Sounds of Stilness in de concertzaal cUcuL Stijlvol en slim geregeld C ®Vaillanl Uitgaan op Walcheren WOENSDAG 14 OKTOBER 2020 Bloemen Old School De Verwachting is opnieuw begonnen Findus verhuist Worms bij herfstfestival De Faam KORT kjVöllldin 29 november t/m 5 december voor vluchtelingenkinderen in Griekenland. www.kerkinactie.nl Cv-ketel vervangen? Ga naar vaillant.nl/plusdeal Mijn huis. mijn comfort MIDDELBURG - Karin Bloemen is bekend van haar grote, ex travagante persona lityshows, maar haar eerste grote liefde is toch zingen. In deze voorstelling gaat ze 'old school' helemaal voorde muziek, samen met de Old School Band. Belangrijke inspiratiebronnen voor Karin zijn zangeressen als Billie Holi day en Aretha Franklin. De stijl van de Old School Band sluit daar naadloos op aan; funk, jazz en soul. In dit pure, muzika le programma komt het allemaal voorbij, van eigen stukken tot en met de fijnste covers uit het rijke repertoire van Billie, Aretha, Norah, Amy, etc, etc.. Zaterdag 17 oktober 19.30 en 21.30 uur Schouwburg Middelburg, Kaarten: www.zeelandtheaters.nl Cabaretière Kirsten van Teijn speelt een try-outvan haar nieuwe voorstelling (S)expiriment FOTO: CASPER KOSTER Het was puzzelen voor Peter en Esther de Neef van Theaters aan Zee om voorstellingen te brengen in het nieuwe corona regime, maar vanaf nu kan het publiek weer genieten van intieme huiskamertheatervoorstellingen in De Verwachting. RITTHEM - Omdat er per voorstelling maar 38 bezoekers kunnen komen, is het zaak vlot te boeken, want het intieme theater is nu sneller uitver kocht dan ooit! Cabaretière Kirsten van Teijn speelt op zaterdag 17 oktober om 19.30 uur en om 21.30 uur een try-out van haar nieuwe voorstelling (S)expiriment. Kir sten onderzoekt nieuwe vor men in de liefde. We worden aan alle kanten beperkt. Niet alleen door nieuwe maatrege len, maar ook door oude denk patronen. Maar beperkingen bieden ook nieuwe ruimte. Is dit niet juist de tijd om de we reld te herdefiniëren? Kirsten begint bij de liefde. Vol optimisme en zelfspot neemt ze je mee in haar leven met haar vriend én haar vriendin. Want waarom zou je moeten kiezen voor één liefde of één sekse? In een tijd waarin er meer is tussen hetero en homo en we uit onze hokjes barsten. Nou ja, misschien omdat je twee keer zoveel schoonmoe ders hebt en zes kerstdiners. Of omdat je volgens het RIVM nu maar één 'seksbuddy' mag hebben. Een intieme avond over gender, seksualiteit en identiteit. Zaterdag 17 oktober, 19.30 en 21.30 uur. Meer info en kaarten: www.theatersaanzee.com MIDDELBURG - Cinema Middelburg brengt een vrolijk nieuw avontuur met boer Pettson en zijn kat Findus. Op woensdag 14 en 28, maandag 19 en vrijdag 23 oktober en online. Meer info op www.cinemamiddelburg.nl Thrillerauteur signeert in de Drvkkery MIDDELBURG - Thril lerauteur Jeroen Wind- meijer signeert zijn nieuwe boek De Genesis- sleutel op zaterdag 17 ok tober van 13.30 tot 15.30 uur in de Drvkkery. Jeroen Windmeijer verwierf faam met bestsellers als Het Pauluslabyrint. De offers en Het Isisgeheim, waar in hij feiten en fictie op onnavolgbare wijze met elkaar weet te verbinden. Windmeijer schreef Het Isisgeheim samen met Ja cob Slavenburg. Midden in de woestijn rondom de mysterieu ze Nazca-tekeningen in Peru ligt een man in de brandend hete zon. Hij is uitgedroogd en stamelt wartaal uit: "Waar zijn de doden? Open het oog!' Wat was de man in he melsnaam op het spoor? Door wie werd hij ach tervolgd? Of door wat? Tijdens hun spectaculaire zoektocht door de woes tijn wordt de sluier van het mysterie opgelicht en krijgen ze zicht op een al ternatieve geschiedenis van de mensheid... Maar is de wereld daar klaar voor? Sint Jacobskark verhuist naar Arsenaal VLISSINGEN - Omdat slechts 30 bezoekers bij de concerten in de Sint Jacobskerk mogen zijn, verhuizen de optredens tijdelijk naar het Arse naaltheater in Vlissingen. Het betreft voorlopig het concert van Hon ka Kolthof dwarsfluit, Lidy Blijdorp cello en Anne Veinberg pi ano op zondag 18 oktober van 13.30 tot 1430 uur, het optreden van Matthieu Idmtal, piano solo, op zondag 1 november van 13.30 tot 1430 uur. en het optreden van Esther van de Ploeg hobo en Yukiko Hasegawa piano op zon dag 15 november van 13.30 tot 1430 uur. Kunstenaar 4.0 MIDDELBURG - Samen met kunstenaar Loek Grootjans houdt CBK Zee land bijeenkomsten onder de titel 'kunstenaar 40', waarin twee kunstenaars in gesprek gaan met een moderator over de ver anderde kunstpraktijk. Op woensdag 14 oktober van 20.00 tot 22.00 uur gaat Loek Grootjans zelf met mede-exposant Teun Weiten het gesprek aan met Philippe Van Caute- ren. Wilt u bij deze bijeen komst aanwezig zijn meld u dan aan via info@cbk- zeeland.nl Wees er snel bij want in verband met de Covid 19 maatregelen zijn er maximaal 25 personen welkom. De verstilling in Sounds of Stilness is een synergie van ver schillende elementen die komen uit de klassieke Indiase en Westerse muziek. VLISSINGEN - Het con cert van Marcel Worms in het kader van herfrt- festival, Vlissingen gaat door. Tijdens het herfst festival zal een keur van artiesten optreden in de Sint Jacobskerk. Het vol ledige programma kunt u vinden op de website van MuziekPodium Zee land. Speciaal voor het herfstfestival speelt Mar cel Worms Preludes en Fuga's uit drie eeuwen waaronder werken van J-S.Bach, Mendelssohn en Sjostakovitsj. Voorverkoop via De Druk kerij en 't Spui, via OTl8- 886800 en via www. muziekpodiumzeeland.nl MIDDELBURG - Een uniek trio, bestaande uit mezzosopraan Judith van den Dool, Lenneke van Staalen op Indiase Viool en Heiko Dijker op tabla, pre senteert deze bijzondere mu ziek die innerlijke verstilling teweeg brengt. Reis Het is een verbindende muzi kaal reis door klassieke mys tieke muziek uit India en het Westen. Denk hierbij aan de oude Sanskriet 'Gayatri Man tra' met piano en tabla, Vi valdi's 'Eja Mater' begeleid door de Indiase viool en Hil- degard von Bingen's mystie ke liederen met Rav Drum, en meer samensmeltingen van de Westerse en Indiase muziektradities. De huidige landelijke tournee van dit trio is mede mogelijk gemaakt door Prins Bemhard Cultuurfonds. Zeeuwse Concertzaal, zondag 18 oktober 15.30 uur (verplaatst vanuit De Oostkerk kerk H actie Mezzosopraan Judith van den Dool, violiste Lenneke van Staalen en tablaspeler Heiko Dijker vormen een uniek tho. FOTO: PR 21.0 Ontdok de nieuwe sensoHOME kamerthermostaat die perfect samenwerkt met onze meest gekozen hr-ketel ecoTEC plus. PROFITEER NU!

de Faam | 2020 | | pagina 7