j Het woord aan raadslid Vera Barentsen-Heijgelaar officiële publicaties Balies Publiekszaken middag gesloten Wijziging afvalkalender Jouw wijk: onbekend maakt onbemind? Vrijwillige chauffeurs gezocht! Maak een manteizorger blij Aanvraag producten alleen op afspraak /gemeentemiddelburg GEMEENTE MIDDELBURG De herfstvakantie is begonnen en de toeristen zoeken Zeeland nog steeds op. Ook Middelburg, met zijn mooie nieuwe Molenwater park. Echter in dit park ontbreekt het aan openbare toiletten. Gezien de veiligheidsmaatregelen om het coronavirus terug te dringen, is het toch ondenkbaar, dat er in het hele park, maar ook daar omheen geen toiletten zijn. Een ieder doet gewoon zijn behoefte in de vijver of de bosschages, of verder in de buurt, wat de volksgezondheid erg kan schaden. Het wordt ook een ontoelaatbare toestand op deze manier. Er zijn in Middelburg diverse toilet ten te vinden, maar allemaal ver van het park vandaan. Daarom pleit de LPM samen met de andere raadsleden door middel van een voorstel aan het college voor toiletten in het park, ook voor invaliden. We hopen hier een raadsbrede steun voor te krijgen. Laten we samen zorgen voor een schone en fijne stad. Dat schone betekent ook dat de parkeer garages niet echt schoon zijn. De leuningen plakken, er staan plassen water en zwerfvuil ligt her en der verspreid in de garages. Dus ook niet coronaproof. Dat kan allemaal veel beter. Maar laten we als inwoners er zelf ook ons best voor doen, dat Middelburg schoon blijft. Vera Barentsen Raadslid Lokale Partij Middelburg. Vanwege werkzaamheden aan het computersysteem zijn de balies van Publiekszaken in het stadskantoor vrijdag 23 oktober gesloten vanaf 12.30 uur. Dat betekent dat er die middag geen afspraken gemaakt kunnen worden. Daarnaast is uitreiken van rijbewijzen en reisdocumenten ook niet mogelijk. Het aanvragen van digitale producten via de website is wel mogelijk op die dag. Op de afvalkalender staat dat vanaf 26 oktober de vuilniswa gens vanaf 8.00 uur uitrijden. Het schema van afvalinzameling is vanwege de maatregelen om het coronavirus te beperken gewij zigd. Dit betekent dat de vuilnis wagens ook na 26 oktober vanaf 7.30 uur uit blijven rijden. Zet de container dus uiterlijk om 7.30 aan de openbare weg. Zet de container niet vóór 7.00 uur buiten. U helpt dan zwerfvuil te voorkomen. Weet je dat we in Middelburg werken met wijkteams bewonersgroepen en dorpsverenigingenDeze groe pen zijn voor ons als gemeente heel belangrijk in de samenwerking. Ze zijn voor ons de ogen en oren in de wijken. Niet alleen voor wijkmanagers maar zeker ook voor collega's die werken aan allerlei zaken die inwoners aangaan. Weet je dat alle groepen graag nieuwe leden welkom hetenHeb je zin en tijd om je in te zetten voor je straat, buurtje of wijk? Neem dan contact op met het wijkteam of bewonersgroep! Weet je dat er ook mensen worden gezocht die zich digitaal voor de wijk inzetten en een bijdrage leveren aan Middelburgers.nl en social media. Weet je dat er voor elke wijk of dorp geld beschik baar is om dingen te doen die de leefbaarheid verbeteren? Dit mogen buurtactiviteiten zijn, maar ook bijvoorbeeld aanleggen jeu de boulesbaan, speeltoe stel, het planten van groen of...? Weet je dat elke inwoner met een idee een aanvraag in kan dienen bij zijn eigen wijkteam of wijkmanager? Weet je dat er normaal gesproken in de meeste wijken en dorpen tweemaal per jaar een wijktafel of bewonersavond gehouden wordt? Tijdens zo'n grote bijeenkomst worden de belangrijkste ontwikkelingen in de wijk besproken. Er kunnen vragen gesteld worden aan wijkwethouder, wijkmanager en wijkagent. Ook de ingediende ideeën en aanvragen worden besproken. Weet je dat er vanwege Corona dit jaar helaas geen grote wijkbijeenkomsten zijn? Daardoor laten we ons echter niet uit het veld slaan! Samen met de wijk teams bewonersgroepen hebben we bedacht dat er andere manieren zijn om met jullie in contact te blijven. Elke wijk, dorp doet dat op de manier die bij hen past. Dat kan zijn door een nieuwsbrief, flyer of digitale sessie. Houd het in de gaten! Weetje dat de wijkmanagers nog veel meer kunnen vertellen? Denk je na dit het lezen van dit bericht, hier wil ik meer over weten? Neem dan contact op met één van de wijkmanagers. Henk Huige, 0118-675520 of h.huige@middelburg.nl Klara Venema, 0118-675446 of k.venema@middelburg.nl Weet jij hoe de wijkmanager in jouw wijk heet? Kijk op www.middelburg.nl/wijkmanagers Weet je dat er ook een Facebookpagina is van Mid delburgse wijkmanagers? Volg www.facebook.com/ middelburgsewijkmanagers Buurtbusvereniging Walcheren zoekt vrijwillige chauffeurs voor de nieuwe buurtbuslijn die op dinsdag en donderdag gaat rijden in Middelburg Noord. Wilt u zelf graag een steentje bijdragen aan de bewegingsvrijheid van buurtbewoners? Meldt u dan aan als vrijwilliger om te helpen in Middel burg Noord. Of kent u iemand in uw omgeving die dit zou willen? Geef deze oproep dan aan hem of haar door. Lijkt het u leuk om een buurtbus te besturen voor inwoners van de Grif fioen, Klarenbeek, de Veersepoort richting het centrum en het station? Bent u minstens een dagdeel per week beschikbaar en in het bezit van een geldig rijbewijs B? De buurtbusvereniging hoort graag van u. Voor vragen kunt u een mailtje sturen naar info@buurtbuswalcheren.nl ter attentie van Corine Willeboordse. Ook op de website www.buurtbuswal- cheren.nl is meer informatie te vinden. Daar kunt u zich ook aanmelden als vrijwillig chauffeur met het aanmel dingsformulier onderaan de pagina van de website. Op 10 november is het de Dag van de Mantelzorg. Ook Manteling doet hieraan mee en viert dit jaar ook haar 25 jarig jubileum. Daarom een actie met een extra feestelijk tintje voor Walcherse mantelzorgers. Ken jij of ben jij een (jonge) manteizorger woonachtig op Walcheren? Meld de manteizorger of jezelf dan aan via het formulier op de website vAvw.mantelingwalcheren.nl. Manteling bezorgt dan een leuke verrassing rond de Dag van de Mantelzorg, bij de manteizorger thuis. Lukt het niet om het formulier online in te vullen? Bel dan naar Manteling: (0118) 55 35 30 zodat een medewerker het voor jou kan invullen. Aanmelden kan tot en met 2 november. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u produc ten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langskomen. Op donderdag zijn de balies van de afdeling Publiekszaken geopend van 8.30 tot 20.00 uur. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Volg ons ook op Facebook: Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vn.vw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Omgevingsvergunning Hoge Stelle 41 te Nieuw- er Sint Jooslard en kennisgeving beslui' hogere grenswaarde Wet geluidhinder Aangevraagde omgevingsvergunningen Arrpèrcweg 37 (aansluiten riool), Nccrdweg 70 (plaatsen zonnepanelen), Nccrdweg 8 (protsen metalen huisje). Park Veldzig? D (wijzigen entree), Singel 13 (bouw woning), Vlissingsesioa* 6 (renoveren kap) Verleende omgevingsvergunningen Hofplein 16 (wijziging op eerder verleende vergunning veer plaatsen zonnepanelen cp dok Zeeuws archief), Kcfer Amemuiden (bouw woning), langev ele 3 en lammerensteeg 5 en 7 (uitbreiding restaurant) Kennisgeving verlengde beslistermijn Oude Veerseweg (inrichten tijdelijk baggerde- pof) Ontwerp omgevingsvergunning AkkedxxAvbedr jf Van 't Wes'einde jlangeweg 61 Amemuiden) Bodemkwaliteitskaart Besluit vaststellen bocerrkwali'eitskaart PFAS Verstrekking vergunning opgraving D.K Blcuw uit kirdergraf me* nummer WO- V-550 op de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenve'ordening Gemeente Midddburg 2021

de Faam | 2020 | | pagina 9