9 Kom jij ons team versterken? Last van ernstig overgewicht? Samen pakken we het aan! Ga aan de slag in Middelburg, Vlissingen, Westkapelle, Arnemuiden krantenbezorgen.nl €200 Interesse of aanmelden? Digicafé in het Polderhuis Beloon een mantelzorger Cursus digitale overheid Expositie Twisted Nieuw uiterlijk Welzijn Veere Halloween op Klepperhoeve Rommelmarkt Damplein Van pulp tot nieuw papier WOENSDAG 14 OKTOBER 2020 De Faam WALCHEREN KORT w^zijn veere Collecteweek Diabetes Fonds 26-31 oktober Wil je meer weten over onze aanpak? Bezoek een van onze (online) informatieavonden Donderdag 22 oktober, Terneuzen (online) 18:30-20:00 uur Maandag 9 november, Terneuzen (online) 18:30-20:00 uur Voor meer informatie en andere voorlichtingsavonden kijk op obesitaskliniek.nl r start premie Maandag t/m vrijdag voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties *minimumleeftijd 15 jaar WESTKAPEUE - Donderdag 15 oktober om 13.30 uur is er tot 15:30 uur een digicafé in het Polderhuis. Ondervind je ook weieens problemen als je met je laptop, smartphone of tablet werkt? Wil je bekend worden met social media (Whattsapp of Instagram) om bijv. te fa- ce-timen. Deze middag zit ten er 2 vrijwilligers voor jullie klaar om je digitale problemen te tackelen of om tips mee te geven. Neem je apparaat mee zodat je duidelijk kan laten zien waar het probleem zit. De activiteit wordt uitgevoerd binnen de geldende regelge ving omtrent Corona. De toe gang is helemaal gratis. WALCHEREN - Op 10 no- vember is het de Dag van de Mantelzorg. In het hele land worden die dag mantelzor gen bedankt voor de zorg die zij verlenen aan iemand uit hun omgeving. Ook Manteling doet hieraan mee en viert dit jaar ook haar 25 jarig jubileum. Daarom een actie met een ex tra feestelijk tintje voor Wal- cherse mantelzorgen. Ken jij of ben jij een (jonge) mantel zorger woonachtig op Walche ren? En wil je die mantelzorger met iets leuks verrassen? Meld de mantelzorger of jezelf dan aan via het formulier op de website www.mantelingwal- cheren.nl. Manteling bezorgt dan een leuke verrassing rond de Dag van de Mantelzorg, bij de mantelzorger thuis. Lukt het niet om het formulier on line in te vullen? Bel dan naar Manteling: 0118-553530 zo dat een medewerker het voor jou kan invullen. Aanmelden kan tot en met 2 november. Woont de mantelzorger buiten Walcheren? Informeer dan bij het Steunpunt Mantelzorg in die gemeente welke actie zij hebben. GRUPSKERKE - Zelf uw huur- toeslag aanvragen, uw zorg verzekering inzien, de opbouw van uw AOW volgen of uw verhuizing doorgeven? Dat kan online! In deze cursus leert u werken met de digitale over heid en met DigiD. Heeft u nog geen DigiD? Wij helpen u graag met het aanvragen ervan. Uiteraard met inacht neming van de Covid-19 maat regelen. Voor deze cursus heb je wel enige kennis van inter net nodig. De cursus bestaat uit 4 bijeenkomsten van 2 uur en is gratis. Hij wordt gegeven in Nimmerdor, Bakkersland 29 te Grijpskerke op maandag 19, 26 en 2 en 9 november. Eigen laptop meenemen. Opgeven via 0118-583687 of a.wisse@ welzijnveere.nl MIDDELBURG - Nog tot 31 ok- tober wordt in de Doopsge zinde Kerk van Middelburg de expositie Twisted gehouden met werk van Corine Kisling en van Inge De Beider. Hoewel ze beiden een totaal verschillen de achtergrond hebben (Inge is beeldhouwer en grafisch kun stenaar en Corine oorspronke lijk auteur en vertaler), hebben ze een gemene deler gevon den, een gemeenschappelij ke inspiratiebron: deze keer is dat de grillige structuur van bomen, schorsen en wortels. Interessant daarbij is dat ze er elk een totaal andere invulling aan geven. Inge maakt houts kooltekeningen op papier en Corine "hertaalt" foto's tot wonderlijke computercolla ges. De expositie bestaat uit professionele fotoprints van de houtskooltekeningen en de computercollages. Ook zullen er enkele van de grote origine le tekeningen van Inge te zien zijn. Zo bereikt deze expositie een grote eenheid in verschil, een eenheid met een twist. Doopsgezinde Kerk De Verma ning, Lange Noordstraat 62, Middelburg. Geopend op don derdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. VEERE - Welzijn Veere heeft zijn huisstijl volledig aange past. Een hele nieuwe huisstijl, website en logo voor Welzijn Veere, de welzijnsorganisa tie werkzaam in de Gemeente Veere. Welzijn Veere is trots op deze nieuwe huisstijl, die uitstraalt waar zij voor staan. Namelijk: Welzijn Veere werkt verbindend en brengt mensen bij elkaar. Want we kunnen al lemaal iets voor elkaar beteke nen! We werken professioneel samen met vrijwilligers en le veren gedreven ondersteuning om bij te dragen aan het wel zijn van alle burgers. Dat doen we hartelijk en warm. We zijn altijd dichtbij: present en toe gankelijk in alle kernen van de Veerse samenleving. Het nieuwe beeldmerk van Welzijn Veere toont een gol vende 'W' en een V, maar ook een abstracte mensfiguur met een letterlijke, warme omar ming. De kleuren benadrukken de warmte die Welzijn Vee re wil realiseren, organiseren en geven. Benieuwd naar de nieuwe stijl, wat Welzijn Vee re voor u kan beteken, of wilt u zich aanmelden voor de di gitale nieuwsbrief? Kijk dan op de nieuwe website www. wel- zijnveere.nl. MIDDELBURG - Nog tot en met 31 oktober is het Hallo- ween-maand op de kinder boerderij in Middelburg. In de speciale griezelruimte kan er elke dag geknutseld worden. Beschilder een vleermuis of een spin en maak de knutsel af met glitters. Op iedere woens dagmiddag in oktober zijn er lieve heksjes die graag met jul lie pompoenen uithollen. MIDDELBURG - Komende za- terdag is er een Rommelmarkt op het Damplein. Er zijn tal van kraampjes met tweedehands antiek, curiosa, kleding, boe ken en Ip's. De markt is van 8.00 tot 16.00 uur en de toe gang is gratis. In navolging van de RIVM richtlijnen is er één doorlooproute. OOSTKAPELLE - Zaterdag 7 oktober van 13.30 tot 15.30 uur is het activiteitenteam van Schoon Zeeland op Terra Ma- ris en verzorgt daar de activiteit Van pulp tot papier. Het belang van het recyclen van papier en ook andere spullen wordt uit gelegd. Honderden jaren gele den is men er achter gekomen dat je van bomen papier kunt maken. Maar we moeten zui nig zijn op onze bomen en niet te veel kappen. Je leert hoe je zelf papier kunt recyclen van oud papier. Vooraf is al pa pierpulp gemaakt en hiermee gaan de kinderen zelf hun ei gen nieuwe papier scheppen. Welzijn Veere heeft ene volledig nieuwe huisstijl ontwikkeld. FOTO: WELZIJN VEERE Meer informatie wv;w.obesitaskliniek.nl/agenda Aanmelden of vragen Bel 0115-74 57 45 of mail naar info-terneuzen@obesitaskliniek.nl

de Faam | 2020 | | pagina 12