Het Walcherse strand in plaats van Mont Ventoux Is jóuw Bingokaart waard? vnendenloterij.nl/bingo De Faam WOENSDAG 14 OKTOBER 2020 MOOI ZEELAND Heel Holland Bingoot met Vrienden Loterij Bingo: de leukste Bingo van Nederland! Met gemiddeld 80.000 prijzen pér week en degene die als eerste Bingo heeft, wint gegarandeerd 100.000,-. Vanaf 17 oktober, élke week weer! Activeer nu jouw Bingokaart, speel mee in de Vrienden Loterij en Bingo in oktober gratis mee! Mark Lobbezoo Na het succes van vorig jaar, toen de Mont Ventoux werd beklommen, was het plan om het dit jaar weerte doen, maar corona gooide roet in het eten. Dus dan maar een wandeling over het Walcher se strand, dacht Middelbur ger Harry Christiaanse van de loopgroep "Walcheren voor lotgenoten'. MIDDELBURG - En dat alles voor het goede doel, de Stich ting Lotgenoten die mede daardoor een verwendag kan aanbieden aan kinderen, waarvan één van de ouders kanker heeft Nadat Harry in persoonlijke kring drie jaar geleden te maken kreeg met kanker wilde hij wat doen en las op Facebook over de Stich ting de Lotgenoten die voor het goede doel geld wilde opha len door je te laten sponsoren om de Mont Ventoux te be klimmen. Als nuchtere Zeeuw wilde Harry eerst zeker weten dat het ingezamelde geld voor 100% terecht komt bij het doel waarvoor het bestemd is en nadat hij daarvan was over tuigd geraakt sloot zijn loop groep zich twee jaar geleden aan bij Stichting de Lotgenoten om mee te lopen. Hij ging op eigen kosten mee naar de ver wendag in de Beekse Bergen en zegt daarover: "Met tranen in mijn ogen heb ik staan luis teren naar ouders die tegen el kaar vertelden dat deze dag het laatste uitje met hun kinderen was, om de simpele reden dat er geen volgend uitstapje meer zou komen". Vorig jaar werd voor het eerst door de loopgroep van Harry de Mont Ventoux beklommen. Harry had al sponsoren benaderd en t-shirts laten bedrukken met de namen van de sponsoren erop. Ook hebben ze gecollec teerd in Middelburg. In totaal werd de heHt van het bedrag dat nodig was voor de verwen dag opgehaald door Harry en zijn groep. Op 24 oktober 2020 vindt de wandeling plaats op het strand van Vrouwenpolder waarbij de cheque met het op gehaalde bedrag wordt aange boden aan de organisatie van Stichting de Lotgenoten. Het is de bedoeling om volgend jaar weer de mythische Franse berg te gaan beklimmen, maar dat is uiteraard afhankelijk van de situatie rondom het coronavi rus. Meer informatie vind je op https-//www.facebook.com/ groups/2055631644570220 Sinds 12 oktober 2020 loopt de tiende subsidieronde van Pro vinciale Impuls Wonen. In deze subsidieronde is 500.000 euro beschikbaar. Wie in aanmerking wil komen voor een bij drage, kan tot en met 13 november een aanvraag indienen. MIDDELBURG - Er staan in Zeeland veel verouderde wo ningen die onverkoopbaar zijn geworden. Ze zijn gebouwd in een tijd waarin we andere eisen stelden aan woningen. De woningvraag is bovendien veranderd. Het effect van deze ontwikkelingen: verwaarloos de, leegstaande of verkrotte woningen in de straat Dick van der Velde, gedeputeerde Ruimtelijke Ontwikkeling: "Het verkrotten van woningen zorgt voor achteruitgang van de leefomgeving. Een ontwikke ling die we als Provincie Zee land actief tegen willen gaan. Deze subsidieregeling biedt de mogelijkheid om de woning voorraad toekomstbestendig te maken. Tot 13 november kan een PlW-aanvraag worden inge diend via www.zeeland.nl/ piw. Twijfelt u of uw project in aanmerking komt voor subsi die, neem dan vooral contact op via piw@zeeland.nl. Er staan in Zeeland veel verouderde woningen die onverkoopbaar zijn geworden. FOTO: PIXABAY Harry Christiaanse (rechts) met drie collega-lopers. O Scan de QR-code en y een leuk bericht vai ontvang i mij De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 10234 d.d. 23/12/2016. (l8«) Speelbewurt 100.000,-

de Faam | 2020 | | pagina 23