Duivel ligt altijd op de loer NCDT Wat is er te doen? 9 chauffeur leerlingenvervoer Het repaircafé repareert dóór Vaders, eieren en een kleintje Maex steunt sterke buurten Repareren in pop-up café Roat steekt Souburg hart onder de riem Herdenking slachtoffers Kunstkring in de Vleeshal Word 15-20 uur per week WOENSDAG 18 NOVEMBER 2020 De Faam WALCHEREN KORT PODIUM KOUDEKERKE - De Repaircafé Koudekerke vrijwilligers repa reren Corona-proof door. Ze willen het contact tussen de inwoners en de reparateurs tot het minimum beperken, daar om vragen ze om uw defec te apparaat via e-mail aan te melden. De reparateurs laten vervolgens weten wanneer en waar in Koudekerke u uw de fecte apparaat, liefst gedesin fecteerd, kan inleveren. Als de reparateurs er weer mee klaar zijn, krijgt u een bericht wan neer u het apparaat weer kan ophalen. Meer dan de helft van de defecte apparaten zijn nog te repareren. Soms na vervan ging van een essentieel onder deel. Beter goed gecontroleerd en duurzaam gerepareerd, dan ongecontroleerd naar de stort. Aanmelding van uw defecte apparaat kan via email: ver- straatecees@gmail.com VUSSINGEN - In deze onze kere tijden voor theatermaken durft het uit Zeeland afkomsti ge Theaterloods-B het aan om een klassenvoorstelling te spe len voor het primair onderwijs. Vader en eieren is een theatra le beleving voor in de klas die is bedoeld voor de midden-en bovenbouwgroepen. Twee ac teurs die ontsnapt lijken uit de Arctische regionen (met oranje mondkapje als snavel) spelen een ogenschijnlijk simpel ver haaltje over een man en een vrouw die een kleintje krij gen. Een stuk met onverwach te wendingen en poëtische teksten. De schrijfster Heieen Verburg heeft een mooie staat van dienst in het schrijven van theaterteksten. Zo schreef ze onder andere het stuk 'Coupu re' voor het Zeeland Nazomer Festival. Theaterloods-B speelt stukken voor zowel het primair als het voortgezet onderwijs. Meer informatie op www.the- aterloods-b.nl. VUSSINGEN - De Maex lm- puls Zeeland heeft met twee rondes al 18 Zeeuwse initia tieven kunnen helpen bij het verbeteren en professiona liseren van hun organisatie. Tot 1 december staat de derde en laatste aanvraagronde van de Maex Impuls Zeeland van 2020 open. Voor initiatieven uit Zeeland die dit jaar nog geen financiële Maex Impuls Zeeland hebben ontvangen is dit de laatste kans om dit jaar nog een aanvraag in te die nen. Bijvoorbeeld organisa ties die activiteiten ontplooien waardoor mensen elkaar le ren kennen, elkaar ontmoeten, mensen zich ontwikkelen en actief meedoen in hun om geving kunnen een aanvraag doen. Op 24 november start de inschrijving voor de Maex Impuls Zeeland voor 2020 in samenwerking met VSBfonds. De Maex Impuls Zeeland kun je online aanvragen via www. Maex.nl. Hier lees je ook meer informatie en de voorwaarden. MIDDELBURG - Zaterdag 21 november van 10.00 tot 15.00 uur is Repair Café Middelburg aanwezig meteen pop-up Re pair Café in winkelcentrum Dauwendaele. De reparatie vrijwilligers repareren of ge ven graag informatie over uw meegebrachte reparaties aan mechanische en elektri sche spullen als huishoudelij ke apparatuur, laptop, tablet, desktop of alles wat u kunt dragen. Het repaircafé rekent alleen materiaalkosten, maar een donatie is altijd welkom. U kunt pinnen of contactloos betalen, reparaties inschrijven kan tegenover slagerij Ab de Visser. Wilt u in deze lastige tijd iets laten repareren door Repair CaféMiddelburg, buiten de reguliere bijeenkomsten, download u dan het inschrijf formulier van de website re- pairacafemiddelburg.nl, vul dit in en stuur dit door via foto of scan aan Bert Huige op info@ repairacafemiddelburg.nl of Whatsapp naar 06-23644823. U kunt op dit nummer ook te lefonisch aanmelden met uw reparatieverzoek. OOST-SOUBURG - Nu het co ronavirus weer zorgt voor tal van beperkingen, missen we vooral het contact met elkaar. Daarom maken de mensen van het Vlissingse vrijwilli- gerspunt ROAT een positiefge- baar en steken de mensen een hart onder de riem. ROAT en Sonja Kingma zorgen op za terdag 21 november van 12.30 tot 15.00 uur voor een gra tis bekertje erwtensoep voor alle Oost-Souburgers. De soep wordt buiten verstrekt aan de Westerscheldestraat 12 in Oost-Souburg. Het is de be doeling om alleen af te halen. Het is een kleinschalige actie voor de Oost-Souburgers, er wordt voor ongeveer 80 men sen soepgemaakt en op op. Sonja Kingma is een bekende Oost-Souburgse. Elke don derdag is het koffie-ochtend bij haar thuis in de Wester scheldestraat 12. Voor mensen uit de wijk, voor wie behoefte heeft aan sociale contacten of een praatje nodig heeft. WALCHEREN - Afgelopen zondag werd de jaarlijkse Zeeuwse herdenking van ver keersslachtoffers gehouden. Vanwege de coronamaatre gelen is dit jaar geen lande lijke bijeenkomst gehouden, maar legden alle provincies een krans om stil te staan bij de verkeersslachtoffers en om aandacht te vragen voor het belang van verkeersveilig heid. Gedeputeerde Provin cie Zeeland en voorzitter van het ROVZ, Harry van der Maas heeft ter nagedachtenis aan de Zeeuwse verkeersslachtoffers een krans gelegd bij het berm monument aan de Leliëndaal- seweg tussen Middelburg en St. Laurens. Vanaf 15 november zijn de kransleggingen in de provincies op de website van de WS www.verkeersslacht- offers.nl geplaatst zodat de leden, sympathisanten en be langstellenden deze vorm van herdenken kunnen bezoeken. MIDDELBURG - Zelfs dit moei lijke jaar exposeren 12 van de 19 leden van de Zeeuwse Kunstkring (ZKK is 62 jaar jong) in de Vleeshal van Middelburg aan de Markt. Van zaterdag 19 december tot en met zondag 3 januari. Steeds, ook tijdens de feestdagen, van 12 uur tot 17 uur. Als pas afgestudeerde Zeeuwse kunstenaar is Chris tina de Korte uit Meliskerke gevraagd om mee te doen met haar kleurrijke grote werk. De expositie is uiteraard coro na-proof: mondkapjes op, niet meer dan 30 personen binnen, afstand bewaren. Om dit te vergemakkelijken is de ten toonstelling zo ingericht dat u veilig een rondje kunt lopen. Popjournalist Harry de Jong mediteerde in Berlijn met Donovan, rookte in Texas een jointje met Willie Nelson, betrapte in Los Angeles John Lee Hooker met drie vriendinnen, zat in Lon den op de stoel waarop Mick Jagger net wilde plaatsnemen, hing dronken in de heg na een middagje doorzakken bij Ron Wood thuis, werd in Manchester door een beveiliger uit de tuin gesleurd van Take That lid Jason Orange en kreeg van Hamburg tot Parijs privéoptredens van Joe Cocker, Joni Mitchell, Linda Gail Lewis en The Dubliners. En zondag staat hij in De Spot. Op zoek naar een leuke en verantwoordelijke parttime job waarbij je nog voldoende tijd overhoudt voor vrije tijd, hobby's of andere werkzaamheden? Ook zeer geschikt voor gepensioneerden. Leeftijd mookt niet uit enthousiasme wel! Vaste werkmomenten: Maandag tot en met vrijdag Solliciteren? 07.00-09.00 uur en 14.30-16.00 uur www.noot.nl/solliciteren Jacob en Caspar van de ICT afdeling werken dezer dagen vanuit een pop-up repaircafé. FOTO: BERT HUIGE voor het hele koor MIDDELBURG - Harry de Jong maakte de afgelopen 45 jaar een fascinerende reis door de internationale muziekin dustrie. Overal kwam de Jong backstage, in een hotelka mer of bij de groten der aarde thuis op de bank en bracht hij een aantal hoogtepunten uit in het boek met de titel 'De Duivel Ligt Altijd Op De Loer'. In de gelijknamige voorstel ling die hij samen maakt met Willem De Vries wordt het publiek getrakteerd op een avondje onversneden pop historie en meegezogen naar alle vindplaatsen van weleer. Ook komen niet gepubliceer de verhalen aan bod. Uiteraard krijgt het publiek alle ruimte om vragen te stellen. De avond wordt gecomplementeerd met singer-songwriter Ivo Poels- ma die songs speelt die horen bij de verhalen. Al een aantal decennia is Poelsma frontman van de roemruchte rockabilly band Lucky Daltons. Zondag 22 november 16.00 uur in De Spot. Kaarten http://despotmiddelburg.nl

de Faam | 2020 | | pagina 8