Leuk ontdekpakketje Mannendag online Vlissings Herfstfestival gaat toch gewoon door De Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen wordt toch verkocht Wilt u net als ik in actie komen tegen alzheimer? Zee als bron van voeding Vlissingse promoveert KORT De Faam 29 november t/m 5 december voor vluchtelingenkinderen in Griekenland. www.kerkinactie.nl WOENSDAG 21 OKTOBER 2020 brain research center OOSTKAPELLE - Stichting Tuys ongewoon gewoon heeft het Oostkapels Ontdekpakketje herfst-winter '20-'2l ontwikkeld. Eigenlijk zou de naam Niet-alleen-Oostkapels-Ontdekpak- ketje' kunnen zijn. Of je nu geïnteresseerd bent in gezonde recepten en bakken met lokale producten, in de sterrenhe mel, in wandelen of in iets maken met je handen: alles komt aan bod. In het pakketje zitten informatie en Oostkapelse producten, maar ook tips en ideeën die je overal kunt gebrui ken, waar je ook woont. Het biedt alle leeftijden dagenlang plezier. Je kunt buiten op stap én er thuis mee aan de slag. Leuk voor jezelf of als cadeau. Je kunt het belevenispakketje voor 1495 euro bestellen bij Stichting Tuys ongewoon ge woon, infb@stichtingtuys.nl. Bezorging na overleg. MIDDELBURG - Op zon- dag 25 oktober om 10 uur is Jouke Heringa gast spreker in het Gesprek op de Zondagmorgen in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg. Het thema is: Het belang van de zee als voedingsbron voor ons mensen en de bedreigin gen van die voedings bron. Jouke Heringa is sinds 1995 werkzaam bij de opleiding Water Ma nagement - Aquatische Ecotechnologie van de Hogeschool Zeeland. Aquacultuur Zijn hoofdwerkzaamhe den zijn onderzoeken en adviseren van de project medewerkers en onder zoekers, het onderhouden van het externe netwerk van toegepast aquacul tuur onderzoek en het verbinden van initiatieven in de Zuidwestelijke Delta regio. Hij is betrokken bij de start van diverse pro jecten met aquacultuur, zoals met schelpdieren en met wier. Duurzaam Het Gesprek op de Zon dagmorgen met een gastspreker wordt maan delijks gehouden in de Doopsgezinde kerk Dit seizoen gaat het over de actuele noodzaak om tot een duurzame samenle ving te komen. Het thema wordt van verschillende kanten door gastsprekers belicht. Welkom ledereen met belangstel ling voor het thema is van harte welkom. De toegang is vrij, een bijdrage ter dekking van de onkosten is zeer welkom. Om de passende corona-maatre gelen te kunnen hanteren worden de bijeenkomsten in de kerkzaal gehouden. Er is plaats voor maximaal 30 personen. ROTERDAM - VUSSIN- GEN - Robin Eijlers is dinsdag 13 oktober gepro moveerd aan het Erasmus MC Rcrtterdam met het onderzoek genaamd: Vir tual Reality Exposure to Prepare Children for Sur gery: Effects on Anxiety and Pain. Zij heeft dit on derzoek in 3 jaar tijd afge rond. Eerder behaalde zij cum laude haar master of Science aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Robin is geboren in Vlis- singen en behaalde haar gymnasiumdiploma aan de CSW-Middelburg. GOES - Op 7 november wordt de 22e Zeeuwse Mannen- dag gehouden, een jaarlijks terugkerend moment van bezinning voor Zeeuwse mannen. Vanwege Covid-19 is de dag online. Zie daartoe www.zeeuwsemannendag.nl. Kusters met Celia Swart uit Vissingen neemt een van de concerten voor zijn rekening tijdens het herfstfestival Vissingen. FOTO. PR De organisatie van het Herfstfestival Vlissingen heeft beslo ten alle concerten door te laten gaan als steun aan de muzi kanten en aan de Jacobskerk. VLISSINGEN - Tot 25 oktober kunnen bezoekers genieten van bijzondere concerten in de Jacobskerk. Onder andere de van oorsprong Vlissingse Celia Swart zal met ensemble Klusters één van de concerten voor haar rekening nemen, daarnaast zijn er onder meer concerten van de Vlissin- gers Naomi, Ruben en Job de Keijzer en het Marokkaans or kest Rouh Tourat. Er worden maximaal 30 bezoekers toege laten bij concerten. Programma Woensdag 21 oktober pianist Marcel Worms speelt preludes en fuga's van Bach, Mendels sohn en Sjostakovitsj. Donderdag 22 oktober ver zorgen de Vlissingse Naomi, Ruben en Job de Keijzer een muzikale reis van Bach tot de Beatles. Een programma bij uitstek geschikt voor het hele gezin. Vrijdag 23 oktober treedt het Haagse Ensemble Klusters naar voren in een ongewone bezetting om een breed scala van muziekstijlen te presente ren. Met onder meer Percival Reality van de Vlissingse muzi- kante Celia Swart. Zaterdag 24 oktober orkest van jonge Marokkanen met een programma van Arabisch-An- dalusische muziek Kaarten zijn te koop bij De Dr- vkkerij in Middelburg en bij boekhandel 't Spui te Vlissin gen en natuurlijk ook online. Het bisdom Breda zet de Onze Lieve Vrouwekerk en de bijbehorende pastorie in Vlissingen te koop. Dat bete kent dat de kerkgangers naar de HH Petrus- en Pauluskerk in Middelburg moeten voor hun kerkdiensten. WALCHEREN - Het bisdom vroeg eerder de Walcherse pa rochie om een keuze te maken voor een kerk die als toekom stige parochiekerk zal funge ren. Daarbij was nadrukkelijk gekozen om in Vlissingen een kerkmogelijkheid te houden. Hiertoe is jarenlang gewerkt aan toekomstbestendige plan nen voor de kerk en pastorie in Vlissingen. Zo was er een plan voor appartementen in en rond de kerk met daarbij behoud van een gedeelte van de kerk voor de parochie. Re cente berekening maken dui delijk dat de forse stijging van de bouwkosten de opbrengst van de appartementen niet zal dekken. De kerk en de pastorie worden dan ook in de verkoop gezet. Missionair Momenteel wordt druk ge zocht naar een plaats waar de Vlissingse parochianen hun vieringen, ontmoetingen en kerkelijke activiteiten kunnen houden. De toeristenkerken in Vrouwenpolder, Domburg, Zoutelande en Dishoek zijn De Petrus en pauluskerk in Middelburg. TEKST EN FOTO THEO RIETVELD onderdeel van de H. Maria Parochie Walcheren. Het is fi nancieel onmogelijk dat alle kerken op deze vier plekken blijven bestaan. Er wordt ge dacht aan de realisatie van een missionaire parochie die een bundeling van krachten nood zakelijk maakt. Hoe dit er in de praktijk gaat uitzien, is nog niet duidelijk. Pastorie De onlangs benoemde pater Thaddy de Deckere zal dit jaar zijn intrek nemen in de pas torie in Middelburg. Daarmee krijgt de woning zijn hoofd functie weer terug. De huidi ge gebruikers van de pastorie zullen ondergebracht worden in de dagkapel. Het is de be doeling dat de HH. Petrus- en Pauluskerk in Middelburg aan te wijzen als Walcherse paro chiekerk. Het kerkgebouw zal een kleinere liturgische ruimte krijgen. Er komen ook verschil lende andere ruimtes in het kerkgebouw. Ook moet groot onderhoud in de nabije toe komst plaatsvinden. De plan nen bevinden zich nu nog in het beginstadium. Voorlichting Het parochiebestuur heeft vijf bijeenkomsten gepland om aan verschillende groepen binnen de kerk uitleg te ge ven over de diverse ontwik kelingen. Zo zijn er avonden gepland voor de werkgroepen toeristenpastoraat, vrijwilligers van de Onze Lieve Vrouwekerk en HH. Petrus- en Paulusker- ken parochianen uit Vlissingen en Middelburg. partner van *<oen»wcM Bij Brain Research Center doen wij actief onderzoek naar oplossingen voor alzheimer. Daarom zoeken wij deelnemers voor wetenschappelijk onderzoek naar nieuwe medicijnen. Bent u of kent u iemand die voldoet aan de volgende voorwaarden: Leeftijd tussen de 50 en 85 jaar? Met milde cognitieve stoornissen of de ziekte van Alzheimer in een licht tot mild stadium? En is deze diagnose door uw behandelend arts vastgesteld Neem dan contact op via: 020-8967814 of www.brainresearchcenter.nl Vestigingen: Amsterdam, Den Bosch en Zwolle Omsw*dom umc

de Faam | 2020 | | pagina 7