Muzeeum toont unieke schilderijen Leer het van de grote meesters in de fotografie IVaillant IJVamaiii PROFITEER NU! De Faam WOENSDAG 7 OKTOBER 2020 Zeegezichten uit de 17e eeuw HET VERHAAL VAN HET MARITIEME LEVEN IN DE17E EEUW www.tppschippers.nl - info@tppschippers.nl Cv-ketel vervangen? Ga naar vaillant.nl/plusdeal Mijn huis, mijn comfort Theo Rietveld In het Zeeuws maritiem muZEEum is een unieke tentoonstel ling te zien. te lezen en te beleven. Zes maritieme schilderij en. afkomstig uit de privéverzameling van Inder Riemer uit Londen. De schilderijen worden zelden uitgeleend. Het zijn allemaal maritieme afbeeldingen, geschilderd in de zeven tiende eeuw. Gastconservator Remmelt Daalder stelde mede de tentoonstelling samen. VLISSINGEN - Kunstverzame laar Anthony Inder Rieden ver zamelde veertig jaar lang bijna zeventig zeegezichten die hij persoonlijk mooi vond. In zijn huis in het Londense Ken sington hingen in elke ruimte maritieme afbeeldingen. Rem melt Daalder over zijn bezoek: "Ik had mij goed voorbereid. Bij elk schilderij ging Anthony voor een schilderij staan en wachtte tot ik wat zei." Het verdere be zoek verliep ontspannend. Aan het eind zei Anthony: "Zoek maar uit hoeveel je er wilt le nen." Samen met Pol Verbeeck is uiteindelijk gekozen voor zes schilderijen. Verhalen Pol Verbeeck, hoofd collec ties en bedrijfsvoering: We hebben goed gekeken welke schilderijen connecties hadden met Zeeland." Remmelt: "Ook zitten er schilderijen bij die het verhaal vertellen over de handel vanuit Amsterdam en Antwerpen met Oost-lndië en Noordwest Europa." Pol vertelt over de plannen om het mu seum over een tijdje (hopelijk eind 2021 tot voorjaar 2022) te verbouwen en opnieuw in te richten. "Dan voegen de ver halen van deze schilderijen iets unieks toe aan wat wij willen vertellen: het verhaal van het maritieme verleden uit de ze ventiende eeuw." Directeur van het muZEEum, Onno Bak ken "De verhalen en de bele ving staan voorop. Het gaat over het zeemansleven in de breedste zin van het woord." Zes De voorbereidingen voor de tentoonstelling vonden vanaf begin 2019 plaats. Ton Bran- denbarg. voorzitter van het museum Bredius, tipte het muZEEum of de collectie van Inder Riemer iets voor hen was. De hele collectie was te zien in Den Haag. Remmelt* "Het voordeel van zes schilderijen is, dat je ze tijdens je bezoek veel beter kunt bekijken. En zeker met de prachtige uitvergro tingen van de schilderijen op de wanden." Pol vertelt over de bruikleenovereenkomst die met Inder Riemer is gesloten. De komende tien jaar zullen de schilderijen in het muZEEum in Vlissingen te zien zijn. Onno: "De vraag: Hoe kunnen we de bezoeker verleiden om beter naar schilderijen te kij ken?, stelden wij onszelf toen we deze tentoonstelling sa menstelden." Het muZEEum laat geen middel onbenut om de bezoeker goed naar de zes zeeschilderijen te laten kijken: elke bezoeker krijgt een gratis boekje mee, er is een speciale audiotour en voor de kinde ren heeft vormgever Ramon de Nennie een speurtocht met zes details uit de schilderijen, die kunnen worden opgezocht. In de zaal zie ik twee dames rondlopen met een audio tour. Voor openingstijden www.muzeeum.nl Tandprothetlsche Praktijk Schippers k de nieuwe sensoHOME kamerthermostaat die perfect samenwerkt met onze meest m hr-ketel ecoTEC plus. Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten -Plus Kijk mee door de lens van de grote meesters. Laatje inspire ren, verdiep je fotografieken nis en maak foto's met meer zeggingskracht. We houden afstand en zijn met een kleine groep in een goed geventileerde ruimte. Als tijdens of voor aanvang de cursus niet doorgaat vanwege overheidsmaatregelen ont vang je het cursusgeld terug. Kijk voor meer informatie op www.karindenboer.nl Bekijk fotografie eens vanuit een andere invalshoek en laat je inspireren door de grote meesters in de fotografie. FOTO: Karin den Boer Karin den Boer, vakdocent en fotograaf, geeft vanaf 27 okto ber van 19.30 tot 22.00 uur de fotocursus 'Grote Meesters'. Bekijk fotografie eens vanuit een andere invalshoek en laatje inspireren door de grote meesters in de fotografie. De cursus wordt gegeven in Middelburg. MIDDELBURG - Heb je al meerdere fotoworkshops ge volgd? Of ben je op zoek naar een nieuwe uitdaging? Dan is deze cursus vast iets voor jou. Want van wie kan je beter le ren dan van de grote meesters in de fotografie? In zes avon den laten we ons inspireren door bekende en minder be kende fotografen. De nadruk ligt op de stijl en beeldtaal in de fotografie. Je ontdekt welke stromingen binnen de fotografie jou aanspreken. Be kende en minder bekende top- fotografen, ze hebben allemaal hun eigen werkwijze en stijl. Gastconservator Remmelt Daalder voor het schilderij "De terugkeer van de Tweede Expeditie naar Oost-lndië." 1610. Van Andries van Eertvelt.

de Faam | 2020 | | pagina 5