Het woord aan raadslid Ingrid Bos Extra vergaderingen Eerste digitale wijktafel voor Klarenbeek VeersePoort Middelburgse jeugd gaat voor gezonde toekomst Webinars campagne Senioren en Veiligheid Poelendaelesingel en Nieuwe Vlissingseweg afgesloten GEMEENTE MIDDELBURG Bezuinigingen.... Het zal menig inwoner van Mid delburg niet ontgaan zijn dat er fors bezuinigd gaat worden binnen de gemeente. De grootste over schrijding van het budget betreft het sociaal domein. Vooralsnog lijkt het voor de hand te liggen dat hier dus ook de grootste winst" te behalen valt wanneer er bespaard moet worden. Het doet mij denken aan de welbekende uitspraak van Einstein: je kunt het probleem niet oplossen met de zelfde denkwijze die het probleem veroorzaakt heeft. Het probleem is volgens mij veroorzaakt vanuit een bezuinigingsmaatregel vanuit de overheid. De zorg was allemaal te duur dus met de decentralisatie werd gelijk gekort op het budget, met als verwachting dat de zorg dichter bij de burger waarschijnlijk effectiever en dus goedkoper zou moeten worden. Ondanks het protest gemeenten werd dit toch doorgevoerd. Nu te- Het wijkteam Klarenbeek Veerse Poort nodigt u van harte uit voor de allereerste digitale wijktafel op 1 oktober. In verband met de coronaregels kunnen we nu niet in grotere groepen samenkomen. Wilt u hierbij aanwezig zijn, dan kunt u inloggen via de link: https://middelburg.citizenlab.co/ workshops/WijktafelKlarenbeek VeersePoort Let op: U kunt de wijktafel alleen bijwonen via een laptop of vaste computer, niet via een mobiele telefoon of tablet. Ook dient u Google Chrome geïnstalleerd te hebben. Veel mensen hebben de afgelopen periode al kennis gemaakt met digitale bijeenkomsten voor hun werk. Voor de mensen die nog geen ervaring hebben met digitale sessies, is het misschien wat las tiger. Daar hebben we alle begrip voor. Om 19.15 uur staan we pa raat om bewoners uitleg te geven rug naar Middelburg, de grootste overschrijding van bijna 7 miljoen moet worden teruggebracht en dan wel binnen het sociaal do mein. Een herstelbegroting is ge schreven. Zo verwacht men door het opstellen van "passend" beleid en goed evalueren van zorg, min der zorg in te moeten zetten en dus te kunnen besparen... Een soortgelijke denkwijze lijkt het. ledereen passende zorg die hij/ zij nodig heeft is één van de uitgangspunten, als SP zullen we dit kritisch volgen binnen de raad, rechtvaardig en menswaardige zorg dat is ons uitgangspunt! Ingrid Bos Raadslid SP over hoe het werkt. We delen dan wat tips met u om de sessie zo goed mogelijk te laten verlopen. Eventuele vragen kunnen we in die 15 minuten ook beantwoorden. Programma Om 19.30 uur starten we met de agenda van de wijktafel en om 20.30 uur willen we afronden. We praten onder andere over de toekomst van het schoolgebouw Churchilllaan en Jumbo, Veerse Poort fase V en de buurtbus. Bewegen, cultuur en water drinken staan onlosma kelijk met elkaar verbonden op de weg naar een ge zonde toekomst. Ze komen samen op 23 september in Middelburg Zuid. De hele week organiseert Welzijn Middelburg Sport- en Cultuuractiviteiten op en rond het Cruyff Court en op 23 september opent wethou der Doorn samen met JOGG Ambassadeur Juvat Westendorp de buitentappunten op de schoolpleinen! Bekijk het programma op https://kewalcheren.nl/ nieuws/cultuurcruyffcourts-2020/ Op woensdag 23 september is er een extra vergadering van de com missie Algemeen Bestuur. Deze vergadering staat in het teken van het financieel herstelplan. Op woensdag 30 september volgt een extra raadsvergadering over ditzelfde onderwerp. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Vergaderingen volgen Bij de vergaderingen is geen publiek aanwezig. Wel kunt u deze vergade ringen volgen via het raadsinformatiesysteem. Daar wordt de vergade ring gestreamd. De volledige agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl In het kader van de campagne Senioren en Veiligheid zijn deze maand vier webinars (online uitzendingen) georganiseerd. De presentatie is in handen van Catherine Keyl. In elk webinar wordt ingegaan op een spe cifieke vorm van criminaliteit waar senioren slachtoffer van worden. De onderwerpen zijn Meekijken met pinnen; babbeltrucs; hulpvraagfraude (via WhalsApp) en Phishing (via bijvoorbeeld nepmailtjes). U kunt de webinars terugkijken via de www.maakhetzeniettemakkelijk.nl. Vanaf maandag 5 oktober 07.00 uur tot vrijdag 9 oktober 16.00 uur wordt het asfalt vervangen op de kruising Poelendaelesingel - Nieuwe Vlissingseweg. Hierdoor is het doorgaande verkeer op deze wegen gestremd. De Poelendaelesingel richting Vlissingen wordt afgesloten bij Het Groene Woud. De Nieuwe Vlissingseweg richting Middelburg wordt afgesloten vanaf de Stromenweg. Het doorgaande verkeer volgt de verwijsborden. De P.Z.E.M. en Rijkswaterstaat zijn in deze week niet bereikbaar via de Nieuwe Vlissingseweg, maar wel via Het Groene Woud. Aannemersbedrijf KWS infra B.V. voert het werk uit. De heer Michel Mal- jaars is de uitvoerder op het werk en is bereikbaar op telefoonnummer 06 27 74 03 92. De toezichthouder van de gemeente Middelburg is de heer Chris Mouthaan. Hij is bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 53 91 of via c.mouthaan@middelburg.nl. OFFICIËLE PUBLICATIES Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook. gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officiclcbckcndmakingcn.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over dc c-mailscrvicc 'Over uw buurt'. Aangevraagde omgevingsvergunningen Griffioenpaa 1 (uitbreiding lichtmasten), Jacob Catsstraal 24 (bouw berging, aan leg inrit), Meancemof 163 (bouw berging) Verleende omgevingsvergunningen Arnesteinweg 50 01 t/m 50 38 (bouwen keinschalige opslagruimte voor garage park), Dam 6 t/m 6G (intern verbouwen pand -of 5 appartementen en 2 bedrijfs-/ culturele ruimten), Gnffioenpad volks tuincomplex nr. 29 (plaatsen tuinhuis|e), GrifEoenpad volkstuincomplex nr. 164 (plaatsen tuinhuisje), Hammarskjaldlaan 12 (verbouw woning), Korte Gcere 20A (wijziging op eerder verleende omge- vingsve'gunning voor bouwen apparte ment op eerste verdieping pand), Oude Koudekerkseweg (oouw nieuwe berging). Plein 1940, 5 (uitbouwen pand, wijzigen bestemming, wi|zigen voorgevel), Turfkcai 17, 17A, 17B en 19 (intern verbouwen van café met bovenwonina tot 3 apparte menten en een commerciële ruimte) Kennisgeving verlengde beslistermijn Lammerensteeg 5-7 en langeviele 3-5 (uitbreiden restaurant). Zusterstraat 14-20 (ploatsen terras) Wet milieubeheer Kennisgeving besluit mobiol breken bouw en sloopafval Wilgenhoe kweg 36G Verkecrsbesluit Instellen parkoerschijfzone Leliestraat Bekendmaking vestiging Wet voorkeursrecht gemeenten, artikel 2 jo. 5 (Wvg), Middelburg Bu'gemeester en wethouders van de ge meente Middelburg maakt op grond van artikel 7, lid 1 van de Wel voorkeursrecht gemeenten (hierna: Wvg) bekend dat dc gemeenteraad op crond van het bepaalde in artikel 2 juncto artikel 5 Wvg op 17 september 2020 heeft beslo'er gronden aan te wijzen waarop dc artikelen 10 tot en met 15, 24 en 26 Wvg van toepassing zijn. Het betreft gronden aan en gelegen nabij hel Waterpark Veerse Meer Ie Arnemui- den. De gronden zijn neder aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekeningen en de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt gerechtigden, een en ander naar ce stand van de openbare registers van het Kadaster per 9 september 2020. De voorgenomen toekomstige bestemming van de gronden binnen het Waterpark Veerse Meer zijn Recreatie, Water, Natuur en Groen. Aan de gronden is een niet- agrarische bestemming toegedacht en het ruik wijkt daarmee af van de huidige jstemming Gevolgen De vestiging van het voorkeursrecht heeft tot gevolg dat de eigenaar van de aanae- wezen gronden, wanneer hij die grond wenst te verkopen, deze eerst aar de gemeente te koop moet aanbieden Do eigenaren van de gronden en de rechthebbenden op beperkte rechten ont vangen één dezer dagen afzonderlijk bij aangetekende brief bench? over de inhoud van het besluit en de gevolgen hiervan. Hef besluit van de gemeenteraad treedt één dag na deze publicatie n de Staatscourant in werking. De vestiging van het voorkeursrecht geldt voor een termijn van drie jaren, te rekenen vanaf de datum van het besluit, en word? van rechtswege verlengd met tien jaren als binnen deze termijn een bestemmingsplan word* vastgesteld. Ter inzage Het besluit van de gemeenteraad ligt teza men met de daarbij behorende bijlagen, bevattende de kadastrale tekening en een perceelslijst met daarop de aangewezen gronden, cc namen var de gerechtigden en overige relevante gegevens, met in gang van 24 september 2020 ter inzage bij het gemeentehuis van Middelburg, Kanaalweg 3 (4337 PA) Middelburg. U kunt hier de s-ukken op afspraak inzier. Voor het maken van een afspraak kunt u telefonisch contact opnemen met dhr. A van den Kieboom (0118 - 675202). Bezwaar en voorlopige voorziening Tegen het besluit staat gedurende een termijn van zes weken, ingaande op de dag na dagtekening van bekendmaking via de Staatscourant, bezwaar open bij de gemeenteraad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Mid delburg, t.a.v. de gemeenteraad. Schrijf in uw bezwaarschrift tenminste uw naam en adres, de datum van uw bezwaarschrift, het nummer van het besluit, een omschrijving van het beslui? waartegen u bezwaar maakt, waarom u het niet eens bent met het beslui? en uw handtekening. Belanghebbenden die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen - wanneer zij een spoedeisend belang aanwezig achten - een voorlopige voorziening aan vragen bj Ce Voorzien ingenrechte' van de rechtbank Zeeland - Vtest - Brabant, sector Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Middelburg, 23 september 2020 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg

de Faam | 2020 | | pagina 9