i Ontdekkingsreis vol sagen, legenden en verhalen Kleur het blauw tijdens workshop cyanotypie OBESITAS Last van ernstig TI overgewicht? Met een operatie en onze begeleiding pakt u het aan! Kom naar een van onze vrijblijvende (online) informatieavonden Van pulp tot papier Westhove toen en vandaag Vogelsnavels van de wilg Weiten en Grootjans De Faam WOENSDAG 7 OKTOBER 2020 TERRA MARIS ZorgSaam Regelmatig houden wij voorlichtingsavonden in Zeeland Dinsdag 13 oktober -18.30 - 20.00 uur Goes, (online) Donderdag 22 oktober -18.30 - 20.00 uur Temeuzen, ZorgSaam, De Honte OOSTKAPELLLE - Zaterdag 10 oktober tussen 13.30 en 15.30 uur kan je meedoen met de activiteit Van pulp tot papier'. Met het activiteitenteam van Schoon Zeeland ga je van oud papier zelf nieuw papier ma ken. Deelname: entreeprijs museum. Reserveren is niet nodig. OOSTKAPEUE - Op 11 oktober verzorgt Terra Maris aan de Duinvlietweg in Oostkapel- le, de wandeling 'Westhove: Toen en nu'. Deze wandeling is een ontdekkingstocht naar de natuur- en cultuurhistorie van de Manteling. Met in het bijzonder aandacht voor de buitenplaats Westhove en kas teel Westhove. De wandeling start om 10.30 uur vanaf Terra Maris, Duinvlietweg 6 te Oost- kapelle en duurt tot ongeveer 12.30 uur. De kosten bedragen 450 euro per persoon. Reser veren via www.terramaris.nl en via 0118-582620. OOSTKAPELLE - Op dinsdag 13 oktober staat museum Terra Maris in Oostkapelle van 11.00 tot 15.30 uur in het teken van Met het activiteiten team van Schoon Zeeland kan je van oud papier zelf nieuw papier maken. FOTO: Terra Maris vreemde vogels, 's Ochtends 0*1^61 de baSt tussen 11.00 en 12.00 uur kun je tijdens de vogelsnavelquiz te weten komen welke vo gel wat eet, dit kun je aan de snavel vaak al raden. Om 13.00, 1400 en 15.00 uur kun je met een deskundige gids mee naar de zolder van het museum, naar ons 'open depot'. Hier staan vele collectie-objecten, waaronder opgezette vogels, zoogdieren, fossiele botten etc. Onze gids vertelt graag over de bijzonderheden van één of meerdere soorten. Ook kun nen bezoekertjes tussen 13.30 en 15.30 uur met een pincet, vergrootglazen en skeletkaart braakballen uitpluizen. Wat stond er op het menu van bij voorbeeld de mysterieuze ker kuil? Deelname: entreeprijs museum. Reserveren is niet nodig voor deze activiteit. OOSTKAPELLE - Kruip onder de bast van de wilg op woens dag 14 oktober tussen 13.30 en 16.00 uur. Ga op speurtocht door de tuin van Terra Maris en leer wat een mand, rood- gatje, griend, steenuiltje, aspi rine, klomp en wilgenhaantje met elkaar gemeen hebben. Op verschillende plekken in de tuin kun je bekijken wat er allemaal van de wilg gemaakt kan worden en bij de manden maakster kun je zelf proberen om met wilgenteen aan een muurtje te vlechten. Geschikt voor alle leeftijden. Deelname: entreeprijs museum. Reserve ren is niet nodig. Ga voor het laatste nieuws naar www.terramaris.nl Bladerenbloemen of zeewier. Allemaal zijn ze te gebruiken bij het maken van blauwdrukken. FOTOKarin den Boer VLISSINGEN - In de De Kunst school aan de Sint Jacobsstraat in Vlissingen wordt op 3 no vember van 19.00 tot onge veer 21.30 uur een workshop cyanotypie gegeven. In deze workshop gaan we twee che micaliën blootstellen aan UV licht, waardoor ze veranderen in een blauwe kleur. De ge deelten die niet blootgesteld worden aan het licht blijven wit of de kleur van de onder grond. In ons geval het wit van het papier. Zo ontstaan er door de vormen van de bladeren of bloemen mooie composi ties met een intens blauwe achtergrond. Het proces van deze techniek is eenvoudig en de chemica liën vormen geen gevaar voor je gezondheid. We starten met een korte uitleg en verschillen de voorbeelden. De benodigde chemicaliën staan al gereed om de vellen papier mee in te smeren. Tijdens het drogen van het papier is er tijd voor koffie, thee en gebak. Daarna zoek je naar een mooie com positie met bladeren, zeewier of eigen sjablonen. Deze wor den op het papier gelegd met een daaroverheen een glas plaat. Vervolgens kan je kunst werk in de zon of onder een UV lamp worden geplaatst. Binnen enkele minuten kleurt je kunstwerk mooi blauw. Kijk voor meer informatie op de Facebookpagina van de Kunstschool of neem contact op via 06-14111919. NEDERLANDSE MIDDELBURG - CBK Zee land toont tot en met vrijdag 20 november nieuw en vertrouwd werk van Loek Grootjans en Teun Weiten. Weiten ex poseerde in de succesvolle tentoonstelling 'Distorti on' die Loek Grootjans in 2018 in de Willem II Fa briek in 's- Hertogenbosch organiseerde. Zijn deel name aan die tentoon stelling was voor Loek Grootjans aanleiding om hem uit te nodigen voor deze duopresentatie. Loek Grootjans benadert kunst als een forensisch onder zoeker en toont zijn on dervindingen aan de hand van stof, puin, en as. Teun Weiten toont nieuw werk waarbij hij zich verwon dert over het begrijpelijke en het functionele. Beide kunstenaars bevragen het vanzelfsprekende en ge ven dit een nieuwe iden titeit. Het CBK Zeeland aan de Balans 17 in Middel burg is te bezoeken van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur en op de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. ZorgSaam en de Nederlandse Obesitas Kliniek (NOK) organiseren diverse informatiebijeenkomsten over de behandeling van morbide obesitas, waarbij verandering van leefstijl wordt ondersteund door een operatieve ingreep. U maakt kennis met de werkwijze van de NOK en de multidisciplinaire behandeling. Ook ontvangt u informatie over de verschillende operatietechnieken. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen met obesitas en andere belangstellenden. Meer informatie www.obesitaskliniek.nl/agenda Aanmelden of vragen Bel 0115-7^ 57 45 of mail naar info-terneuzen@obesitaskliniek.nl Een avontuurlijke ontdekkingsreis vol sagen, legenden en historische verhalen: dat is de StoryTrail stadswandeling Middelburg. Op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 oktober neemt verteller Johannes van theatergezelschap Stadsavon- turen zijn publiek mee naar het verre verleden van de stad. MIDDELBURG - Wie met Jo hannes door Middelburg wandelt, loopt bijzondere per sonages uit de stadsgeschiede nis tegen het lijf. De beroemde dichter Jacob Cats bijvoorbeeld, bedenker van spreuken als 'Rust Roest', en 'Kinderen zijn Hinderen'. Zijn buurman Jacob Roggeveen, die het zeegat uit voer om het Zuidland te gaan ontdekken. En natuurlijk de legendarische Middelburgse Maneblussers. Dwalend door de eeuwenoude straten tovert Johannes het ene na het ande re sterke verhaal uit zijn vertel- lershoed tevoorschijn. Je kunt meelopen met de Sto ryTrail stadswandeling Mid delburg op vrijdag 23 oktober om 19.00 uur, zaterdag 24 ok tober om 19.00 uur en zondag 25 oktober om 11.00 uur. Reserveren Reserveren is noodzakelijk via www.StoryTrail.nl/stadswan- deling/middelburg. Reserveer nu met kortingscode STORY- TRAIL4AA3252 en betaal slechts 14 euro per persoon. Kinderen betalen 8,84 euro. Verteller Johannes van theatergezelschap Stadsavonturen neemt zijn publiek mee naar het verre verleden van de stad. FOTO: Rachel de Liefde

de Faam | 2020 | | pagina 21