorpand heeft ondergaan naar een eigentijdse woonlo catie is uitgevoerd door eige naar en projectontwikkelaar EBM. Verhuizing Alle bewoners van het verou derde Agaat Wonen, op het nabijgelegen Agaat 2, verhui zen naar Phila Buitengewoon. In de komende maanden zal het pand verder ingericht worden en naar verwachting kunnen de bewoners begin 2021 hun intrek nemen in hun nieuwe eigen appartement. Philadelphia Ruim 7.000 medewerkers on dersteunen door heel Neder land zo'n 8.600 mensen met een verstandelijke beperking en helpen zo iedereen het beste uit zichzelf te halen. Dat doen zij voor de mensen die bij hen wonen als voor de mensen die bij hen komen lo geren of hun dag zinvol willen invullen. Philadelphia helpt cliënten zo zelfstandig moge lijk te leven en zoveel mogelijk zelf te doen. MIDDELBURG - Op 12 decem ber kan het publiek luisteren naar het concert Pour la fin du temps Hier staat het in drukwekkende kwartet voor het einde der tijden van Mes- siaens op de lessenaar. Met de medewerking van de licht kunstenaar Vladimir Grafov van De Lichtfabriek belooft dit een spectaculaire voorstelling te worden, waarbij de tijd lijkt stil te staan. Uitvoerenden zijn: Helena Basilova piano; Levan Tskhadadze klarinet; Johannes Krebs cello; Lisa Jacobs viool. Gezien de beperking van maxi maal 30 personen publiek, zijn er twee uitvoeringen: om 15.00 en 20.00 uur. Op 13 De cember wordt concert Distant Lights ten gehore gebracht. Dit concert begeleidt het pu bliek op een innerlijke zoek tocht naar een nieuwe manier van bestaan, een hernieuwde wereld, via stukken van Bach, Dvorak.Ysaye, Part en Halvor- sen. Uitvoerden zijn: Lisa Ja cobs en The String Soloists, ook hier zijn twee uitvoerin gen, een om 12.00 uur en een om 15.00 uur. Vanwege de opgelegde beper kingen is het van belang tijdig te reserveren. Het concert van 13 december wordt door de NTR worden opgenomen voor uitzending later in December. http//kamermuziekzeeland.nl Helena Basilova zit zaterdag 12 december achter de piano in de concertzaal. FOTO: HELENA BASILOVA

de Faam | 2020 | | pagina 5