Uitnodiging digitale bijeenkomsten keuze voorkeursalternatief voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha, Ministerie van Economische Zaken en Klimaat Alleen bij Primera: gratis zak Bolletje kruidnoten KRUIDNOTEN Primera WOENSDAG 25 NOVEMBER 2020 De Faam Waarom dit project? Digitale bijeenkomsten Vervolg Wilt u meer weten? Tracé Net op zee IJmuiden Ver Alpha bij aankoop van het AD, de Volkskrant, Flow, vtwonen AutoWeek of het Libelle Margriet pakket. OP=OP. BOLLETJE KRUIDNOTEN k. OP=OP A Even naar Primera. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat en de landelijk beheerder van het hoogspanningsnet TenneT werken samen aan het project 'Net op zee IJmuiden Ver Alpha'. In het windenergiegebied IJmuiden Ver komen op zee windturbines te staan met een totaal vermogen van 4 gigawatt. Om deze elektriciteit naar land te transporteren zijn twee verbindingen nodig. Een van deze twee verbindingen is het Net op zee IJmuiden Ver Alpha. Het Net op zee IJmuiden Ver Alpha bestaat uit een ondergrondse verbinding vanaf een platform in het wind- energiegebied IJmuiden Ver via een nog te bouwen converterstation op land tot het hoogspanningsstation op land. De minister van Economische Zaken en Klimaat heeft een voorkeursalternatief voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha gekozen. De minister heeft zijn keuze gebaseerd op de Integrale effectenanalyse, de reacties die hierop zijn ingediend en de adviezen van de regionale overheden en de Commissie voor de milieueffectrapportage. Het voorkeurs alternatief is het tracé naar Borssele dat loopt door de Noordzee, via het Veerse Meer, door de Quarlespolder naar de Sloehaven (zie onderstaande kaart voor het tracé). Uit de resultaten van de Integrale effectenanalyse blijkt dat een alternatief naar Borssele via het Veerse Meer met name op de thema's milieu, techniek en kosten beter scoort dan de alternatieven naar Borssele via de Westerschelde of naar Geertruidenberg. Daarnaast is de keuze gebaseerd op de voorkeuren die blijken uit de regioadviezen van de provincies Zeeland en Zuid-Holland en de reactie van Rijkswaterstaat. Door het gebruik van olie, kolen en aardgas warmt de aarde op en verandert ons klimaat. Om dit tegen te gaan, stapt Nederland over op duurzame energie uit wind, zon en aardwarmte. Voor deze overstap zijn aanpassingen aan ons elektriciteitsnet nodig. Het windenergiegebied 'IJmuiden Ver' is onderdeel van de Routekaart windenergie op zee 2030 waarbij verschillende windparken op zee worden aangesloten op het landelijke hoog spanningsnet en groene stroom gaan leveren. Heeft u vragen over de keuze van het voorkeursalternatief of aandachtspunten voor de uitwerking daarvan? Er wordt een algemene bijeenkomst georganiseerd over het voorkeursaltematief. Daarnaast worden drie themabijeenkomsten georganiseerd over onderwerpen waar naar verwachting vragen over zullen zijn bij de omgeving. Het gaat om de thema's magneetvelden, geluid en landbouw. Deze digitale bijeenkomsten vinden op de volgende data plaats: Dinsdag 8 december 2020 van 19.00 uur tot 20.00 uur: Keuze voorkeursalternatief en het vervolgproces. Woensdag 9 december 2020 van 19.00 uur tot 20.00 uur: Magneetvelden. Dinsdag 15 december 2020 van 19.00 uur tot 20.00 uur: Landbouw. Woensdag 16 december 2020 van 19.00 uur tot 20.00 uur: Geluid. Tijdens deze digitale bijeenkomsten wordt een korte presentatie gegeven en kunt u vragen stellen. U kunt zich aanmelden via het aanmeldformulier op: https://www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha of door te bellen via telefoonnummer 070 379 89 79- Wij stellen het op prijs als u uw vragen van te voren doorgeeft. Heeft u liever een telefonisch i-op-i-gesprek over dit project? Daarvoor kunt u zich ook aanmelden via bovengenoemde website en bovengenoemd telefoonnummer. De komende maanden wordt het voorkeursalternatief in meer detail uitgewerkt. Technische aspecten en milieueffecten van het tracé worden verder onderzocht. Samen met de omgeving wordt gekeken naar optimalisaties van het tracé. Er zal eind januari 2021 een voorbereidingsbesluit worden genomen. Hierin zal aangegeven worden voor welk gebied het inpassingsplan wordt voorbereid. Het inpassingsplan is een bestemmingsplan op Rijksniveau. De verwachting is dat deze eind 2021 ter inzage wordt gelegd Meer informatie over het Net op zee IJmuiden Ver Alpha en alle bijbehorende stukken vindt u op https://www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha en https://www.netopzee.eu/ijmuidenveralpha. Heeft u naar aanleiding daarvan nog vragen? Dan kunt u Bureau Energieprojecten bellen via telefoonnummer 070 379 89 79. OostclIJtr krabt* VMftoGdidun Ccr»rt»Uatiai B«lc«wcg Oom Tracé Net op zee IJmuiden Ver Alpha Voorkeursalternatief Converterstation locatie O Windenergiegebied IJmuiden Ver Hoogspanningsstation 380 kV (bestaand) Zoekgebied platform

de Faam | 2020 | | pagina 4