Cadeaumaand WOENSDAG 21 OKTOBER 2020 O De Sint- en kerstverkoop draait nu al op volle toeren 9 Webinar voor vrijwilligers De Slag gaat op de planken Groenbestek van start Nieuwe lampen in oud jasje Werken aan de Zeeuwse weg Het gebroken licht in Bank Wereldwinkel stopt ermee De Faam DECEMBERINKOPEN VEILIGHEIDS- EN GEZONDHEIDS EISEN SCOREN 62,5 PROCENT WALCHEREN KORT taalmethoden belangrijk tot zeer belangrijk. Het vol doen aan de veiligheids- en gezondheidseisen scoort met 62,5% beduidend lager. Laatstgenoemde kan echter een belangrijke reden zijn voor inbeslagname van pak ketjes zegt douanier Jaime. "En dan zitje te wachten op iets dat mogelijk niet komt. Wapens Om dit te voorkomen advise ren wij om vóór je iets buiten de EU koopt, te checken of dit Nederland in mag. Denk aan namaak sportschoenen, maar ook aan airsoftwapens zonder vergunning." Maar liefst zeven op de tien Zeeuwse internetshoppers starten vanwege corona nog eerder dan in andere jaren met cadeaus kopen. Dat doen ze ook meer dan andere jaren in webshops buiten de EU. De douane roept online shoppers drin gen op om vooraf vooral de douaneregels te checken Ook voor sinterklaas en de kerstman is het behelpen van wege corona. Gelukkig schieten veel Zeeuwse hulpsinten en -kerstmannen te hulp. Om ervoor te zorgen dat pakketjes op tijd in huis zijn, koopt 73,7 procent van de internetshop pers dit jaar eerder cadeaus in webshops buiten de EU. MIDDELBURG - De Douane start een campagne om in- ternetaankopers te informe ren dat niet alles ingevoerd mag worden. Regels Door vooraf de regels voor online shoppen buiten de EU te checken, voorkom je ver rassingen zoals bijkomende kosten of soms zelfs inbe slagname van aankopen. Buiten de EU Online shoppen in web shops van China tot Amerika. Steeds meer Nederlanders doen het. Sinds maart 2020 shopte 64,4% van de Neder landers één tot drie keer in een webshop buiten de EU. Eén op de vijf (19,7%) doet dit vaker dan voor de co- ronapandemie. Dit blijkt uit een peiling in opdracht van de Nederlandse Douane on der 1.043 respondenten die weieens aankopen doen in webshops buiten de EU. De meest populaire aankopen zijn elektronica en gadgets (49,1%), kleding, schoenen, tassen en/of accessoires (40,1%) en hobby- en knut- selspullen (35.6%). Kwaliteit en veiligheid Zo'n 90% van de online shoppers vindt de prijs en veilige en betrouwbare be- Pas op voor koopjes! Over aankopen in een webshop buiten de EU moetje vanaf 22 euro b tw beta Ie n. Control ee r of d eze kosten op de factuur staa n. Wo rdtditnietberekendinde webshop? Dan moetje deze kosten bij aflevering van je pakket betalen. Voor wie hier niet op rekent kan dit een vervelende verrassing zijn. Check voor je iets in een webshop buiten de EU koopt de douaneregels op www.douane.nl/internetaankopen of stel je vraag aan de virtuele assistent. Leerlingen van het Scheldemondcollege brengen op 5 en 6 november de voorstelling De Slag. FOTO: SCHELDEMONDCOLLEGE MIDDELBURG - Op 27 oktober van 19.00 tot 20.30 uur kunnen Walcherse vrijwilligersorga nisaties online live in gesprek met hoogleraar vrijwilligers werk Lucas Meijs over hoe je als vrijwilligersorganisatie je vrijwilligerswerk virtueler kunt maken en daarmee voor meer mensen aantrekkelijk. Vrijwil- ligerssteunpunt Samen Vrij willig, onderdeel van Welzijn Middelburg, organiseert de online bijeenkomst. De inlei ding over het thema door Lu cas Meijs is te zien op de www. welzijnmiddelburg.nl. Deze bijeenkomst is de tweede uit een reeks van drie. In novem ber is het laatste webinar uit deze serie, het thema is dan "Het nieuwe besturen; hoe be stuur je in 4 uur per week"?. Meer informatie, ook over het aanmelden om deel te nemen, is terug te vinden op www. welzijnmiddelburg.nl/actueel. VUSSINGEN - Ook het Schel- demond College kan natuurlijk niet om De Slag om de Schelde heen. Daarom schreef schrijf ster en regisseuse Annet Min derhout een voorstelling over onze Slag. Want waarom we ten we zo weinig over dat, wat in onze achtertuin is gebeurd? Daarom spelen de leerlingen op 9 en 6 november om 19.30 uur de voorstelling De Slag in het Arsenaaltheater. Een voor stelling die een inkijkje geeft in het Vlissingen ten tijde van de Tweede Wereldoorlog én de Slag om de Schelde. Hoe was het om in een oorlog te moe ten (over)leven, hoe erg was de vijand, hoe zag Vlissingen er toen uit en welke verrassen de inwoonster woonde er toen in Vlissingen? Het publiek kijkt door de ogen van jongeren van toen én de jongeren van nu en ervaart hoe het is om vrij te zijn, echt vrij! Laat je verrassen en kom kijken naar de mooie, ontroerende en moeilijke momenten tijdens De Slag, ónze slag. Uiteraard gaat de hele voorstelling met inachtneming van de maatre gelen van het RIVM. Toegangskaarten kosten 5 euro en zijn te reserveren via: a.minderhout@mondia.nl MIDDELBURG - Het water schap start binnenkort met de werkzaamheden van het Groenbestek 2020/2021. Dit groenbestek voorziet in het rooien van oude en zieke bo men en vervanging hiervan door nieuwe aanplant. De rooiwerkzaamheden begin nen eind oktober op 7 loca ties in Zeeland en lopen door tot maart 2021. Ook worden er op Walcheren twee bosperce len omgevormd. Slechte bo men worden verwijderd en bosschages worden flink ge snoeid, zodat ze weer ruimte hebben om te groeien. In to taal worden er op 7 plekken 392 bomen en struiken gerooid en op 12 locaties wordt er te rug geplant. Het gaat om 841 bomen. Terug planten is vaak niet direct mogelijk, omdat de grond waarop de gerooide bomen stonden eerst tot rust moet komen. Dit kan een jaar duren. Het rooien van oude en zieke beplanting is in de eerste plaats nodig vanwege de ver keersveiligheid. Daarnaast is het rooien nodig om het land schapsbeeld te verjongen en te vernieuwen. Hierbij houdt het waterschap zorgvuldig re kening met de cultuurhistori sche waarde en de zichtlijnen van het landschapsbeeld en de aanwezigheid van nesten van beschermde vogelsoorten. SEROOSKERKE - Vrijwilligers van Vattenfall, DELTA Ener gie en Signify, het voorma lige Philips Lighting, hebben op de jaarlijkse Dag van de Duurzaamheid op 9 oktober alle aangeboden lampen in deze winkels kosteloos ver vangen door energiezuinige LED-verlichting. Slechts 23% van de lampen die mensen in huis hebben is LED-verlichting. Het overstappen op LED kan zo'n 90 kilo C02-uitstoot per jaar per huishouden schelen én zo'n 10 euro besparing op energiekosten per lamp. VUSSINGEN - OOST - Maan- dagavond 2 november op 3 november en dinsdagavond 3 op 4 november wordt het as falt ter hoogte van het viaduct Engelandweg/N294 te Vlis singen-Oost vervangen. Het asfalt van de afrit D en op de kruispunten aansluitend aan de op- en afritten aan het vi aduct Engelandweg wordt ver nieuwd. Hiervoor wordt het knooppunt van 18.00 uur tot en met 06.00 uur volledig af gesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Frankrijkweg, Europaweg-Noord en via de A58 en de Ritthemsestraat/ N662. AAGTEKERKE - Van 21 tot en met 31 oktober 2020 exposeert Cor Hemmes met glaskunst in Galerie BANK Aagtekerke. Cor Hemmes (autodidact kunste naar) maakt bijzondere ob jecten, geschikt voor zowel binnen als buiten. Hij werkt met verschillende materia len, waarbij de laatste jaren vooral de nadruk ligt op glas. De breking van het licht in glas fascineert hem mateloos. Stoer, teer, speels en eigen zinnig werk zoals bijvoorbeeld de Zeeuwse-Zomer-Zonnen en de spiegel-spiraal. Nieuw in het werk van Cor zijn de torso's van gegoten glas en de zogenaamde pate du verre techniek. Galerie BANK is open van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tevens is het werk van de vaste expo santen te zien met keramiek, beelden, glaskunst grafisch werk en schilderijen. Bezoe kers worden gevraagd reke ning te houden met de RIVM maatregelen in de galerie. Toe gang gratis en parkeergelegen heid aanwezig. ZOUTELANDE - De Wereld winkel aan het Willibrordus- plein 26 in Zoutelande gaat de deuren sluiten. De winkel verkocht met name Fairtrade producten, die bijdragen aan een menswaardig bestaan door een eerlijk inkomen voor mensen die in armoede leven. De door vrijwilligers gedraaide winkel heeft jarenlang kunnen bijdragen aan dit doel, met dank ook aan de klanten die voor deze winkel kozen. He laas moet de winkel in Zoute lande nu definitief sluiten. Op 27 oktober is er van 10.00 tot 16.00 uur nog een opheffings uitverkoop. De wereldwinkel bij Minderhoud Meubel aan de Zuidstraat 116,4361AJ West- kapelle in Westkapelle blijft open met een aangepast as sortiment Food op vrijdag van 13.30-16.30 uur.

de Faam | 2020 | | pagina 19