Doneeractie voor negenjarige Byron O Expositie in de bieb Anthony redt je uit de brand Knutselen De Faam WOENSDAG 25 NOVEMBER 2020 Help jij ook mee? ZIEK ZIJN KOST ALTIJD MEER GELD DAN JE DENKT LIEF GEBAAR VOOR VRIENDEN VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON E FAAM Conny den Heijer Viveka Hekkers uit Oost-Souburg is een crowdfundingsactie gestart voor het gezin van vrienden. Haar vriendin Carina Blokpoel is net aan het herstellen van borstkanker als het ge zin te horen krijgt dat zoon Byron van 9 jaar een hersentumor heeft. Viveka springt voor het gezin op de bres. OOST-SOUBURG - Geëmotio neerd maar ook nuchter vertelt Viveka Hekkers wat het gezin van haar vriendin is overko men. "Carina is pas aan borst kanker geopereerd en zit nog in het behandeltraject waar je daarna mee te maken krijgt. Vier weken later kreeg het ge zin te horen dat hun zoon By ron van 9 jaar een agressieve hersentumor heeft. Byron is afgelopen week twee keer ge opereerd in een ziekenhuis in Gent. Hij gaat nu ook het ver volgtraject van bestralingen in. De ouders willen uiteraard graag bij hem zijn maar dat mag alleen om en om vanwe ge het coronavirus. Dit houdt in dat zij veel extra reiskosten moeten maken om heen en weer te reizen. Om het verhaal te completeren: vader is zzp-er en werkt als kok in de horeca maar zit nu zonder werk. Ziek zijn kost altijd geld, ook als je op een gegeven moment een kilometervergoeding krijgt van je ziektekostenverzekering. Wantje moet het wel allemaal eerst zelf voorschieten." Streefbedrag Een streefbedrag heeft Viveka nog niet vastgesteld. "We gaan eerst maar eens kijken hoe het gaat lopen. Ik wil graag het ge zin ontlasten. Zij hebben op dit moment zoveel aan hun hoofd, het is zo emotioneel allemaal. Het laatste waar zij zich nu druk over zouden moeten maken is een gebrek aan financiën om bij hun kind op bezoek te kunnen gaan. Het is ook zuur genoeg dat van wege corona zijn oudere broer niet bij Byron op bezoek mag komen. Het zullen voorlopig nog heel wat ritjes naar Gent worden, niet alleen voor het bezoek maar ook voor verdere behandeling en controles. We gaan ervoor dat iedereen weer gezond en wel wordt" Wil je een donatie doen? Dat kan via deze link op doneeractie.nl: https://www.doneeractie. nl/voor-de-dappere-by- ron/-472li Zoon met een hersentumor, moeder herstellende van borstkanker en vader zonder werk. Hoeveel kan een gezin hebben? Viveka Hekkers maakt zich sterk voor haar vrienden, die ze wil ontlasten in deze moeilijke periode met een crowdfundingsactie. Zodat ze in coronatijd, als ze alleen om en om op bezoek mogen bij hun kind, in ieder geval niet wakker hoeven te liggen over hun finanaën. Een lief gebaar waarbij jij kunt helpen. Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen MIDDELBURG - De foto-ex positie '11 van de m' van Hei een Dekker in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is geprolongeerd tot maandag 14 december. De verlenging houdt verband met de corona maatregelen, waardoor de ZB tijdelijk gesloten was. De expo sitie omvat foto's uit het boek 111 plekken in Zeeland die je gezien moet hebben. De ten toonstelling is te zien tijdens openingsuren van de bieb. Zij hangt samen met de tweede editie van dit boek bij Uitgeve rij Thoth, een herziene uitgave met vijftig nieuwe plekken en tips. Heieen Dekker maakte het boek samen met schrijver Jan J.B. Kuipers, die tientallen boe ken over Zeeland publiceer de. De publicatie behandelt lil onverwachte, maar ook een aantal bekende locaties in de provincie. Het boek maakt deel uit van een reeks van 'lil plek- ken'-boeken, die Nederlandse en Belgische steden en regio's beschrijven vanuit een eigen zinnig en persoonlijk perspec tief. Ze bieden insidertips en willen 'andere wegen' inslaan, weg van de toeristen paden. Ook de invalshoek of compo sitie van de foto's volgt dit ei genzinnige uitgangspunt WESTKAPELLE - Ga co- ronaproof thuis knutselen met een kerstboom knut sel pakket van het Polder huis. Er is een setje voor volwassenen a 14,95 euro en één voor kinderen a 10,95 euro. De pakketjes zijn op te halen bij Het Polderhuis aan de Zuids traat 154-156 in Westka- pelle op woensdag tot en met zondag tussen 11.00 tot 17.00 uur. Anthony (37) redt heel wat mensen vrijwillig uit de brand! TEKST EN FOTO. WELZUN VEERE Naast zijn betaalde baan als chef-kok, is Anthony Geerse (37) al ruim 13 jaar werk- en waakzaam voor de Veiligheidsregio Zeeland als Brandweervrijwilliger. "Wij worden hetzelfde op geleid, beoefend en ingezet als onze beroepscollega's." Brandweervrijwilligers zijn 24/7 bereikbaar, maar het be antwoorden van een oproep is vrijwillig. "Er wordt na tuurlijk wel verwacht dat je hier serieus mee omgaat, er kunnen immers mensenle vens op het spel staan". An ders dan bij sommige andere vrijwilligersfuncties, krijg je als vrijwillige brandweer wel uitrukken, cursussen en oe feningen vergoed. "Maar dit moet natuurlijk nooit je mo tivatie zijn", zegt Anthony. "Het klaarstaan voor mens en dier in nood en zo je steentje bijdragen aan de maatschap pij is een veel belangrijkere motivatie." Anthony heeft altijd interesse gehad in de hulpverlening en zijn vader en schoonvader waren hier bij een voorbeeld voor hem. "Het moet in je zitten en je moet dienstbaar willen zijn aan je medemens. Want het is niet zomaar een hobby klusje watje uit gaat voeren. Het is niet altijd makkelijk, maar het respect en de waar dering die je krijgt, is voor mij een van de belangrijk ste redenen om dit vrijwil ligerswerk te doen", aldus Anthony. Ook brandweervrij williger worden? Zie www. brandweerzeeland.nl Meer vrijwilligersvacatures op www.welzijnveere.nl Of bel of mail met 0118-583687 of info(a>welzijnveere.nl Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 088 0133845 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Byron is 3 jaar en net geopereerd aan een agressieve hersentumor in het ziekenhuis in Gent. Foto: Carina Blokpoel

de Faam | 2020 | | pagina 3