Een maatje helpt, juist in coronatijd o Walcheren nu Stemmen op innovatie Herfst in Manteling Alex Maas zet zich in voor anderen De Faam WOENSDAG 18 NOVEMBER 2020 EEN GROOT HART EN INLEVINGS VERMOGEN, MEER HEB JE NIET NODIG HUMANITAS ZOEKT MAATJES VRIJWILLIGERSPORTRET Stemmen COLOFON ïr\ M Conny den Heijer Zelf contact met iemand leggen en dat ook onderhouden is niet voor iedereen even eenvoudig. Ais je een licht verstande lijk beperking hebt kan dat zelfs gewoon lastig zijn. Gelukkig is er Humanitas Zeeland. Zij kunnen je helpen door een 'ma tje' voor je te vinden: iemand die bij jou past en zaken met je onderneemt. VLISSINGEN - Het Maatjes project van Humanitas Zeeland brengt vrijwilligers in contact met mensen die een licht ver standelijke beperking (LVB) hebben om er samen gezellig op uit te gaan. "Dat kan wel eens lastig zijn in coronatijd," vertelt Vicky Wiessner, coör dinator bij Humanitas. "Maar onze maatjes zijn trouw en doen alles op gepaste afstand. Afhankelijk van de behoefte van de cliënt waar zij aan ge koppeld worden ondernemen zij minstens één keer per twee weken een activiteit.-Voor de cliënt geeft dit een stuk zeker heid, wetend dat er iemand komt. En voor de vrijwilliger is het goed haalbaar. Maar iedere week of eens in de drie weken kan natuurlijk ook." Wachtlijst Humanitas Zeeland kan op Walcheren een beroep doen op zo'n 30 vrijwilligers. "Jam mer genoeg hebben ook onze cliënten met een wachtlijst te maken. Er staan er nog ruim 40 op, die wachten op een ma tje." zegt Vicky "Vaak denken vrijwilligers dat ze deze doel groep niet aan kunnen of dat ze er een diploma voor moeten hebben. Dat is niet het geval, een groot hart en inlevingsver mogen is genoeg. Je bent im mers niet als hulpverlener aan de slag maar om iemand - en jezelf - een gezellig dagdeel te bezorgen." Match Er wordt heel zorgvuldig geke ken welke mensen aan elkaar gekoppeld worden. Zo kan een gezamenlijke hobby of interes se al een leuke match opleve ren. Samen voetbal kijken is immers veel leuker dan alleen? "Je wordt echt niet zomaar in het diepe gegooid" zegt Vi cky," Voor sommigen is de stap misschien best groot om dit te gaan doen. Maar je krijgt ruim de tijd om elkaar goed te leren kennen. Voor onze cliënten is het ook spannend. Zij leggen zelf vaak moeilijk contact dus er moet onderling vertrouwen Humanitas Zeeland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor hun Maatjesproject. Meer dan veertig mensen met een licht verstandelijke beperking staan op een wachtlijst, wachtend op iemand die iets leuks met hen wil gaan doen. groeien en dat heeft gewoon tijd nodig. En als het klikt dan wordt het een ontzettend leu ke tijd voor beiden." Coronaregels Juist in coronatijd heeft het Maatjesproject dringend vrij willigers nodig want juist nu ligt eenzaamheid op de loer. "Zoals gezegd, er zijn nog ge noog dingen die wel gedaan kunnen worden in deze tijd. Uiteraard met het in acht ne men van de nu geldende coro na regels. Ook op momenten bij mensen thuis houden we ons daar aan." Uitdaging Het Maatjesproject van Huma nitas Zeeland is momenteel actief op Walcheren, de Beve- landen en Schouwen-Duive- land. Lijkt het jou een uitdaging Doe jij graag vrijwilli gerswerk? Meld je dan aan bij Humanitas Zeeland voor het Maatjesprqject. Zij zijn dringend op zoek naar een buddy voor hun cliënten. Vooral in coronatijd, waar vereenzaming op de loer ligt, is het voor deze doelgroep uiterst belang rijk dat zij 'onder de mensen' blijven komen, samen met iemand die dat met hen aandurft. om als vrijwilliger met deze bijzondere doelgroep aan de slag te gaan? Neem dan con tact op met Maatjesproject van Humanitas Zeeland via email: Maatjes.Zeeland@humanitas. nl of kijk eens op hun Face- bookpagina of website. https:/Awvw.facebook. com/maatjesprojecthumani- taszeeland httpsry/www.humanitas. nl/afdeling/zeeland/activitei- ten/maatjes-project/ MIDDELBURG - De stembus sen voor de publieksprijs van de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo zijn open. Vijf Zeeuw se bedrijven strijden ook dit jaar weer om de titel van beste Zeeuwse innovatie. HelloCon- tainer, Hydrauvision, Kobobss, SWYCS en Traas Ongedierte- bestrijding zijn de genomi neerden van dit jaar. Tot en met 26 november kan iedereen online zijn stem uit brengen via de website htt- ps://emergo-innovatieprijs. nl/nl/stemmen. 26 november is de uitreiking van zowel de publieksprijs als de juryprijs van de Zeeuwse innovatieprijs Emergo. Emergo De Zeeuwse Innovatieprijs Emergo wordt jaarlijks uit gereikt aan de Zeeuwse on dernemer met de meest aansprekende vernieuwing. Het doel van deze prijs is Zeeuwse innovatie stimule ren en waarderen en bekend heid voor Zeeuwse innovaties genereren binnen en buiten Zeeland. De prijs wordt mede mogelijk gemaakt door: Pro vincie Zeeland, HZ University of Applied Sciences en de KvK. OOSTKAPELLE - Komen de zaterdag 21 november verzorgt Terra Maris een herfstwandeling door de Manteling. De wandeling start om 10.30 uur vanaf Terra Maris, terugkomst aldaar óm ongeveer 12.30 uur. Deelname 45© euro, reserveren is nodig en kan vla www.terramaris.nl of via crn8 582620. Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 088 0133845 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan vja de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. 'Wie goed doet, goed ontmoet' is het motto van Alex Maas. TEKST EN FOTO: WELZIJN VEERE DOMBURG - 'Wie goed doet, goed ontmoet' is het motto van Alex Maas (49) uit Dom burg. Alex zet zich al ruim 14 jaar vrijwillig in voor anderen. Zo'n 14 jaar geleden sloot hij zich als vrijwilliger aan bij Stichting Kustloop Vrouwen polder als voorzitter. Ook is hij sinds 6 jaar lid van Rotary Walcheren waar hij betrok ken is bij diverse vrijwilligers- projecten en activiteiten. Daarnaast is Alex sinds 3 jaar vrijwilliger voor Sportdorp Oostkapelle (SDOKP). Hij be geleidt daar de senioren fiet stochten. Hij begon hiermee omdat hij zelf ook altijd met veel plezier mee deed met de Mountainbiketocht van Sportdorp. "Een goede te genprestatie", aldus Alex. Waarom Alex vrijwilligers werk doet? "De activiteiten zelf zijn leuk om te doen en je ontmoet in vrijwilligersorga nisaties altijd leuke mensen. Mensen die zich, meestal belangeloos, inzetten voor anderen. Dat kost een beetje energie maar levert veel meer energie en vaak ook vriend schappen op. Daarnaast geeft het mij een goed gevoel om iets terug te kunnen doen voor de maatschappij." Alex is tevreden met het vrij willigerswerk dat hij nu doet. "Ik heb ontdekt dat een klein beetje inspanning en goed plannen van mijn kant mij heel veel plezier en voldoe ning oplevert terwijl je voor anderen iets leuks en moois neerzet." Benieuwd naar meer vrijwil- ligersvacatures? Kijk dan op www.welzijnveere.nl of bel met 0118-583687 of info@ welzijnveere.nl Cora van der Beek gaat regelmatig op stap met vrijwilligster Jeanette van Waarde. Mieke Wijnen maakte een jbtoreportage over het Maatjesproject voordat de coronacrisis uitbrak. FOTO: MIEKE VAN WIJNEN

de Faam | 2020 | | pagina 3