Irma kan een leven lang leren bij Gors, dat wil jij toch ook? Zorgbijlage GorsV Fysiovansteenis stopt Apneucentrum Nederland opent de deuren in Zeeland ApneuCentrum £J WOENSDAG 4 NOVEMBER 2020 De Faam advertoria: Mede door de Corona perikelen heb ik besloten om eerder dan gepland mijn praktijk fysiotherapie na 42 jaar te beëindigen per 23 dec. Met veel plezier en inzet heb ik van 1979-2020 mijn vak en tevens hobby uitgeoefend. Ik wil u allen bedanken voor het getoonde vertrouwen in mijn handelen en begrijp dat het voor velen een omschakeling zal zijn om een nieuwe fysio te vinden. Met een gerust hart kan ik u allen mijn collega en studievriend Peter van Kempen aanbevelen; ook hij werkt nog volop hands on zoals u van mjj gewend was. Peter zal het druk krijgen om zowel mijn ex-patiënten als zijn patiënten allemaal tevreden te kunnen stellen; ik vraag dan ook uw begrip als u wat langer zult moeten wachten wanneer u uitsluitend door hem behandeld wilt worden. Uiteraard kunt u ook terecht bij een van zijn hardwerkende kundige collega's in zijn praktijk aan de Dreesstraat te Paauwenburg zie info@paauwenburg.nl (0118 465474) of www.fysiotherapiepaauwenburg.nl. Gezien de 1.5 meter economie waartoe we tot heden zijn veroordeeld, houd ik geen afscheidsreceptie en kan ik u allen niet persoonlijk bedanken en de hand schudden, graag uw begrip hiervoor. Vriendelijke Groet, Rob van Steenis www.fysiovansteenis.nl (per jan 2021 uit de ether) Voor Irma Cardon (28) bestaat er niets mooiers dan werken in de zorg. Ze werkt bij Gors in De Cavalier, een appartementencomplex in het hartje van Terneuzen. Waar mensen met een beperking wonen, lichamelijk en/ of verstandelijk. Ze ondersteunt ze bij hun dagelijkse bezigheden. „Het geeft zo'n goed gevoel als je een glimlach op iemand gezicht kunt tove ren." NADAT ZE JAN UIT BED heeft geholpen, neemt Irma hem mee naar buiten. Even een luchtje scheppen op de dijk. Vervolgens langs dc Action, voor wat inkopen. „Geen dag is hier hetzelfde", zegt Cardon. „Dat maakt het werk zo leuk. Je weet s ochtends nooit hoe de dag gaat lopen. Straks ga ik een rondje autorijden met een bewoner. Puur wat toeren. Ja, ook dat is ons werk." Ruim vier jaar werkt Irma nu als begeleider in het appartementen complex met 22 bewoners. Mensen met een lichamelijke en verstande- GORS ZEELAND Stationspark 24 4462 DZ Goes lijke beperking. Soms aangeboren, soms ontstaan door een ongeluk of trauma. „De diversiteit aan bewoners is nog zo'n aspect wat het werk zo afwisselend maakt", zegt ze. „Voorheen werkte ik met dementerende ouderen, dan is iedere dag hetzelfde." VOOR GEEN GOUD wil Irma er weg. Kijkt ze naar de toekomst, dan wil ze in ontwikkeling blijven. Een heel leven enkel en alleen in de zorg, dat ziet ze op termijn niet zitten. Dan kun je gaan solliciteren naar een andere baan. Of praten met je leidinggevende. Irma deed dat T: 0113-273333 E: info@gors.nl I: werkenbijgors.n mnipnlir Voor Irma Cardon bestaat er niets mooiers dan werken in de zorg. laatste en is nu gestart aan een hbo-opleiding social work. „Bij Gors draait het er echt om wat jij wil." DAT MERKT OOK DE 22-JARIGE Lindsey (22) die een werken-leren opleidingstraject volgt binnen de muren van de Nieuwe Haven in Vlissingen. Een locatie waar mensen met een lichamelijke beperking en/of niet-aangeboren hersenletsel wonen. Waarvan enkele zeer intensieve zorg nodig hebben, omdat ze 24 uur per dag afhankelijk zijn van kunstmatige beademing. „Het is hele intensieve zorg. Bij onze patiënten die aan de beademing liggen telt elke seconde. Het is mooi datje als verzorgende het verschil kunt maken. Toch was het begin wel even heftig. Als leerling werd ik meteen in het diepe gegooid Achteraf is dat wel goedje leert dit werk vooral door het te doen. Daarom heb ik destijds bewust voor het werken-leren gekozen." DE VLISSINGSE zit vol ambities en toekomstplannen. Wil na haar studie doorleren tot verpleegkundi ge. „Bij Gors liggen die kansen er. Als je aangeeft watje ambitie is, waar je persoonlijke doelen liggen, dan krijg je de vrijheid om je te ontwikkelen. Maar dat moet wel vanuit jezelf komen. Zelf geef ik regelmatig aan dat ik wil meekij ken. Zoals bij de invasieve beade ming. Iedere dag leer je wat nieuws." LINDSEY EN IRMA kunnen nog wel wat hulp gebruiken in de zorg en ondersteuning. Wie kiest voor een baan als verzorgende of begeleider, draait volledig mee in het rooster, met wisselende diensten. Het merendeel van de bewoners bij Gors heeft een eigen appartemen ten en woont zelfstandig. Sommi gen hebben een baan, of gaan naar de dagbesteding. Nederland Apneucentrum Nederland opent per 1 november in Goes het centrum voor onderzoek en behandeling van slaapapneu. Het Apneucentrum heeft een samenwerking met de medisch specialisten van het ADR ziekenhuis Goes en Vlissingen. Het centrum houd zich aan de corona richtlijnen die door het RIVM zijn gesteld zijn en kunnen patiënten ontvangen voor een slaaponderzoek. Patiënten die bij ons komen zijn vooral tevreden over het onderzoek, de behandeling en het feit dat ze binnen enkele dagen al een afspraak kunnen maken. Mirjam Schouten: 'Onze behandelingen zijn identiek aan die van het ziekenhuis. We hebben geen wachttijden. Daardoor kan men vaak al binnen twee weken starten met de behandeling.' Niel uitgerust wakker worden, luid snurken, ademstops gedurende de nacht, slaperigheid tijdens alledaagse bezigheden en snel geïrriteerd zijn. Herkent u deze symptomen bij uzelf of bij uw partner"? Mogelijk is er sprake van slaapapneu. Bij Apneucentrum Nederland kunt u terecht voor onderzoek en behandeling. 'Dankzij het multidisciplinaire team is er overleg mogelijk met een longarts, neuroloog, of KNO-arts. Elke patiënt krijgt bij ons een vaste contactpersoon en persoonlijke aandacht. Parkeren kan voor de deur en we hebben lekkere koffie!' Stationsstraat 21 4461 HP Goes T: 085 1302 174 E: info@»apneucentrum.nl I: www.apneucentrum.nl Behandelingen Wanneer u bent doorverwezen door uw huisarts, volgt er binnen een week een slaaponderzoek. Dat onderzoek vindt gewoon bij u thuis plaats in uw eigen bed. Het enige wat u hoeft te doen. is de apparatuur ophalen en terugbrengen. Als blijkt dat u slaapapneu heeft, zijn er diverse behandelingen mogelijk. De meest voorkomende is die met een CPAP- apparaat, een masker dat u elke nacht draagt. Andere mogelijkheden zijn de MRA-beugel en de Slaap Positie Trainer die registreert wanneer u zich op de rug draait. Heeft u al wel een verwijzing? Bel dan voor het maken van een afspraak! Onderzoek en behandeling bij Apneucentrum Nederland worden volledig vergoed door de zorgverzekeraars. Apneucentrum Neder land is gehuisvest in kantoorgebouw de Koploper

de Faam | 2020 | | pagina 16