Luister jij wel echt naar de ander? O 9 Introductieles tot meditatie Bronzen beeld van Ernest Snuffelen bij kledingbank Hoe werkt die smartphone? Rommelroute en kraampjes Expositie in Galerie-T Aandacht voor de slavernij Wandeling Van zoet naar zout De Faam WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2020 Luisterlijn start campagne 'LUISTEREN MET ECHTE AANDACHT KAN HET VERSCHIL MAKEN' KORT WALCHERS NIEUWS door de redactie Vier op de vijf Nederlanders geeft aan niet altijd goed te luis teren tijdens een gesprek. Om de samenleving weer aan het luisteren te krijgen, start de Luisterlijn in de Week tegen Een zaamheid. een campagne over 'de kunst van het luisteren'. ZEELAND - Dit maakte de orga nisatie, die 24/7 een luisterend oor biedt aan alle Nederlan ders, bekend op de Internatio nale Dag van het Luisteren. De noodzaak is groot: in 2019 werd er 439.421 keer een beroep ge daan op de Luisterlijn. Aandacht "We hebben steeds minder aandacht voor elkaar", zegt Leo Noordegraaf, directeur-be stuurder bij de Luisterlijn. "Luisteren is een onderschatte vaardigheid en wordt niet of nauwelijks geleerd op scholen of opleidingen. En dat is jam mer, want door te luisteren krijg je beter contact, meer be grip en kun je echt van bete kenis zijn voor de ander. Niet voor niets nemen zoveel men sen contact op met de Luister lijn. Het grootste deel daarvan geeft aan iets aan het luiste rend oor te hebben gehad." Echt luisteren De Luisterlijn ziet het als haar taak om Nederlanders weer aan het luisteren te krijgen. Op 1 oktober start daarom de campagne 'de kunst van het luisteren', met als doel het be lang van luisteren onder de aandacht brengen en mensen stimuleren beter naar elkaar te luisteren. "We willen duidelijk maken dat luisteren met ech te aandacht het verschil kan maken voor de ander", ver volgt Leo Noordegraaf. "Juist voor mensen die zich eenzaam voelen. Daarnaast helpen we mensen om beter te leren luis teren door het delen van onze kennis. Echt luisteren is meer dan niets zeggen. Het vereist verschillende vaardigheden, zoals: het maken van con tact, stellen van goede vragen, doorvragen, stiltes laten vallen en niet direct met je eigen ver haal of suggesties komen." Campagne Tijdens de campagne, die de hele maand oktober duurt delen getrainde vrijwilligers en trainers hun kennis en er varingen. En om te laten zien dat luisteren altijd en overal belangrijk is, roept de Luister lijn iedereen op om zijn of haar eigen ervaringen, visie en tips over dit onderwerp te delen, via een zelf opgenomen vlog. Aan de campagne werkten al verschillende bekende 'luister experts' mee, zoals luisteron derzoeker Corine Jansen en hoogleraar psychologie Paul van Lange. Zij vertellen over het belang van luisteren en de len hun beste tips. De video's en tips zijn vanaf 1 oktober te vinden op deluisterlijn.nl/ kunstvanhetluisteren. Extra vrijwilligers welkom Dankzij de inzet van zo'n 1.500 vrijwilligers, die jaarlijks elk ca. 48 diensten doen van 4 uur per week en maandelijks één nachtdienst, worden er jaar lijks ruim 300.000 gesprekken gevoerd. Er bleven in 2019 nog altijd 116.903 oproepen onbe antwoord. Extra vrijwilligers zijn daarom meer dan welkom. Wiljij je luisterkwalitei ten inzetten voor een ander? Ga naar deluisterlijn.nl/ vrijwilligerswerk. In Galerie-T wordt een solo-expositie gehouden van woensdag 30 september tot en met zondag 8 november. FOTO: PR MIDDELBURG - In St.Pad- ma aan de Verwerijstraat 51 in Middelburg worden op woensdag 7 oktober van 10.00 tot 11.30 uur ZipZen introduc tie lessen tot meditatie ge geven. In deze cursus nemen de deelnemers tijd en ruimte voor zichzelf. Ze krijgen inzicht in wat meditatie is en maken kennis met verschillende in gangen tot meditatie. De be geleiding is in handen van Satsavya Mertens. Zij heeft dertig jaar ervaring met me ditatie en is erkend Facilitator OSHO Meditation in Depth en Meditatie therapie. Neem voor meer informatie contact op via info@zipzen.nl of 06 27347597. DOMBURG - In het gemeen tehuis van Veere te Domburg worden tot 24 november een aantal bronzen beelden geëx poseerd van Ernest Joachim uit Oostburg. Deze bronzen beelden zijn eerst gemaakt uit klei of was, daarna gegoten in brons en vervolgens afgewerkt door schuren, polijsten en pa tineren. Middels zijn beelden spreekt Ernest Joachim zowel zijn bewondering als verwon dering uit over de schoonheid van de schepping. Inspiratie voor de min of meer gestileer de en geabstraheerde beelden vindt Ernest Joachim in de in nerlijke- en uiterlijke wereld, de geestelijke wereld en in landschappelijke elementen. Ook de zon en de maan, de cir kel, de bolvorm en aan de na tuur of techniek gerelateerde vormen zijn terugkerende the ma's in zijn werk. De exposities in het gemeentehuis worden verzorgd door CBK Zeeland in opdracht van de Gemeente Veere en zijn te bezoeken tij dens de openingsuren van het gemeentehuis. MIDDELBURG - De Beurs van Kledingbank Zeeland aan de Ravensteijnweg 1A in Middel burg is ook zaterdag 3 oktober geopend. Heerlijk snuffelen tussen de rekken met fijne truien, dikke jassen en fleuri ge jurken. We hebben met de winter voor de boeg ook een rek met skibroeken en overalls gevuld. De warme winterlaars- jes staan ook al klaar voor een dik pak sneeuw. Tweedehands shoppen is goed voor je por temonnee en onze planeet. Iedere week vullen we de da- mes-, heren- en kinderkleding weer bij, tevens ook de schoe- nenrekken en de textielkast, er is dus altijd weer iets nieuws te vinden. Tussendoor kun je even rustig genieten van een heerlijk bakje koffie. Er is vol doende mogelijkheid om te passen en het parkeren is gra tis. Betalen kan contant of met de pin. De openingstijden zijn van 9.00 tot 14.00 uur. GRUPSKERKE - Loop je ook wel eens tegen vragen en pro blemen aan tijdens het werken op de iPhone of smartphone, de iPad of tablet? Op don derdag 1 oktober organiseert Stichting Welzijn Veere in sa menwerking met ZB Plan bureau en Bibliotheek van Zeeland een DigiCafé voor in woners uit de gemeente Vee re. Hier kun je met al je vragen terecht! Uiteraard worden de Covid-19 maatregelen in acht genomen. Het DigiCafe vindt plaats in Nimmerdor, Bakker- sland 29 te Grijpskerke. Eigen apparaat mee nemen. Vrije in loop tussen 11.00 tot 13.00 uur. Graag van tevoren opgeven via 0118-583687 of info@welzijn- veere.nl. Toegang is gratis. MELISKERKE - Op 10 oktober is er van 10.00 tot 1400 uur van alles te koop in Meliskerke. Verspreid door het dorp kan je oliebollen en wafels kopen, maar ook snoep, tweedehands spullen, groendecoraties en nog veel meer. De opbrengst is voor zending, evangelisatie en Bijzondere Noden, zoals hulp op Lesbos. MIDDELBURG - In Galerie-T aan de Turfkaai 25 in Middel burg wordt een solo-expositie gehouden van woensdag 30 september tot en met zondag 8 november. De galerie is tij dens de expositie in principe dagelijks open tussen 11.00 en 17.00 uur. Op donderdag, vrij dag en zaterdag is de galerie altijd open, buiten deze dagen kan je voor alle zekerheid met de galerie bellen. MIDDELBURG - In het kader van de landelijke en jaarlijks terugkerende Black Achieve ment Month organiseren ver schillende Walcherse partners een stadswandeling door de Middelburgse binnenstad met aandacht voor het slavernij verleden. Tijdens een twee uur durende wandeling loop je onder begeleiding naar ver schillende plekken waar het slavernijverleden terug te vin den is. Vanwege de geldende COVID-19 maatregelen is het aantal deelnemers beperkt. De wandelingen vinden plaats op zaterdag 3 oktober en zater dag 17 oktober. Er wordt om 11.00 uur stipt gestart bij het Slavernijmonument op de Ba lans in Middelburg. De kosten bedragen 6 euro per persoon, inclusief een overheerlijk gem- berbiertje, schaafijs en boyo. Vooraf aanmelden is verplicht via www.ssmz.org Wil je de wandeling afsluiten met een passende en smakelijke ro ti-maaltijd? Dat kan bij het Zeeuws Museumcafé aan het Abdijplein 3 in Middelburg. De maaltijd kost 15 euro per persoon. Je kunt tot uiterlijk donderdag 1 oktober reserve ren via 0118-653081 of muse- umcafe@zeeuwsmuseum.nl. Voor verdere informatie over deze stadswandelingen kan je contact opnemen met Dineke Mersie-du Cloo via hmd@zee- land.nl OOSTKAPELLE - Op zondag 4 oktober verzorgt Terra Maris aan de Duinvlietweg in Oost- kapelle van 10.30 tot 12.30 uur de rondleiding Van zoet naar zout. Tijdens deze rondleiding is er veel aandacht voor de bij zondere omgeving van Terra Maris, het natuur- en cultuur historisch gebied de Manteling. Dit is een overgangsgebied van zoet naar zout met bos, dui nen en strand. De nadruk ligt op de overgang in begroei ing en op dierendag worden de daarbij behorende dieren natuurlijk niet vergeten. Zo als de titel al zegt, van zoet naar zout. De kosten zijn 4,50 euro per persoon. Maximaal twaalf deelnemers, reserveren is noodzakelijk en kan via 0118 582620 of de website: fis www.terramaris.nl Dankzij de inzet van zo'n 1.500 vrijwilligers worden er jaarlijks ruim 300.000 gesprekken gevoerd. FOTO: EDWIN WEERS FOTOGRAFIE

de Faam | 2020 | | pagina 9