Een lach door een kerstgroet im de buurt wat is er te doen? 9 Doe mee aan de indebuurt kerstkaartenactie voor ouderen Lekker frisse Zeeuwse lucht Collecte voor vluchtkinderen Concert in Sint Jacobskerk Sinterklaas in Klarenbeek Van pulp tot papier Speurneuzen Stuur het maar retour? De Faam WOENSDAG 25 NOVEMBER 2020 WALCHEREN KORT 00 indebuurt.nl WALCHEREN - In Actie Frisse Lucht biedt Humanitas Zee land kinderen uit de regio Rotterdam een zorgeloze va kantieweek bij een gastgezin in Zeeland. Dit als de vakan tie er voor deze kinderen door omstandigheden even niet in zit. Afgelopen zomer kon de vakantieweek niet doorgaan. Om dit voor de zomer van 2021 weer wel weer mogelijk te maken, zoekt Humanitas Zeeuwen die willen helpen organiseren. Wie wil meehel pen kan contact opnemen met bestuurslid Rob de Vos via 06 20669923 of afd.zeeland@hu- manitas.nl WALCHEREN - Van 29 novem- ber tot 9 december collecteert Kerk in Actie voor vluchtelin genkinderen in Griekenland. Hun situatie is, na de brand in Moria, urgenter dan ooit. Meer dan 50.000 kinderen verblijven onder erbarmelijke omstandigheden op diverse Griekse eilanden. Door de tra ge procedures zitten sommi gen daar wel drie jaar. Kerk in Actie helpt de vluchtelingen kinderen in Griekenland met voedsel, kleding en onderwijs en probeert ze op een betere plek te krijgen. Kerk in Actie is het diaconale programma van de Protestantse Kerk in Neder land en zet zich wereldwijd in tegen armoede en onrecht. www.kerkinactie.nl/ griekenland VLISSINGEN - Dit seizoen is er extra aandacht voor ver schillende blaasinstrumenten in de Sint Jacobskerk in Vlis singen. Na de dwarsfluit ruim baan voor de hobo die bekend staat als een van de moeilijk ste houten blaasinstrumenten met een dubbelriet. Esther van der Ploeg heeft samen met Yu kiko Hasegawa al eerder in de serie 'Concerten in Vlissingen' gespeeld en we waren toen zeer onder de indruk van haar prachtige, warme en zangerige klank. Yukiko is een verfijnde en gevoelige pianiste met een diep begrip voor de verschil lende stijlen. Haar recente CD 'Eternal Longing' met werk van Franck, Beethoven en Schu mann is enthousiast ontvan gen. Samen spelen ze 'Fantasy Pieces' van de Deense compo nist Nielssen waarin de hobo optimaal kan zingen met hu mor, Noorse natuur en ritse lende bossen in het maanlicht Bij de Nederlandse componist Hendrik Andriessen weerklinkt in de sprankelende 'Ballade' zijn bewondering voor Cesar Franck en André Caplet. Tot slot een bekende sonatine van de fransman Ravel, een van de voornaamste impressionisten van de twintigste eeuw. Het samenspel wordt afgewisseld door pianosolo met het drama tische en tevens Schumann's favoriete pianowerk 'Kreisle- riana' dat hij schreef voor zijn vrouw Clara. Het concert wordt gehouden op 20 december om 13.30 uur in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Reguliere kaar ten kosten 13 euro en studen ten betalen 6 euro. Reserveren via www.concertenvlissingen. n l/tickets MIDDELBURG - Op zater- dag 28 november organiseert Stichting Klarenbeek Actief een (online) Sinterklaasactiviteit inclusief schoentje zetten. We hopen op deze manier toch, ondanks alle omstandigheden, alle wijkbewoners een gezellig Sinterklaasfeest te geven. Tus sen 10.00 en 12.00 uur kan er een schoentje gezet worden. Vervolgens wordt om 16.30 uur een online PepernotenQuiz gespeeld waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Tussen 19.00 en 21.00 uur kunnen de gevul de schoentjes weer opgehaald worden. Aanmelden voor deze activiteit kan door een mail te sturen naar klarenbeekactief@ gmail.com. Geef aan met hoe veel deelnemers er meege daan wordt aan de quiz en of er ook nog een schoentje gezet wordt (en hoeveel). U ontvangt vervolgens de locatie voor het inleveren en ophalen van de schoentjes en een link om deel te kunnen nemen aan de quiz. OOSTKAPELLE - Het activitei tenteam van Schoon Zeeland is op zondag 29 november tus sen 13.30 en 15.30 uur op Terra Maris aan de Duinvlietweg in Oostkapelle met de activiteit 'Van pulp tot papier'. Het be lang van het recyclen van pa pier en andere spullen wordt uitgelegd. Honderden jaren geleden is men er achter geko men dat je van bomen papier kunt maken. Maar we moeten zuinig zijn op onze bomen en niet te veel kappen. Je leert hoe je zelf papier kunt recyclen van oud papier. Vooraf is al papier pulp gemaakt en hiermee gaan de kinderen zelf nieuw papier scheppen. Voor deelname be taal je de entreekosten van het museum. Reserveren voor de activiteit is niet nodig. Hou de website in de gaten voor even tuele aanpassingen. Ill www.terramaris.nl OOSTKAPELLE - Op zaterdag 28 novemberverzorgt Ter ra Maris tussen 11.00 en 12.30 uur de familieactiviteit Speur neuzen. Ben je ook altijd zo nieuwsgierig naar dingen uit de natuur? Heb je altijd al wil len weten hoe hoog of oud een boom is en wat er alle maal rondscharrelt op de bo dem? Als natuuronderzoeker ga je zelf aan de slag en maak je (samen met je ouders) een heus logboek. Deelname kost 4,50 euro. Vooraf reserveren via www.terramaris.nl of 0118 582620. MIDDELBURG - ZB| Plan- bureau en Bibliotheek van Zeeland verzorgt dinsdag 1 de cember van 19.30 tot 20.30 uur een livestream VPRO Tegen licht Meet Up. Kijkers kunnen direct vragen stellen, opmer kingen maken en meedoen aan een poll via een live chat- box. Moderator Ron Lubbersen gaat in gesprek met filmmaker Fleur Amesz over haar docu mentaire 'Op Volle Retouren' waarin zij de onthutsende wereld laat zien van retour zendingen, want als het pro duct je niet bevalt, dan stuur je het toch gewoon gratis terug? Maar wat gebeurt er eigen lijk met al die geretourneerde pakketten? Wat is het échte prijskaartje van ons retourge drag? Tevens is te gast journa list Wyke Potjer. Zij schreef'Het Kan Wel', een boek over een duurzamer leven. Kunnen we van onze online shoppingver- slaving af? Wat zijn de alterna tieven? ledereen kan actief en live meedoen via https://www.dezb.ny wat-we-doen/livestream/ Op-volle-retouren.html Esther van der Pioeg speelt samen met Yukiko Hasegawa in de Sint Jacobskeik in Vlissingen. FOTOPR Kijk op indebuurt.nl/kerstkaartenactie voor meer informatie.

de Faam | 2020 | | pagina 17