Sinterklaas komt ook in 2020 aan in Arnemuiden 3 Vikingen rond de Scheldes Actueel 9 Jouw folder of flyer bij deze krant? Dat gaan wij voor jou doen! dpg Zoek mee naar gluurpieten Sint Jacobskerk vrijdags open Modelshow naar mei 2021 Ook online matchen WOENSDAG 25 NOVEMBER 2020 De Faam WALCHEREN KORT WALCHERS HISTORIE 'Sinterklaas, we hebben een probleem, zegt Hoofdpiet. 'We kunnen niet naar Arnemuiden dit jaar. vanwege Corona en de beperkingen/ 'Piet. dat is inderdaad een dingetje', zegt Sin terklaas. 'bedenk jij maar een oplossing!'. WESTKAPEllE - Er zijn meer dan tachtig gluurpieten ver stopt in Westkapelle ach ter ramen en vensterbanken. Kinderen kunnen deze pieten gaan zoeken via een speur tocht die loopt tot 6 december. Meld je aan bij de facebook- pagina 'gluurpiet zoektocht Westkapelle' voor meer info. Het initiatief is van Samira die het idee me nam uit Brabant. Doordat de activiteiten van Sinterklaas zijn komen te ver vallen is dit volgens haar een mooi alternatief voor de kin deren. Ze heeft zelf alle stickers (niet meer verkrijgbaar) op be stelling gemaakt waarvan ze een derde van de opbrengst aan Kika schenkt. VUSSINGEN - De Sint Ja- cobskerk bepaalt al eeuwen het gezicht van Vlissingen. Het is een kerk waarvan de ge schiedenis terug gaat tot hal verwege de 14de eeuw, ook is de naam van Michiel de Ruy- ter verbonden met de kerk, hij werd er gedoopt, en het verhaal gaat dat hij als jon ge belhamel de toren van de buitenkant beklom. Het is een kerkgebouw dat ondanks alle stormen en zelfs een grote brand de eeuwen trotseerde. Voor de Protestantse Gemeen te in Vlissingen is het allereerst een gebedshuis. Daarnaast is de kerk vooral bekend van concerten en evenementen. In deze tijd van corona is het gebouw maar heel beperkt toegankelijk. Kerkdiensten worden in kleine groep gevierd en gedeeld via de media; con certen mogen slechts bezocht worden door maximaal 30 per sonen. Omdat er juist nu be hoefte lijkt aan een plek waar mensen welkom zijn staan de deuren van de kerk elke vrijdag open voor bezoek. Van 11.00 tot 16.00 uur is iedereen wel kom in de Sint Jacobskerk om een kaars te branden, te medi teren, te bidden of wat rond te wandelen. GOES - Vanwege het corona- virus wordt de modelbouw show, welke oorspronkelijk op 20 en 21 februari 2021 zou zijn, verplaatst naar 8 en 9 mei. De Modelbouwshow is een festijn waar liefhebbers van model bouw en bouwstenen volop kunnen ontdekken, beleven en kennis uitwisselen. Van mini- boot, -tractor, en -vliegtuig tot lijm en precisiegereedschap- pen, van radiografisch be stuurbare auto's en drones tot Playmobil en meccano. ARNEMUIDEN - En zo gezegd zogedaan. De Hoofdpiet heeft een prima oplossing bedacht om Sinterklaas toch aan te la ten komen in Arnemuiden. Intocht op afstand Een vlog van de intocht en een letterspel, speciaal voor alle kinderen van Arne muiden. Sint en zijn pieten hebben een mooie video ge maakt van de intocht en een letterspel bedacht, zodat de kids van Arnemuiden kun nen puzzelen en daarna iets lekkers krijgen. Uiteraard, Coronaproof. Letterspel De kinderen kunnen eerst de video bekijken en ga dan aan de slag. In het 't Erremuenae- rtje kun je het Sint Letterspel vinden en als je die toeval lig niet meer kunt vinden, is de pagina ook nog te down loaden. De pieten hebben in de Langstraat vijftien letters verstopt. Vindt alle letters en ontdek het woord. Lever het boekje met het ingevul de woord in bij de Jumbo aan de servicebalie en je krijgt so wieso wat lekkers. www.bezoekarnemui- den.nl/sinterklaas VLISSINGEN - In het kader van de opleiding HRM zijn vierdejaars studenten van de HZ momenteel bezig met het thema indusie op de arbeidsmarkt. Door mid del van een coachingstraject willen zij mensen die onder de Participatiewet vallen een kans geven om aan de arbeidsmarkt deel te ne men. De arbeidsmarkt is de afgelopen jaren exclusiever geworden door vergrijzing, flexibilisering en digitali sering. Zeeland met 2,9% achter ten opzichte van het landelijke peil. Om hier verandering in te brengen houdt de HZ samen met het UWV en Orionis op dinsdag 1 december een matchings- markt. waarbij interac tie tussen werkgevers en werkzoekenden centraal staat. De matchingsmarkt was tot nu toe elk jaar op de HZ zelf, maar door de maatregelen omtrent het coronavirus is hij nu onli ne. Het doel hiervan is om indusie op de arbeidsmarkt onder de aandacht te bren gen, werkzoekenden aan werkgevers voor te stellen en op die manier matches te vinden of kennis te ma ken. httpsvyhz.nl De geschiedenis van de Vikingen in de Lage Landen is niet te begrijpen zonder de gebeurte nissen in Engeland en vice versa. De Noordzee was in de negende en tiende eeuw een soort heirbaan, waarover de roemruchte langschepen van de Vikingen heen en weer snelden. Vaak is een direct verband te zien tussen campagnes, overwinningen en nederlagen aan beide zij den van de zee. MIDDELBURG - Het is één van de vaststellingen in het net verschenen Vikingen. IJzeren eeuwen om de Noordzee van Jan. J.B. Kuipers. De Schelde- monding en Zeeland vervulde een belangrijke rol. De han delsnederzetting Walcheren bij Domburg werd rond het midden van de negende eeuw een belangrijke uitvalsbasis en Viking-piratennest. Van hieruit sloten zich Scaldingi of Schel- de-Vikingen aan bij 'Het Grote Heidense Leger' dat Engeland teisterde. Vijf ringwalburgen in het huidige Zeeland, opge worpen eind negende eeuw, wijzen ook op de cruciale be tekenis van deze streken. En had ook de ondergang van het raadselachtige Scaltheim te maken met Vikingactiviteiten? Vikingen belicht twee turbu lente eeuwen Vikinghistorie, met een blik die reikt van By zantium tot Groenland en van de Scandinavische voorge schiedenis tot de slotakkoor den van de Vikingcultuur in de late middeleeuwen. Het boek is te koop in de boekwinkel en kost 29,90 euro. Bereik nü jouw doelgroep. Kijk op dpgmedia.nl/folders of bel 020-562 96 36. media I g meaia Dit jaar is alles anders, ook de intocht van Sinterklaas in Arnemuiden. FOTO: KLAAS VAN DE KETTERIJ

de Faam | 2020 | | pagina 12