Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Verantwoord stoken open haard en kachel Aanvraag Koninklijke onderscheiding Commissievergaderingen Nieuwe impuls voor afvalscheiding Gebruik ondergrondse afvalcontainers GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Hoop Middelburg stelde vorige week haar begroting vast voor 2021. Een kommer en kwel-begroting. D66 stemde tegen deze be groting. Er worden verkeerde keuzes gemaakt. Zo is besloten uw portemonnee leger te maken (belastingverhoging) in plaats van zelf als gemeente minder kosten te maken. Zo is besloten uw zorgverleners minder te gaan betalen in plaats van het afsluiten van voordeligere contracten net als bijvoorbeeld het ophalen van huisvuil. Middelburg tobt al enkele jaren met haar centjes en krijgt, als kleine gemeente, ook verhoudings gewijs minder geld uit "Den Haag". Dat gaat niet veranderen, zo zegt college van B&W. En zij blijven op hun handen zitten. Perspectief: verschraling van voorzieningen, subsidies en dienstverlening. Ontluistering van de stad. Niet getreurd echter, er komt verandering. Een aantal partijen uit de gemeenteraad zelf, waaronder D66, gaat praten over mogelijkhe den voor méér inkomsten uit Den Haag en/of minder kosten (door samenwerking in welke vorm dan ook met andere gemeenten). Met andere woorden: Deze partij en willen het tij keren en gaan zich daar extra voor inspannen. Met een simpel doel: Middelburg blijft als stad mooi, wellevend, actief en het is er goed en veilig wonen. De houding van D66 Middelburg hierbij is: gaan we doen en laten iedereen vrij maar niemand vallen. Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 Rijke06@zeelandnet.nl 06 108 87 963 Door verkeerd gebruik kan een kachel of open haard onnodig overlast en milieu- en gezond heidsproblemen veroorzaken. Zo kunnen bij het stoken bepaalde stoffen vrijkomen die nadelige ge volgen hebben voor de luchtkwali teit. Mensen met ademhalingsziek ten en jonge kinderen lopen extra gezondheidsrisico's bij verkeerd stoken. Stokers kunnen zelf veel doen om de schadelijke effecten te beperken. Tips die bijdragen om de scha delijke effecten te beperken: Maak bij de aanschaf de juiste keuze Uit een open haard verdwijnt 90% van de opgewekte warmte door de schoorsteen, terwijl bij een hout- of kolenkachel 65% a 75% wordt omgezet in warmte in de woning. Kies een kachel die het juiste vermogen heeft afgestemd op de te verwarmen ruimte. Gebruik altijd de juiste brand stof Een allesbrander bestaat niet. Stook alleen die stoffen in de ka chel waarvoor dc kachel geschikt is. Stook geen afval of kranten papier. Drukinkt veroorzaakt veel schadelijke emissies. Als hout gestookt wordt, gebruik dan alleen onbehandeld hout dat goed droog is. Hout kan het best enkele jaren drogen voordat het gestookt wordt. Gebruik ook geen multiplex of spaanplaat. Let er op dat de schoorsteen goed trekt Zorg dat de schoorsteen de juiste hoogte en de juiste diameter heeft zodat de schoorsteen goed trekt. Ventileer de ruimte waar uw haard of kachel staat Een kachel zuigt lucht aan van binnen uw woning, zorg daarom voor voldoende aanvoer van verse buitenlucht via bijvoorbeeld ventila- tieroosters. Smoor het vuur niet Smoren ontstaat doordat de zuurstof toevoer geblokkeerd wordt. Als de kachel een te groot vermogen heeft wordt vaak de luchttoevoer dicht gezet waardoor de kachel gaat smoren. Hierbij komen veel meer vervuilende stof fen vrij. Zorg dus altijd voor een zo volledig mogelijke verbranding. Als er een kleurloze of witte rook uit de schoorsteen komt weet u dat u goed bezig bent. Grijsblauwe, grijze of zwarte rook geeft aan dat u verkeerd bezig bent. Maak het vuur milieuvriende lijk aan Gebruik voor het aanmaken van de kachel geen proppen krantenpa pier. Gebruik hiervoor bij voorkeur natuurlijke aanmaakblokjes of kleine houtjes. Niet stoken tijdens mist of windstil weer Op sommige momenten kunt u beter niet stoken. Bij mistig of windstil weer trekt de schoorsteen niet optimaal, zodat er meer rook en schadelijke stoffen geprodu ceerd worden. Die slaan neer en blijven in de omgeving hangen wat niet prettig voor de buren is. Daarnaast is de kans op koolmo noxide verontreiniging tijdens dit weer groot. As en roet in de in de vuilnis bak As en roet bevatten kankerverwek kende stoffen. Deze stoffen horen dus niet op de composthoop of de tuin maar in het overig huishoude lijk afval. Kent u iemand die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de samenleving? Dan kunt u die voordragen voor een Koninklijke onderscheiding. Deze persoon krijgt dan op Koningsdag of bij een andere gelegenheid een koninklijk lintje. Aanvraag Voordat u een aanvraag indient, is het verstandig contact op te ne men met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. De gemeente kan u in grote lijnen ver tellen of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn om voor een onderscheiding in aanmerking te komen. Hoe dient u een voorstel in? U pleegt vooraf overleg met de burgemeester of de kabinetsme dewerker of het voorstel haal baar is en zo ja, over de wijze van indienen van het voorstel; De burgemeester brengt advies uit over het ingediende decora- tievoorstel en zendt het voorstel met advies aan de Commissaris van de Koning; Ook deze geeft zijn of haar oordeel over het voorstel en stuurt het voorstel vervolgens door naar het Kapittel voor de Civiele Orden; Dit onafhankelijke college geeft aan de betrokken minister een weloverwogen advies over het al of niet verlenen van een onder scheiding; De minister beslist over het voorstel. Welke minister dat is, is afhankelijk van het maatschap pelijk gebied waarop de bijzon dere verdiensten betrekking hebben. Motivering Wanneer een voorstel tot een Koninklijke onderscheiding wordt gedaan, is de motivering het be langrijkste onderdeel van het voor stel. In de motivering moet worden aangegeven wat de verdiensten zijn van diegene die wordt De raadscommissies komen binnenkort samen in het stadskantoor. De raadzaal is ingericht volgens de RIVM-richtlijnen. Bij de vergaderingen is geen publiek aanwezig. Wel zijn de vergaderingen te volgen via een livestream. Op dinsdag 24 november is er een commissievergadering Maatschappe lijke Zaken. Op maandag 30 november vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 1 december. U kunt deze vergaderingen vanaf 19.30 uur volgen via het raadsinfor- matiesysteem. De agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Het scheiden van afval gaat in Middelburg steeds beter. Ook dankzij uw hulp! Zo krijgen we steeds minder restafval. De gemeenteraad heeft op 11 november de afvaltarieven voor 2021 vastgesteld. De tarieven moeten een impuls geven aan afvalscheiding. Het doel is om de hoeveelheid restafval te verminderen. Alle huishoudens ontvangen begin december een brief met een folder over de nieuwe tarieven. De gemeente probeert te voorkomen dat ondergrondse afvalcontainers te vol zitten en er zakken naast gezet worden. We vragen ook uw hulp. Is een container vol of in storing? Dan kunt u dit melden via het telefoon nummer op de klep van de container. Wilt u even een andere container gebruiken of het afval mee terugnemen? Staat er afval van een ander naast een container? Dan kunt u dat met uw eigen afval mee in de contai ner gooien. Dit jaar wordt het gebruik van de restafvalcontainers nog niet apart verrekend. Hartelijk dank voor uw hulp! Meer en meer ondergrondse containers zijn alleen nog maar met uw nieuwe sleutelhanger te openen. Vergeet deze dus niet mee te nemen als u afval wegbrengt. Let op: ook voor pmd (plastic en metalen verpakkin gen en drank- en zuivelpakken) en voor textiel heeft u uw sleutelhanger nodig. Neem de sleutelhanger dus mee als u naar de container gaat. De klep opent als u de sleutelhanger enkele seconden voor de afbeelding op de kaartlezer houdt. Samen houden we Middelburg schoon. voorgedragen en waarom deze bijzonder zijn. De motivering moet een opsomming bevatten van de verschillende soorten activiteiten van de betrokkene, alsmede de periode waarin deze activiteiten plaats vonden (in jaartallen). Deze activiteiten dienen zo uitgebreid mogelijk te worden beschreven. Moment van uitreiking Wilt u dat uw vriendAennis/fami- lielid tijdens de 'lintjesregen' (de laatste werkdag voor Koningsdag) in het zonnetje wordt gezet? Dan moet uw voorstel uiterlijk 1 augus tus voorafgaand aan Koningsdag bij de gemeente binnen zijn. Andere gelegenheid Is er een andere bijzondere gelegenheid waar deze persoon het lintje zou moeten krijgen? Denk hierbij bijvoorbeeld aan een jubileumviering van de vereniging waarvoor hij/zij vele jaren vrijwilli gerswerk heeft gedaan. Dan moet het voorstel minimaal 6 maanden vóór de beoogde uitreikdatum zijn ingediend. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurt'. Aangevraagde omgevingsvergunningen Damplein 46 (rwsfefwerkzcatiheaen dak), Elzenlaon 4 (aansluiting riool), herengracht 120 (rooen taxus boccafa), Kinderdijk 22 (vervan gen achterpui), Noordv/eg 405 (installeren zon nepanelen), Walgang 2 (aansluiten riolering). Verleende omgevingsvergunningen Banjaard 6 Arnemuiden (uilbreiden woning en plaatsen dakkapellen), Koudekerkseweg 165 (p'aatsen hekwerk). Oranjeplaaf 50 (aanpassen woning), Pork Veldzigt 35 r/m 41A (wijzigen entree kantoorgebouw), Vismarkt 1 (vervangen isolatieglos). Kennisgeving verlengde beslistermijn (Reguliere voorbereidingsprocedure) Nieuwe Haven 35 (oouwen Tiny house), Poelendaelesingel 12 (restaure'en en ve'bcuwen gebouw A). Verleende exploitatievergunning lange Noordstraat 45 Verkeersbesluit Aanwi |zi ng gehandicapten parkee'p aafs Meesteel 130

de Faam | 2020 | | pagina 9