Zeemanshuis lijdt bijna schipbreuk V k Actueel Is het druk op het strand? Carl is als een vis in het water Bingo in het Bastion De Faam WOENSDAG 7 OKTOBER 2020 Langzaamaan richting de klippen ZEEVARENDEN MOGEN NIET DE SLUITPOST ZIJN IN DEZE INDUSTRIE. ZEEVARENDEN VERDIENEN EEN ZEEMANSHUIS VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON Caring for seafarers around the world Conny den Heijer Het zeemanshuis Mission to Seafarers (MtS) is aangesloten bij de Nederlandse Zeevarenden Centrale (NZC). Deze stich ting probeert de belangen voor alle zeemanshuizen en wel zijnszorg voor zeevarenden te behartigen. Aangezien er geen landelijke subsidiepot voor dit werk is zijn zij afhankelijk van gemeenten, havenbedrijven en sponsoring om hun exploita tie ieder jaar rond te krijgen. Ook de zeemanshuizen van Ter- neuzen, Schiedam en Moerdijk bevinden zich in zwaar weer. RITTHEM - Omdat deze situ atie voor meerdere zeemans huizen geldt heeft de NZC besloten om op 6 oktober een petitie aan te bieden aan de Tweede Kamer om deze nood lijdende zorg onder de aan dacht te brengen bij de politiek zodat er structurele steun voor het welzijn voor zeevarenden beschikbaar wordt gesteld. Zij vragen een structurele bijdra ge van 360.000 euro per jaar. In 2019 mocht MtS 8682 zeeva rende bezoekers ontvangen in hun pand Flying Angels. Henk Daniëlse van MtS licht toe: "Wij kunnen ons voortbestaan niet langer alleen aflaten han gen van onze sponsoren. In 2006 is een Maritiem Arbeids- verdrag opgesteld, die in 2011 door onze overheid is onderte kend. In het verdrag staat on der andere: "Iedere zeevarende heeft recht op gezondheids bescherming, medische zorg, welzijnsmaatregelen en ande re vormen van sociale bescher ming." En dat welzijn, daar gaat het ons om. Zeevaren den moeten, buiten de coron acrisis, aan land opgevangen kunnen worden. Het ministe rie heeft ons in oktober 2019 een toezegging gedaan om de kansen en noden in kaart te brengen maar sindsdien heb ben wij niets meer vernomen." Het betreft hier dus niet alleen Vlissingen maar alle zeemans huizen in Nederland kampen met het probleem. "Sommige van onze sponsoren hebben momenteel mindere bedrijfs resultaten. In Rotterdam werd er door bedrijven geld beschik baar gesteld om zeevarenden wat presentjes en gratis da tacards te geven. Verder be grijpen wij ook dat sponsors in deze tijd terughoudend zijn." Meer info: www. missi ontoseafa rers. Wethouder Al bert Vader van de gemeente Vlissingen steunt de petitie van harte. "Ik ben blij dat de zeemanshuizen er zijn want die zijn nodig voor de zeevarenden. Het zou het Rijk sieren als ze nu eindelijk eens in actie kwamen. De overheid heeft dat verdrag ondertekend maar laat het afweten. Dat deze mensen met een zeemanshuis gewaardeerd moeten worden is een feit Immers, zij zorgen voorde aanlevering van veel van onze goederen. Het Rijk laat hen in de kou staan, zeker in coronatijd." nl VEERE - Tijdens de corona-cri sis werd duidelijk dat onderling afstand houden een belang rijk issue was. In de gemeente Veere, met haar vele stranden, was dit een signaal om te kij ken hoe de drukte in de open bare ruimte en dus ook op de stranden verspreid zou kun nen worden. Waar in drukke kernen gewerkt is met Coro na-coaches, werd voor stran den gekozen om een website, strandwijzerveere.nl genaamd, te introduceren. De Strand wij zer maakt in één oogopslag helder hoe het op dat moment is gesteld met drukte op de diverse Veerse stranden. Op 15 juli 2020 is de Strandwijzer geïntroduceerd en bleek van af de start direct een succes. Dagelijks hebben vele strand- bezoekers op de website geke ken, de pagina is bijna een half miljoen keer bekeken van half juli tot eind augustus. De ge bruikers van de website blijken zowel de bewoners als de toe risten van de gemeente Veere te zijn. De komende tijd zal de website online blijven. Het is nog steeds redelijk druk in de gemeente Veere en bij zonnige dagen komt de strandwijzer- veere.nl nog prima van pas. strandwijzerveere.nl MIDDELBURG - Activitei- tenvereniging Het Basti on verzorgt op zaterdag 10 oktober de maandelijk se bingo. Start 1430 uur, deur geopend vanaf 1345 uur. De kosten bedragen 5 euro. Hiervoor krijgt u acht ronden bingo, een lot voor de loterij en twee con sumpties. De bingo wordt gehouden aan het Bastion 40 in Middelburg. 9 Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 088 0133845 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Carl Schwab voelt zich als een vis in het water in zijn vrijwilligerswerk bij het Taaihuis Walcheren. TEKST EN FOTO: WELZIJN MIDDELBURG Carl Schwab voelt zich als een vis in het water in zijn vrij willigerswerk bij het Taaihuis Walcheren. "We helpen de deelnemers om over hun schroom om te spreken heen te komen. Het is heel leuk wanneer je ziet dat dit lukt.". MIDDELBURG - Iedere vrij dag begeleidt Cari het Taai café in de ZB in Middelburg, ledereen die beter Neder lands wil leren spreken is er welkom. Op een informele en ontspannen manier gaan zij met elkaar in gesprek over dagelijkse onderwerpen. Nuttig Carl: "De deelnemers zijn po sitief. Sommigen komen echt iedere week". Cari is ook ac tief als taaimaatje en bij het Taaicafé in Wissenkerke. "Nu ik gepensioneerd ben, wil ik graag actief en nuttig bezig blijven. Dit vrijwilligerswerk is een verrijking. Ik ontmoet veel leuke mensen van aller lei leeftijden en leer andere culturen kennen. Mijn blik wordt verruimd.""De deelne mers én de vrijwilligers met wie ik samen werk hebben allemaal één doel, namelijk beter Nederlands leren spre ken. Ze gaan hier vol passie voor. Die gezamenlijke inzet vind ik indrukwekkend en ik vind het heel fijn om daar onderdeel van uit te maken." Ben je ook benieuwd naar vrijwilligera/acatures? Kijk dan op www.welzijn- middelburg.nl of neem contact op via 06 - 51 6519 62 of vrijwil I iger(S> welzijnmiddelburg.nl. Henk Daniëlse doet een beroep op de Tweede Kamer voor het behoud van de Mission to Seafarers in Vlissingen. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2020 | | pagina 3