De Week van Het Zeeuwse boek met Zeeuws geschenk Al 65 jaar lief en leed in voor- en tegenspoed Maak het de potentiële inbrekers niet te makkelijk De Faam WOENSDAG 21 OKTOBER 2020 INBRAAKPREVENTIE DE DUISTERE WINTERTIJD STAAT VRIJWEL GELIJK AAN INBRAAKTIJD S9K Van woensdag 28 oktober tot en met zondag 8 november is de 26e editie van De week van Het Zeeuwse boek. Er is in de Zeeuwse boekhandels dan volop aandacht voor het Zeeuwse boek. ZEELAND - leder jaar wordt er speciaal voor deze week een geschenkboekje geschreven, dat je cadeau krijgt bij aan schaf van 15 euro aan boeken. Dit jaar heeft niemand min der dan Carolijn Visser het ge schenk geschreven, onder de titel De vader van Grace. Stomverbaasd Wanneer de zesjarige Carolijn Visser voor het eerst bij haar schoolvriendinnetje Grace Co- mijs thuiskomt, zit daar in de huiskamer een zwarte man: de vader van Grace. Carolijn is stomverbaasd. Na de dood van haar beide ouders vond Grace een stapel brieven in een hut koffen berichten van haar In do-Afrikaanse vader aan een veel jonger Zeeuws meisje dat haar moeder zou worden. Zeeland De vader van Grace is het ver haal over een grote liefde, over een jong gezin dat uiteindelijk Indonesië moet ontvluchten en terechtkomt in een onbe woonbaar verklaarde woning in Middelburg. Carolijn Visser heeft de gave geschiedenis en familieverhalen zo tot leven te brengen dat duizenden le zers van haar boeken genie ten. Argentijnse avonden werd bekroond met de Bob den Uylprijs en Selma met de Li- bris Geschiedenisprijs. In 2019 ontving Carolijn een eredoc toraat van de Open Universi teit. Haar werk werd tweemaal bekroond met de Zeeuwse Boekenprijs.' VLISSINGEN - Jo en Mien Duizendstra - Van Velzen zijn respectievelijk 88 en 89 jaar en ze zijn vandaag, woensdag 21 oktober 2020, maar liefst 65 jaar getrouwd. Krabbendijkse Mien en Vlissingse Jo leerden elkaar kennen tijdens het uitgaan in Vlissingen. Het paar kreeg twee dochters. Wil en Anita. Na 54 jaar in de Leeghwaterstraat gewoond te hebben, zijn ze op 5 oktober naar Ter Reede verhuisd, waar ze het best naar hun zin hebben. Binnenkort gaat de wintertijd weer in. Voor veel Nederlan ders staat de ingang van de wintertijd voor "een uur extra slapen". Maar waar veel huiseigenaren geen rekening mee houden, is dat wintertijd gelijkstaat aan inbraaktijd. maak je het voor inbrekers al een stuk moeilijker om bin nen te komen", stelt Susanne Schat, adviseur woninginbra ken bij het CCV. VLISSINGEN - De donkere dagen geven inbrekers meer tijd om ongezien hun slag te kunnen slaan. De hoogste tijd dus voor bewoners om de juiste preventiemaatregelen te nemen om het inbrekers niet te makkelijk te maken. Donkere Dagen Offensief Van november tot en met februari wordt ieder jaar het meeste ingebroken in wo ningen. Met het Donkere Dagen Offensief zet het mi nisterie van Justitie en Veilig heid, samen met het Centrum voor Criminaliteitspreven tie en Veiligheid (CCV), Po litiekeurmerk, gemeenten en politiekorpsen, extra in op woninginbraakpreven tie. Want elke inbraak is er nog een teveel. De campagne maakt woningeigenaren alert op het verhoogde inbraakri sico in de wintermaanden en het belang van goede be veiliging van de woning. De campagne start op European Focus Day, de dag tegen wo ninginbraken op 21 oktober, met onder meer het gratis webinar 'Maak het inbrekers niet te makkelijk'. Preventief Kun je zelf als bewoner iets doen om de inbraakkans te verkleinen? "Zeker! Met een paar simpele maatregelen eigen ge- ramen en deuren op slot doen en een lichtje aanlaten als je weg bent." Ze wijst daarbij op het belang van kwalitatief goed hang- en sluitwerk. "Wan neer de sloten, grendels en scharnieren in een woning aan het Politiekeurmerk Vei lig Wonen (PKVW) voldoen, neemt de kans op inbraak al aanzienlijk af." Webinar Op 21 oktober van 19.30 - 20.30 uur is er een gratis webinar over inbraakpre ventie. Deelname is gratis. Bovendien maak je met je deelname kans op een di gitale deurbel. Meer in formatie en aanmelden: www.hetccv.nl/webina- Dit jaar heeft niemand minder dan Carolijn Visser het geschenk geschrevenonder de titel De vader van Grace. K1 Inbraakpoging keukenraam Inbraak voorkom je al voor een deel door te zorgen datje woning een bewoonde indruk maakt, ook tijdens je afwezigheid, doorb ij voorbeeld het gebruik van tijdscha keiaars en bewegingssensoren. Maar ook door iets simpels als het sluiten van ramen en deuren en alles op slot te doen, ook als je alleen even boodschappen gaat doen of de hond uit gaat laten. Laat ook je sleutels nooit aan de binnenkant van de deur zitten en leg waardevolle spullen uit het zicht. Weekendje weg? Licht de buren in, zodat zij een oogje in het zeil kunnen houden. Bel ook direct het alarmnummer 112 bij schijnbaar verdachte situaties.

de Faam | 2020 | | pagina 5