Gratis naar het muZEEum in De Kinderboekenweek OBESITAS ZorgSaam "Mijn apneu is weg en ik slik geen medicijnen meer" Wie waren de bedienden? Volg de sporen van de slavernij Weeskamer Van boven naar beneden Een koffer vol verhalen De Faam WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2020 MAAND VAN DE GESCHIEDENIS OUWERKERK - In de herfst- vakantie gaan kinderen in het Watersnoodmuseum aan de slag met een oude koffer. Hier in vinden ze allerlei voorwer pen waarmee ze iets leren over de jaren 50. Ook op hun eigen verbeelding wordt tijdens deze workshop een beroep gedaan. Kookpotcast Monique 43 jaar (- 45 kg) Monique is 43 jaar en is 45 kilo afgevallen. Ze vertelt hoe ze het traject bij de Nederlandse Obesitas Kliniek heeft ervaren. Wil je haar hele verhaal of het verhaal van andere ervaringsdeskundigen lezen, kijk dan op de website obesitaskliniek.nl of bezoek onze volgende voorlichtingsavond in Goes. Monique: "Eerlijk gezegd vond ik het een heftig traject. Vooral het geestelijke stuk vond ik pittig. Uiteraard volg je alle instructies en pas je je praktisch aan. Vorig jaar deed ik bijvoorbeeld niets aan sport. Nu sport ik drie keer per week. Twee keer naar het zwembad en een keer sporten onder begeleiding van de fysiotherapeut. Ik had verwacht nog meer kilo's kwijt te raken, maar ik moet tevreden zijn. Het zijn net zoveel kilo's als mijn oudste dochter weegt. Eigenlijk droeg ik haar dus altijd mee op mijn schouders. Hoe lastig ik het traject ook vind, ik zou de operatie zo weer doen. Ik heb zoveel bereikt. Mijn apneu is weg en ik slik geen bloeddrukver- lagers meer. Boven iets halen? Doe ik allemaal weer zelf. En als ik met de meiden weg ga voor een leuk uitje, hoef ik tussendoor niet meer te zitten. Ik loop nu met gemak een hele dierentuin door. Mijn jongste dochter heb ik leren fietsen zonder zijwielen, door mee te rennen. Dat zijn toch wel mijlpalen. Om mijn prestatie te vieren heb ik een vlinder tatoeage laten zetten. Komend jaar hoop ik op eigen kracht nog tien kilo kwijt te raken en ga ik verder aan de slag met mezelf. Ik kom er wel... mijn doel ga ik bereiken!" Ervaringsdeskundige aan het woord: VOORLICHTINGSAVOND GOES 13 OKTOBER 2020 Goes, ADRZ Tel: 0115 - 745745 www.obesitaskliniek.nl Op 1 oktober start het grootste historische evenement van Nederland: de Maand van de Geschiedenis. Honderden mu sea, bibliotheken, boekhandels en culturele instellingen or ganiseren talloze activiteiten rondom het jaarthema Oost/ West. Van pubquiz tot kinderprogramma, van webinar tot lezing en van stadswandeling tot proeverij: met zo'n 500 acti viteiten er is voor iedereen wat te doen, in iedere provincie én online. Een greep uit het programma in Zeeland. VEERE - Wie waren de be dienden die met Willem V voor anderhalve maand naar Zeeland reisden? Esther Schr- euder schreef een boek over deze twee mannen, Cupido en Sideron, en in deze rondlei ding kom je meer over hen te weten. Museum Veere 1 oktober, vanaf 15.00 uur en 4 oktober, vanaf 11.00 uur VLISSINGEN - Waar anders dan in Zeeland komt het the ma Oost/West het beste uit de verf? De VOC-schepen ver trokken vanaf de rede bij Vlis- singen. Veel gebouwen en objecten in deze stad herin neren aan deze glorietijd voor Zeeland. Ook speelde Vlissin- gen een belangrijke rol in de driehoekshandel. Volg een stadswandeling langs sporen van slavernij in het huidige Vlissingen. Zeeuws maritiem muZEEum Elke zondag in oktober. 11.00 tot 12.00 uur ZIERIKZEE - De presentatie 'Oost West, Thuis Best', ge baseerd op het rijke Wees kamerarchief van Zierikzee (1484-1811), biedt inzicht in de huisraad van Zierikzeese wo ningen. Gebruiksvoorwerpen en exotische objecten laten zien dat men Oost en West letterlijk in huis haalde. Katie Heyning houdt er een lezing over. Zierikzee, Gemeentehuis 10 oktober, vanaf 10.30 uur MIDDELBURG - Tijdens deze rondleiding begin je bovenin het museum in de Wonderka- mer en ga je langs alle verdie pingen weer naar beneden. De rondleider vertelt onderweg allerlei interessante weetjes. Leuk voor de hele familie, van 4 tot 99 jaar. Middelburg Zeeuws Museum 11, 18 en 25 oktober, 1400-15.00 uur Ouwerkerk Watersnoodmuseum 14 16, 21 en 23 oktober. 11.00- 12.30 uur In de online Kookpotcast dui ken experts op het gebied van historisch koken de keuken in: wat zijn hun favoriete his torische recepten en wat ont hullen die recepten over de geschiedenis van ons eten? Ga voor de agenda naar maandvandegeschiedenis.nl Op 30 september gaat De Kinderboekenweek weer van start. Het thema van dit jaar is En toen? Een heel mooi thema voor het Zeeuws ma ritiem muZEEum om bij aan te sluiten. MIDDELBURG/VLISSINGEN - Daarom krijgt iedereen die in De Kinderboekenweek een kinderboek koopt bij 't Spui in Vlissingen of bij De Drukkerij in Middelburg een boekenlegger cadeau. De boekenlegger geeft één kind recht op gratis toe gangtot het muZEEum. Geschiedenis Geschiedenis neemt je mee naar andere werelden. Kinder boekenschrijvers weten pre cies hoe ze al die belangrijke en meeslepende gebeurtenissen zo opschrijven dat kinderen en jongeren geboeid en ademloos blijven lezen, keer op keer. Verhalen In het Zeeuws maritiem mu ZEEum aan de Nieuwendijk 11 in Vlissingen beleef je verha len. Over helden, overwinnin gen en tegenslagen. Over lef en creativiteit, schatten en ont dekkingen. Van vroeger en van nu. Zeeverhalen. Hier leer je mensen kennen wiens levens verbonden zijn met de zee. Michiel de Ruyter natuurlijk en andere beroemde en minder bekende zeevaarders. Stap aan boord En toen? Naar zee! Stap aan boord; kom naar het mu ZEEum. En vergeet niet het I7e-eeuwse torentje te bezoe ken: een machtig uitzicht over zee en stad. De Kinderboekenweek duurt van 30 september tot en met 11 oktober 2020. NEDERLANDSE /Tv KLINIEK V O Koop een kinderboek in de kinderboekenweek en ga gratis naar het MuZEEum. Gewicht verliezen? Wilt u gewicht verliezen? Dan willen wij u hier graag bij helpen. Wilt u meer weten over ons leefstijltraject of heeft u vragen? Neem dan contact op met onze vestiging in Terneuzen. U kunt ons van maandag t/m donderdag bereiken voor vrijblijvende informatie op 0115 - 74 57 45 of via info-temeuzen@obesitaskliniek.nl. Meer informatie over onze behandeling en onze informatieavonden is te vinden op www.obesitaskliniek.nl.

de Faam | 2020 | | pagina 17