Een hoopvol portret by Padma Zeeland t Unieke installatie Folkert de Jong in Grote Kerk Veere Mm Walcheren nu Emily's schilderijen Maak een mantelzorger blij Expositie Bomen in de galerie Ga aan de slag in Middelburg, Vlissingen, Westkapelle, Arnemuiden krantenbezorgen.nl €200 Kom jij ons team versterken? Interesse of aanmelden? Zonnebloem zoekt een secretaris Maandag t/m vrijdag voor 07,00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties De Faam WOENSDAG 7 OKTOBER 2020 bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur *minimumleeftijd 15 jaar r start premie MIDDELBURG - Cinema Middelburg vertoont de geestige en frisse film Rocks, een levendig en hoopvol portret van een groep tie nermeiden over vriendschap en opgroeien in wereldstad Londen. De hoofdrolspeel ster, de Brits-Nigeriaanse Shola - ook wel 'Rocks' ge noemd - is vijftien jaar. Vol gens de docenten op school moet ze gaan nadenken over haar toekomst, maar ze is vooral bezig met wat zich in haar thuissituatie afspeelt. www.cineammiddelburg.nl MIDDELBURG - Van 7 oktober tot 8 februari zijn schilderijen van Emily Niemantsverdriet te bezichtigen in het monumen tale pand van de Stichting Pad- ma Zeeland. Op dit moment schildert ze het liefst onder werpen vanuit het thema 'Zee'. Kijk op www.padma.nu voor de actuele openingstijden. Be zoekers zijn tijdens de Kunst en Cultuur Route Middelburg op zondagmiddag 1 november, 6 december en 7 februari wel kom tussen 13.00 tot 16.00 uur aan de Verwerijstraat 51A in Middelburg. Emily Niemants verdriet is dan zelf aanwezig. Emily Niemantsverdriet schildert het liefst onderwerpen vanuit het thema 'Zee'. WALCHEREN - Op 10 no vember is het de Dag van de Mantelzorg. In het hele land worden die dag mantelzorgers bedankt voor de zorg die zij verlenen aan iemand uit hun omgeving. Daarom een actie met een feestelijk tintje voor Walcherse mantelzorgers. Ken jij of ben jij een (jonge) mantel zorger woonachtig op Walche ren? En wil je die mantelzorger met iets leuks verrassen? Meld de mantelzorger of jezelf dan aan via het formulier op www. mantelingwalcheren.nl. Man teling bezorgt dan een leuke verrassing rond de Dag van de Mantelzorg, bij de mantelzor ger thuis. Lukt het niet om het formulier online in te vullen? Bel dan naar Manteling: 0118- 553530 zodat een medewerker het voorjou kan invullen. ZEELAND - Nationale Ver eniging de Zonnebloem is de landelijke vrijwilli gersorganisatie die zich inzet voor het welzijn van mensen met een fysieke beperking door leeftijd, ziekte of handicap. Door huisbezoek en het orga niseren van aangepaste activiteiten en vakanties wil de Zonnebloem het sociaal isolement van mensen voorkomen en bijdragen aan de kwali teit van het leven. Ruim 600.000 ondersteunende leden en donateurs ma ken het aanbod financieel mogelijk. Met ruim 39.500 vrijwilligers is de Zonne bloem een van de grootste vrijwilligersorganisaties van Nederland. Voor de regio Zeeuwse Eilanden is het bestuur op zoek naar een enthousiaste vrijwil liger voor de functie van secretaris. Wil je meer we ten? Neem dan contact op met Ton van Ombergen email: tovo47(cpgma il.com tel: 06-46096117 De afde lingen zijn ook te vinden op internet: zonnebloem, nl/zeeuwse-eilanden. AAGTEKERKE - Van 7 tot en met 17 oktober ex poseert Harrie Timmermann uit Maastricht met acrylschilderijen in Galerie BANK Aagtekerke. Harrie vindt zijn grootste inspiratie in het land schap dicht bij huis of ver weg tijdens vakan- tie-schildeneizen. Daarbij raakt hij steeds meer geboeid door bomen in verschillende jaargetij den, in diverse landschappen én in diverse rit mische herhalingen. Harrie combineerde vele jaren zijn werk in de gezondheidszorg met acti viteiten in de beeldende kunst. Sinds eindjaren zestig volgde hij uiteenlopende (master)cursus- sen op het gebied van schilderen, tekenen en grafische technieken. Hij experimenteerde met diverse materialen, maar zijn voorkeur gaat uit naar het werken met acryl op doek. Vanaf 1993 exposeert Harrie regelmatig zijn werk. Galerie BANK is open van woensdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Tevens is het werk van de vaste exposanten te zien met keramiek, beelden, glaskunst, grafisch werk en schilde rijen. Bezoekers worden gevraagd rekening te houden met de RIVM maatregelen. Toegang gratis en parkeergelegenheid aanwezig. Vanaf 10 oktober is de si te-specific installatie van Folkert de Jong te zien in de Grote Kerk Veere. Folkert is de eerste Kerkmeester van de Grote Kerk. Hij heeft carte blanche gekregen voor de in vulling van het middenschip van het kerkgebouw. Het re sultaat is een armada van scheepsmodellen van kaars vet: Ex voto. VEERE - Folkert de Jong: "Ik zie de Grote Kerk als een groot omgekeerd schip. Ooit heeft ze verre reizen gemaakt, nu is ze gestrand, leeg. Maar het water roept nog steeds." Elk jaar mag één Kerkmeester het midden schip van de Grote Kerk Vee re gebruiken voor een geheel eigen invulling. Voor de start van deze nieuwe reis is Folkert de Jong uitgenodigd, om een reflectie te geven op de kerk. Deze kunstenaar met wereld faam veroverde de kunstwe reld met zijn surrealistische beeldengroepen. Zijn werk is energiek en kleurrijk, vol zwar te humoren soms macaber. Ex voto Een ex voto is een gebedsoffer. Het vertrouwen in ex voto's was vroeger in de scheepvaart groot. Het scheepsgilde do neerde modellen van werkelij ke schepen aan de kerk, opdat god over het schip en haar be manning zou waken. In de Grote Kerk Veere komt een armada van scheepsmo dellen te hangen, die alle maal uniek zijn en toch één geheel vormen. Wat de koers is van deze ex-voto-vloot, of ze komen of gaan, dienen als smeekbede of dank; dat laat Folkert aan de toeschouwer over. Ex Voto is te zien van 10 oktober tot en met 28 februari 2021. Cinema Middelburg vertoont de film Rocks vanaf 8 oktober. Schilderij bomen. FOTO: Foto: Harrie Timmermann Vanaf 10 oktober is de site-specific installatie van Folkert de Jong te zien in de Grote Keik Veere. FOTO: NICKFRANKEN.COM

de Faam | 2020 | | pagina 7