07/10/20 Zeeland Wekelijkse besluiten van Gedeputeerde Staten Wie wordt Zeeuwse Streekproducent van het Jaar 2020? Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad samenvoegini Het klimaat verandert, Zeeland verandert mee Halïetaxi op routes buurtbussen tijdelijk gratis voor abonnementhouders Meer groene schoolpleinen in Zeeland Nieuwe editie herinneringskrant Zeeuws Weerzien D ovinciewerk Hoewel het stormseizoen op 1 oktober officieel begon, kreeg onze provincie de eerste herfststorm met flinke hoosbuien al over zich heen op 25 september 2020. Fijn voor de grond na do enorme droogte van deze zomer, maar misschien stond uw tegeltuin wel helemaal blank. Het klimaat varandert. Zeeland verandert mee: wat doet u? De maand oktober staat in het teken van het water en het klimaat tijdens ds Week van ons Water an de Nationale Klimaatweken. Op www. zeelandverandertmee.nl staan nieuwe tips, zoals hat klazen voor duurzame bodembedekkers zoals gras, schors, grind, houtsnippers of schelpen als vsrvanging van tegels in ds tuin. De Provincie Zeeland heeft, onder voorbehoud van vaststelling van da najaarsnota 2020 door Provinciale Staten, besloten 500.000 beschikbaar te stellen voor sloop en samen voeging van woningen. De tiende ronde van de Provinciale Impuls Wo nen (PIW) is bestemd voor projecten waarbij ongewenste particuliere woningen worden ge sloopt en eventueel teruggebouwd, samenge voegd of (met een minimum van drie woningen tegelijk) toekomstbestendig worden gemaakt De PIW wordt opengesteld van 12 oktober 2020 tot en met 13 november 2020. Subsidie is aan ta vragen met een digitaal aanvraagfor mulier via www.zeeland.nl/piw. Hier vindt u ook meer informatie over de subsidieregeling én de voorwaarden. De eerste tegels bij tien basisscholen zijn eruit en daar komen bomen, gras, beplanting, aarde, zand of houtsnippers voor terug. Vorig jaar startten al vijftien basisscholen met deze 'groene revolutie' op hun schoolplein. Kinderen (én volwassenen) worden gezonder en gelukkiger van buiten zijn. En een groen schoolplein kan ook als buitenlokaal wordtn gebruikt. De groene revolutie is mede mogelijk met steun van de Provincie Zeeland. Ook zo verandert Zaaland mee (zie ook item linksonder op deze pagina). In Zeeland rijden sinds eind maart geen buurt bussen meer vanwege de coronamaatregelen. Als abonnementhouder kunt u daarom sinds 21 september 2020 gratis reizen met de haltetaxi op de routes die normaal door de buurtbussen werden gereden. Deze maatregel zal gelden tot de Zeeuwse buurtbussen weer gaan rijden. Bij het reserveren van de haltetaxi dient u door te geven dat u een abonnement op uw OV chipkaart heeft staan. Dit kan bijvoorbeeld een gratis reizen abonnement voor scholieren en studenten zijn of een Dal Vrij 65+ Zeeland/HWGO abonnement. Gedurende de coronamaatregelen rijdt de halletaxi tot 22.00 uur. U dient de haltetaxi minimaal twee uur van te voren aan te vragen. Ook is het verplicht een mondkapje te dragen Deze moet u zelf aan schaffen. Het reserveren van een halletaxi kan door te bellen naar 088 23 58 000 (bereikbaar tussen 7.00 en 22.00 uur) of door een mail te sturen naar info@haltetaxi.nl. Mee' lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl/actueel en dan hel bericht van 22 september 2020. Meer lezen? Kijk op www.groenerevolutiezeeland.nl. Herinnert u zich de vele dorpswinkeltjes nog in Zeeland? Van alles kon je er krijgen, verleidelijk gepresenteerd in een volle etalage of gewoon in de voor- of achter kamer van een woonhuis. De nieuwste editie van de herinneringskrant Zeeuws Weerzien staat vol met verhalen over deze winkeltjes. Mevrouw G. van Waegeningh. vrijwilligster van het eerste uur. overhandigde eind september het eerste exemplaar aan gede puteerde Harry van der Maas: 'De krant Zeeuws Weerzien is voor vee: ouderen in deze moeilijke tijd een lichtpuntje. Ik neem de krant mee voor ;emand in mijn buurt! He.pt u ook om Zeeuws Weerzien oo de juiste plek te krijgen?" De krant is verkrijgbaar bij alle vestigingen van Bibliotheek Zeeland en in musea, boek handels, gemeentehuizen en diverse lokale ondernemers. Zeeuws Weerzien is ook als pcdcast te beluisteren. Kijk op www.zeeuwsweerzien.nl voor meer informatie én nog veel meer mooie herin neringen. Zeeuws Weerzien komt tot stand dankzij de inzet van een groeiend team vrijwilligers en met financiële steun van onder andere de Provincie Zeeland. Vissers, kwekers, boeren, tuinders, maar ook slagers, bakkers, bierbrouwers, wijn makers, de zoutzieder en alle anderen met een Zeker Zeeuws gecertificeerd streek product dingen mee naar deze eervolle titel. Breng uw stem uit via www.keur- merkzekerzeeuws.nl Stemmen kan tot en met li oktober 2020. De uitslag wordt Iedere dinsdag vergaderen Gedeputeerde Staten en nemen zij besluiten die Zeeland aangaan. De besluitenlijst staat na afloop van de vergadering op www.zeeland.nl met een aanvulling op donder dag om 10.30 uur. Eerdere besluiten vindt u terug v a www.zeeland.nl/gedeputeerde-staten Het startschot voor de eerste editie van de publieksverkiezing 'Streekproducent van het Jaar 2020' van Stichting Zeker Zeeuws Streekproduct is gegeven op 5 oktober 2020. Wie is uw favoriete, leuk ste, meest duurzame of vriendelijkste Zeeuwse streekproducent? vrijdag 16 oktober 2020 bekend gemaakt. Zeker Zeeuws" Streekproduct is een onafhankelijk en landelijk erkend streek- keurmerk dal garandeert dat een product écht Zeeuws is Dat betekent dat het in Zeeland is geteeld, gekweekt, gevist of geproduceerd met Zeeuwse grondstof fen Dat is bovendien op een duurzame manier gebeurd, met respect voor milieu, mens en dier. Het is van groot belang dat de Provincie blijft investeren in Zeeland. De provinciale financiën zijn gezond, maar ook begrensd. De Provincie moet kunnen blijven inspelen op de actualiteit. Gedeputeerde Staten willen daarom verplichtingen niet voor een langere periode vastleggen dan noodzakelijk en altijd weten welke activiteiten zo nodig kunnen worden ingeruild voor nog belangrijker zaken. De impact van Corona op de provinciale financiën en het beleid is groot. Tegelij kertijd spelen de grote kwesties onder de provinciale strategische opgaven nog steeds, ook al zijn die minder in do aan dacht geweest. Stikstof vraagt nog steeds om een oplossing. digitale ontwikkelingen gaan onverminderd en soms zelfs sneller door. en ook de klimaatproblematiek is nog niet opgelost. In de Begroting gaan Gedeputeerde Staten verder in op de vijf grote strategische opgaven waar het afgelopen jaar werk van is gemaakt. Met het opleveren van de Regionale Energie Strategie is. in de opgave energietransitie, een belangrijke stap gezet. Daarvoor in de plaats is in de voo'jaarsnota 2020 een nieuwe strategi sche opgave rondom stikstof ingesteid. COVID-19 heeft bij de uilvoering van de Degroting 2020 geleid tot vertraging in de uitvoering van de voorgenomen activiteiten. Gedeputeerde Staten verwachten dat ook in 2021 daar nog effecten van merkbaar zijn. In de najaarsnota 2020 wordt daar nader op ingegaan. De begroting en najaarsnota worden 6 november 2020 besproken in Provinciale Staten. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl/actueel. COLOFON Redact!*: cam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: IVN Igroene schoolpleinen! Select Polaio (streekproducten). Hannekc de Vroc (Zeeuws Weerzien). Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Provincinwerk' Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van slokken' Neem Can contact op met het informatiecentrum via de e-mai infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 1 Of schrijf naar Postbus 6C016330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdi. 6.633: BK Middelburg. Oe volgende Provinciewede verschijnt 21 oktober 2020 W. Provincie

de Faam | 2020 | | pagina 10