Vrijwilligersorganisatie FNP 2018 e a Persoonsverwisseling Dockwize en ondernemers willen 3.000 extra banen in Zeeland De Faam WOENSDAG 14 OKTOBER 2020 Beeldje en oorkonde voor muZEEum DE FNP HEEFT ONS NÓG MEER VRIJWILLIGERS OPGELEVERD DE ZEEUWSE OMBUDSMAN MAAR MENEER IS HELEMAAL NIET VERHUISD, HIJ WOONT NOG STEEDS OP HETZELFDE ADRES IN ZEELAND. Conny den Heijer Het muZEEum in Vlissingen vertelt de geschiedenis van de stad. Die laat zich ook zien (en horen) in de Oranjemolen en de Kazematten. Een enorme ploeg van zo'n 70 vrijwilligers hebben het er maar druk mee. Gelukkig had de man die in 2018 het beeldje en de oorkonde in ontvangst mocht nemen. Rein Midavaine, even tijd om ons bij te praten. VLISSINGEN - "We kenden de Frans Naerebout Prijs en wis ten dat we genomineerd wa ren" zegt Midavaine, "Maar met ons vele andere organisa ties. We werden uitgenodigd om bij de uitreiking aanwezig te zijn, net als al die anderen. Het was een verrassing dat we wonnen maar ik vond het toch ook wel terecht. Als je ziet hoeveel mensen zich vrijwillig voor ons inzetten..." Meer vrijwilligers Baliemedewerkers, sleutel houders, suppoosten in het muZEEum, de Oranjemolen en de Kazematten, het zijn er nogal wat. "Het winnen van de prijs heeft ons nog meer op de kaart gezet en zorgde voor nog meer aanmeldingen van vrijwilligers. In 2018 wa ren dat er 60, nu dus inmiddels 70. Geweldig want er wordt in ploegen gewerkt om alles te openen. Natuurlijk zijn er in de tussentijd mensen gestopt omdat zij andere dingen gin gen doen, maar zo blijft ons vrijwilligersbestand mooi op peil." Op de kaart Slechts drie prijzen zijn er te verdelen tijdens de uitreiking van de Frans Naerebout Prijs. En zoveel meer organisaties worden aangemeld en door de jury beoordeeld. "Daarom kwam de prijs voor ons toch onverwacht" vertelt Midavai ne. "Op heel Walcheren zijn er al zo'n 100 vrijwilligersor ganisaties. Hoeveel het er in Vlissingen zijn weet ik niet precies maar als je dan in de prijzen valt mag je toch trots zijn. De Frans Naerebout Prijs is een mooi initiatief. Hiermee worden alle organisaties weer even op de kaart gezet." Dagje uit Naast het gewonnen beeldje en de oorkonde die de prijs winnaars kregen uitgereikt, was er ook een geldbedrag aan de prijs gekoppeld. "We heb ben er wat bijgelegd en zijn met alle vrijwilligers een dag je uit geweest. Daarna hebben we gezamenlijk een hapje ge geten. Het komt namelijk nooit voor dat zo'n grote groep vrij willigers in één keer bij elkaar is, omdat we meestal in vaste groepen werken. Het verste vigt de onderlinge band en het was leuk elkaar eens allemaal tegelijk te zien. Het beeldje en de oorkonde staan op de balie, daar loop je iedere keer weer langs." Frans Naerebout Prijs 2020 Ook dit jaar wordt de Frans Naerebout Prijs 2020 uitge reikt, coronaproof dit keer. Een hele uitdaging voor de organi satie want het gaat anders dan we gewend waren. De jury heeft inmiddels voor dit jaar drie winnaars gekozen uit 58 genomineerden. Wie dat zijn wordt bekend gemaakt op 11 december. Dan reiken burge meester Bas van den Tillaar en wethouder Els Verhage de prij zen uit. Meneer vertelt dat hij wekelijks leefgeld ontvangt. Vorige week heeft hij dit geld echter niet ontvangen. Hij heeft dit geld wel hard nodig. Hij belt daarop naar zijn bewindvoerder om te vragen hoe dit zit. Deze neemt contact op met de gemeente en verneemt dat de bijstandsuitkering is stopgezet, omdat meneer verhuisd zou zijn naar een andere gemeente. Maar meneer is helemaal niet verhuisd, hij woont nog steeds op hetzelfde adres in Zeeland. Het blijkt dat de andere gemeente vermoedelijk een paar cijfers van het Burgerservicenummer van meneer en van iemand die wel naar die gemeente is verhuisd door elkaar heeft gehaald. De fout wordt hersteld. Meneer ont vangt daar een brief over van zijn gemeente. Meneer is blij dat de fout is hersteld, maar volgens diezelfde brief is hij gescheiden; er wordt gevraagd naar de huwelijksakte en de echtscheidingsuitspraak. Maar, meneer is helemaal nooit ge huwd geweest, laat staan gescheiden. Meneer is in paniek en wil dat deze persoonswisseling stopt en fouten worden hersteld. Hij neemt contact met ons op. Omdat de gemeente nog niet in de gelegenheid is gesteld deze klacht op te lossen, zetten wij de klacht met toestemming van meneer door naar die gemeente. De gemeente onderzoekt wat er is gebeurd en het blijkt dat de gemeente per ongeluk de passage over de huwelijksak te en echtscheidingsuitspraak in haar herstelbrief had op genomen. Het opnemen van die passage heeft voor me neer geen gevolgen. Van het voortduren van de persoons wisseling is verder geen spra ke, aldus de gemeente. Ook de uitkeringsinstantie is in middels op de hoogte van de fout met betrekking tot de vermeende verhuizing en het leefgeld zal op korte termijn aan meneer worden uitbe taald. De gemeente biedt voor de gang van zaken haar ex cuus aan. Meneer bedankt de Zeeuwse Ombudsman harte lijk voor zijn inzet. Een vervelende situatie die zo maar buiten iemands mede weten kan ontstaan. Gelukkig voor meneer kon de klacht snel worden opgelost. Carla Hoogerland-Veer- man, secretaris en substituut Zeeuwse Ombudsman www.dezeeuwseombud- sman.nl Dockwize en Zeeuwse top ondernemers slaan de han den ineen om in 5 jaar 3.000 extra banen te creëren in Zeeland en onze provincie nog meer op de kaart te zet ten als innovatieve, kansrijke regio. ZEELAND - Om deze doelstel ling te bereiken, gaan ze met een intensief Groeiprogramma ambitieuze mkb-ondernemers helpen met de groei van hun bedrijf. "Op dit moment zijn we op zoek naar de eerste 8 ondernemers", zegt Marlon Baarends van Dockwize. "On dernemers met een bedrijf van ongeveer 10-25 fte groot en een sterke wil om fors te groeien. Met dit programma worden krachten gebundeld om im pact te maken op de Zeeuwse economie. Het mkb is de ba- nenmotor van Zeeland; door hen te stimuleren in hun groei kunnen 3000 nieuwe banen gecreëerd worden en wordt gezorgd dat talent in Zeeland blijft of naar Zeeland wil ko men. Op deze manier zetten we Zeeland op de kaart als in novatieve regio en wordt de innovatiekracht en concurren tiepositie versterkt." Ondernemers kunnen zich voor het Groeiprogramma aanmelden door een pitch in te dienen. "Deze beoordelen we samen met Zeeuwse top- Wim Bouman, ambassadeur groeiprogramma Dockwize. FOTO: MartijnFincke-Fotografie ondernemers, zoals Wouter de Vries van YourSurprise. Uitein delijk willen we een team vor men met de meest ambitieuze, gedreven en talentvolle onder nemers die Zeeland rijk is die hun groeiambities waar gaan maken." Als de beste, van de beste In het Groeiprogramma leren de deelnemers groeien als de beste, van de beste. De meest succesvolle Zeeuwse groei- ondememers, waaronder ook Daniël Lodders (Saman Groep) en Wim Bouman (voorheen Bouman Kantoor Totaal, nu Horecabaas en BGB Office So lutions), werken aan het pro gramma mee. "Niemand weet meer van groeien dan zij. Zij weten wat het vergt om doe len te behalen én zij weten hoe je dat doet. Nu zijn ze erop gebrand de groeiambities van andere ondernemers te helpen verwezenlijken en daarmee van Zeeland een nog sterke re en aantrekkelijkere regio te maken." Het Groeiprogramma start op 10 december en duurt twee jaar. "In die twee jaar krijgen de ondernemers intensie ve begeleiding en gaan we in twaalf tweedaagse interactie ve sessies aan de slag met hun ambities. Het minimale doel is om bij ieder van hen binnen vijf jaar voor een omzetver dubbeling te zorgen. Dit zorgt tegelijkertijd in Zeeland voor meer banen, innovatie en aan trekkingskracht." Meer infor matie www.dockwize.nl/groei. Hier kunnen ondernemers ook hun pitch uploaden. Rein Midavaine, Kristine van Wechem en Jessica Netto met het felbegeerde beeldje van Frans Naerebout. Foto: Conny den Heijer De Zeeuwse Ombudsman ontvangt klachten over uiteenlopende onder werpen. Niet altijd zijn wij de aan gewezen instantie om een klacht in behandeling te nemen. Wij proberen de burger dan zo goed mogelijk door te verwijzen. Sommige klachten blijven ons bij, omdat ze opvallen door het onder werp waar het over gaat of omdat er sprake is van een schrij nende situatie. Zo werden wij gebeld door een meneer die toch wel iets uitzonderlijks meemaakte.

de Faam | 2020 | | pagina 5