'Open nieuwe OV-lijnen in plaats van ze te schrappen' Museum en vuurtoren Langer thuis blijven wonen dankzij een trapliFt Walcheren Collecteweek 23 tot en met 29 november WIN een jaar lang gratis uitjes Dat wil toch iedereen? De Faam Het voordeel I van PZC Omdo«ie»«,'*dl8nt%ad Wij pakken groots uit en geven lOx een jaar lang gratis uitjes weg!* Doe mee met onze winactie en wie weet ben jij wel één van de tien winnaars. Zo kunnen jij en je gezin er volgend jaar weer lekker op uit! Het enige watje hiervoor hoeft te doen, is onze vrijetijdsenquête invullen en je inschrijven voor onze nieuwsbrief. Hierna maak je automatisch kans. Doe mee en maak kans! Bestel nu op pzc.nl/winactie OtoliFt, dé meest gekochte trapliFt van Nederland Bel gratis naar 0800 - 444 771 0 Ja, stuur mij een gratis brochure WOENSDAG 25 NOVEMBER 2020 In de Provinciale Staten is aandacht gevraagd voor het Zeeuwse openbaar vervoer. Volgens Statenlid Ralph van Her- tum moet worden gedacht aan kansen voor het Zeeuwse ov, in plaats van het schrappen van ov-lijnen. Hij wil de hulp in roepen van de Zeeuwen om verborgen lijnen bloot te leggen. MIDDELBURG - Van Hertum: "In een tijd waarin veel wordt gesproken over verschraling, schrappen en ven/allen, willen wij weten waar juist ruimte is voor ov-uitbreiding. Wij leg gen deze vraag neer bij Gede puteerde Staten (GS) én vooral bij deZeeuwen zelf. Wij vinden het namelijk belangrijk om de inwoners van Zeeland te be trekken bij de discussie rond om het ov." Zo haalt hij alvast één voor beeld van een verborgen lijn aan: "Inwoners vinden een verbinding tussen de zieken huizen in Vlissingen en Goes gewenst. Wanneer mensen niet terecht kunnen voor een ingreep in Vlissingen, dan moeten ze meestal naar het ADRZ in Goes. Nu is hun reis route: bus, trein, bus. Als een busje een paar keer per dag van het Vlissingse ziekenhuis naar het ADRZ rijdt, dan be spaart de reiziger de helft van de reistijd, geld en leidt dit tot nul keer overstappen in plaats van twee keer overstappen." Van Hertum verwacht dat meerdere voorbeelden van verborgen lijnen gaan opdui ken. Hij vraagt GS om onder zoek te doen. WESTKAPELLE - Dijk- en oorlogsmuseum Het Polderhuis en Vuurtoren 't Hoge Licht in Westkapelle zijn weer geopend voor publiek. De coronatijd geeft de kans om te reflecte ren en je te verdiepen in lokale geschiedenis. Hebben we het nu net zo slecht als tijdens de oorlog en de periode dat Walcheren onder water stond? Hoe vond de bevolking de veer kracht om hun schouders eronder te zetten en Walcheren droog te maken en Westkapel le weer op te bouwen? Is die wederopbouw- mentaliteit ook te spiegelen naar vandaag de dag? Ontdek dit en nog veel meer in het Pol derhuismuseum. het Polderhuis is open van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De voormalige kerktoren die meer dan 500 jaar geleden werd gebouwd en waarvan de lichtstralen om de 3 seconden voorbij flitsen over Walcheren is in november en december speciaal geopend voor bezoekers om zo in de corona tijd toch nog een bijzonder uitstapje te kunnen doen. Beldim de ruim 170 treden van de stenen wenteltrap met je familie of je part ner. Eenmaal boven wordt je getrakteerd op een buitengewoon mooi uitzicht en met een beetje geluk zie je ook de zon nog in de zee zakken. Open op zaterdag 13.00 tot 16.00 uur. Per tijdblok kunnen er maar een beperkt aantal bezoekers ontvangen worden, dus wees verstandig en reserveer. Dit kan via 0118-570700 of info@)polderhuiswestka- pelle.nl. www.polderhuiswestkapelle.nl. •Bekijk de «ctievoorwawden op prc.nl/wlractie 4447772 Advertentie Is nw woning levensloopbesten ding? Het tekort aan geschikte wonineen voor senioren met (lichte) fysieke be perkingen blijft onverminderd groot, aldus onderzoeksbureau ABF Rese arch. En als er dan een geschikte wo ning gevonden wordt, is de leans groot dat er verhuisd moet worden naar een andere wijk of gemeente. Wie on danks fysieke uitdagingen graag thuis blijft wonen, doet er daarom goed aan om na te denken over woningaanpas singen, zoals bijvoorbeeld een traplift. Binnenshuis vormt vooral de trap een grote uitdagine. Gelukkig passen de trapliften van Koninklijke Otolift nage noeg altijd, of u nu een rechte trap, een trap met één of meerdere bochten of een wenteltrap heeft. Als u de beloopbaarheid van uw trap belangrijk vindt, is de revolutionaire Otolift Modul-Air een goede optie voor u. Deze traplift kan zelfs aan de binnen zijde van uw trap geplaatst worden. De brede kant van uw treden blijft dan veilig beloopbaar en uw trapleuning kan in de meeste gevallen gewoon blijven zitten. Op maat voor uw situatie Alle trapliften van Koninklijke Otolift worden helemaal op maat gemaakt voor uw situatie. De vorm van uw trap en uw wensen zijn hierbij erg belangrijk. Een adviseur meet uw trap tot op de millimeter nauwkeurig op, zodat uw traplift perfect geplaatst wordt. Heeft u een smalle trap? Dankzij de Reverse Drive Technology kan de traplift deels of zelfs volledig achteruitrijden. Plaat sing is daarom al mogelijk op trappen vanaf slechts zestig centimeter breedte. Als u de traplift maar voor een korte periode nodig heeft, kan huren een goed alternatief zijn. Ook dan wordt ae traplift helemaal op maat gemaakt. Heeft u de traplift voor een langere tijd nodig? Dan kan het voordeliger zijn om een (tweedehands) traplift te kopen. Veilige trapliften Natuurlijk wilt u een zeer veilige en betrouwbare traplift. Bij Koninklijke Otolift hebben ze dat heel pen. ligt er een obstakel op de trap, komt de traplift automatisch en zacht jes tot stilstand. En bovenaan uw trap draait de zitting automatisch weg van het trappengat. Het ingebouwde nood- programma en de slimme accu-aandrij ving zorgen ervoor dat de traplift ook bij stroomuitval gebruikt kan worden. Kijk op www.otolift.nl voor meer in formatie over onze trapliften. Naam Rratcode/plMks Telefoon Stuur deze bon Ineen ongefrankeerde envelop naar: Otolift Trapliften, Antwoordnummer 17014,2810 VK Bergambacht

de Faam | 2020 | | pagina 8