O [3 Deel Zeeuwse trots Expositie in Blauwe Hope Ga op zoek naar fotogenieke plekjes Soulbeat in De Piek Griezelen in chocolademuseum Ontmoeting van kunst en filosofie De vlier Kom een balletje slaan De Faam WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2020 ON-KRUID MIDDELBURG - Zondag 4 oktober ben je tussen 13.00 en 17.00 uur van harte wel kom bij Blauwe Hope aan de Seisweg 78 in Middelburg. Anne de Kam toont haar collectie sieraden met edel- steenkralen. Reparaties mo gen aangeboden worden. Gastexposant Rina Stoutha- mer toont haar schilderijen en beelden. Tevens haakt Rina in op het centrale the ma van de Kunst Cultuur route Middelburg met een grafisch werk, geïnspireerd op werk van Escher. FOTO: Rina Stouthamer MIDDELBURG - Bekijk Mid delburg eens op een andere manier en wandel mee door onbekende straatjes tijdens de fotowandeling op 4 oktober. Ga op zoek naar fotogenieke plekjes. We starten op het Ab dijplein met een korte uitleg over de compositie, standpunt en de belichting. Deelname kan met iedere gewenste ca mera of smartphone. Ook voor de gevorderde fotograaf biedt de fotowandeling genoeg uit daging. Meer informatie en aanmelden via www.karin- denboer.nl of telefoonnummer 06 29441561. Bekijk Middelburg eens op een andere manier en wandel mee door onbekende straatjes. FOTO: Karin den Boer VLISSINGEN - De Zeeuwse band Soulbeat geeft op zater dag 3 oktober vanaf 21.00 uur een concert in De Piek aan de Hellebardierstraat 13 in Vlissin- gen. Het concert kan bezocht worden door vijfentwintig be zoekers die door de bands zelf uitgenodigd worden, maar is ook direct live te volgen via de Facebookpagina van De Piek. Soulbeat is twee jaar geleden opgericht door bassist Alain Vierhout en leadzanger Sven van Santen. Jeugdvrienden die altijd bezig waren met het schrijven van ontelbare uit eenlopende liedjes. Met Bob roganivic (solo-gitaar), Sander Elderkamp (drums), Gerard Klaassen (slag-gitaar) en Ri chard Verberk (toetsen) vor men zij Soulbeat, in volle glorie met frisse muziek. MIDDELBURG - Zondag 4 oktober houdt de Mid delburgse Lawn Tennis Club (MLTC) aan de Grif fioenpad 1 haar Open Tennisdag. ledereen is die middag tussen 12.00 en 13.30 uur van harte welkom op het park. Je hoeft zelf alleen je sport schoenen mee te nemen. Aanmelden is niet nodig en voor rackets en ballen wordt gezorgd. De tennis- leraren staan klaar om jou de beginselen van tennis bij te brengen of een lek ker balletje met je te slaan. Zo maak je op een leuke manier kennis met tennis. In het clubhuis Baan 13 zijn vrijwilligers aanwezig om je alles over de vereniging en haar activiteiten te ver tellen onder het genot van een lekker kopje koffie of thee. Maarje kunt natuur lijk ook een rondleiding op het park krijgen. Meer in formatie vind je op www. mltcweb.nl. Wil je graag lessen volgen? Kijk dan voor alle mogelijkheden op de webiste: www.tsmtennis.nl MIDDELBURG - Chocolade proeven met een vleugje kakkerlak of een knapperige sprink haan, terwijl je ondertussen de stuipen op het lijf wordt gejaagd in het pikkedonker? De Oom- pa Loompa's zijn volledig losgeslagen door de coronamaatregelen en gaan iedere nacht door het lint. Om jullie een inkijkje te geven van wat voor een puinhoop die Oompa Loompas ervan maken, gaan in oktober iedere zaterdagavond de deur van Sjakie's Chocolademuseum aan de Vlasmarkt 51 in Middelburg open voor iedereen die durft. Hier kan je de duistere kant van cho colade voelen, proeven en beleven, want wat is een beter decor voor een angstaanjagende horrornacht dan een chocolademuseum in het donker?! Sjakies Chocolademuseum wordt hét decor voor het griezelige 'Sjakies by night'. Het museum is in milde vorm regulier geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 Chocolade proeven met een vleugje kakkerlak of een knapperige sprinkhaan, terwijl je ondertussen de uur en zal iedere zaterdagavond van 19.00 tot 23.00 uur getransformeerd worden tot uw erg ste nachtmerrie. De opbrengst van Sjakies Cho colademuseum komt volledig ten goede aan het goede doel. ZEELAND - Zeeën van ruimte, ongerepte natuur, 650 kilome ter kustlijn, de meeste sterren restaurants per inwoner, kunst en cultuur, ondernemerschap, pioniers, festivals en evene menten; Zeeland heeft het allemaal. Omroep Zeeland is 'Trots op Zeeland'. Dit laten ze dagelijks zien en horen in hun programma's. Met de sticker campagne Trots op Zeeland' willen ze de Zeeuwen de mo gelijkheid bieden om ook hun trots te laten zien. Tussen 28 september en 5 oktober valt bij meer dan 160.000 Zeeuw se adressen een stickervel met vier 'Trots op Zeeland-stickers' op de deurmat. Omroep Zeel and roept iedereen op om deze sticker te plakken en te laten zien dat ze trots zijn. Zeeuwen die een sticker plakken en een foto insturen maken kans op een rondvlucht boven de pro vincie. Monique Schoonen, directeur Omroep Zeeland: 'Trots op Zeeland is voor mij vanzelfsprekend. Laten we die trots met elkaar vooral ook uit dragen. Zeeland is misschien wel de fijnste provincie om in te wonen, leven en werken, maar het lijkt er soms op dat we dat vooral voor ons zelf willen houden. Laten we an deren Zeeuws geluk gunnen!" De stickercampagne 'Trots op Zeeland', sluit aan bij de face bookpagina Trots op Zeeland'. De facebookpagina en het tele visieprogramma 'Trots op Zee land' van Omroep Zeeland zijn begin dit jaar ontstaan. Het be sluit om de marinierskazerne niet naar Vlissingen te verhui zen deed in Zeeland veel stof opwaaien. Hoe kan het toch dat de mooiste provincie van Nederland niet 'gezien' wordt als dé plek waar het goed wo nen en werken is? Zeeuwen zijn trots op hun provincie en Omroep Zeeland laat die trots horen en zien via de facebook pagina Trots op Zeeland'. MIDDELBURG - Op 4 oktober van 13.30 tot 15.30 uur pre senteert het Filosofisch Café Middelburg een inspireren de ontmoeting van kunst en filosofie in de Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. De middag is opgebouwd uit drie blokken, met steeds een korte inleiding en daarna een ge dachtewisseling onder leiding van Nico Out. Tussen elk blok is een pauzemoment. Aanmel den is verplicht. U kunt zich in schrijven voor de hele middag, maar zich ook per blok aan melden bij secretariaat@kun- stroutemiddelburg.nl Het programma begint om 13.30 uur met Pieter Ippel over 'Wat is kunst?" van Lev Tolstoj. Aan het eind van zijn loop baan schrijft hij het boek 'Wat is kunst?'. Hij is kritisch over de opkomende moderne beel dende kunst die alleen door de elite wordt begrepen. Volgens hem is algemene verstaan baarheid voorwaarde voor hoogstaande kunst die men sen met elkaar verbindt. Van 1415 tot 14.40 uur vertelt Maya van Kempen over kunst en na bijheid. Beeldende kunst kan je op je huid zitten. Kan wat ver af is dichtbij brengen. Volgens filosoof Merleau Ponty is de lichamelijk ervaring de basis van elke waarneming. Maar in beeldende kunst draait het pri mair om het zien. Troost Vervolgens komt Nico Out aan het woord over kunst, schoon heid en troost. Niemand vindt alles lelijk, ledereen vindt wel iets mooi. Maar wat is schoonheid eigenlijk? En wat is de waarde van schoonheid? Schoonheid kan troost bieden. Maar waarom zoeken mensen troost? En hoe kan schoonheid troost bieden? In deze rubriek vertelt Jules Faber wekelijks overplanten die in Nederland te vinden zijn. Hij gaat hierbij in op de kruidengeneeskunde en hun benaming, maar geeft ook recepten prijs. Al in vroegere tijden dwong de vlier respect en dankbaar heid af, omdat de vlierstruik gezien werd als een veelzij dig genezer. Daarom werd de vlier ook wel de 'apotheek' genoemd. Van de vlier kun je zowel de bloemen en de bessen gebruiken om er thee, siroop, jam en wijn van te maken. Maar let op, de bes sen zijn licht giftig als ze nog groen zijn. De bessen van de vlier verkleuren in de herfst naar zwart, pas dan kun je ze het beste oogsten. Het donkerrode sap van de zwarte bessen bevat veel vi taminen en mineralen en is opbouwend, goed voor je bloed en goed voor je keel bij verkoudheid. Zelf vlierbessenhoestsiroop maken Doe één deel zwarte vlierbes sen, van de vliersoort die vijf groene bladeren per stengel heeft (let op: de andere soor ten en de groene bessen zijn licht giftig) op één deel water. Verwijder de groene bessen en was de bessen en kook ze even. Zeef ze daarna dooreen doek, zodat de zaadjes eruit zijn. Bij één liter sap voeg je één kilo ongeraffineerde sui ker of suikervervanger toe. Verwarm het sap en laat al roerend de suiker oplossen tot het kookpunt. Vul er di rect een schoon glazen en uitgekookt potje mee tot aan de rand. Schroef de deksels erop en zet hem omgekeerd weg. Deze siroop kun je inne men als hoestsiroop bij griep en verkoudheid, maar is ook erg lekker met wat water aangelengd in de yoghurt en pudding.

de Faam | 2020 | | pagina 11