Dr 23/09/20 Slik op de weg Teelt van vlas stimuleren in Zeeland Hedwigepolder in de Middeleeuwen /^Zeeland Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Oproep aan alle reizigers: denk mee over slimme mobiliteit en openbaar vervoer TV-serie over flexwonen Op de trappers tussen Cadzand- Bad en Bad Nieuweschans Meld je aan voor de webinar 'Zeeuwen kopen met impact!' Statenvergadering op 25 september Kijk dan op www.rovz.nl. ovine ie werk De teelt van vlas en hennep levert een flinke bijdrage aan duurzame landbouw. Dat staat in een rapport die de sector maakte met steun van de Provincies Zeeland en Groningen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat nam het rapport vorige week in ontvangst in het provinciehuis in Middelburg. Het blauw bloeiende vlas in Zeeland en de metershoge hennep in Groningen, het zijn echte iconen in het landschap. Uit onder zoek blijkt dat beide gewassen uitstekend scoren als het gaat om klimaat en milieu en om die reden aandacht verdienen in het nieuwe Europese landbouwbeleid dat in 2023 zai ingaan. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (iandbouw): "In de overgang naar een vothoudbare landbouw is het van belang om zorgvuldig met de bodem, je bedrijfskapi taal. om te gaan. Rustgewassen als graan en vlas belasten de bodem minimaal. Daar naast hebben ze nog veel andere gunstige effecten. Met de resultaten van dit onder zoek gaan we naar Den Haag en Brussel. Wij moeten als overheden gezamenlijk de teelt van vlas en hennep stimuleren." Hoe kunnen we samen zorgen dat Zeeland goed bereikbaar is en blijft? Hoe kunnen we dit in de toekomst met slimme en duurzame vervoersmid delen nog beter organiseren (slimme mobiliteit)? Welke verbeterpunten ziet u voor slim en duurzaam vervoer in de toekomst en welke behoefte heeft u op dit vlak? We zijn benieuwd naar reacties van alle reizigers Praat u mee in een digitaal gosprek? De bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 13 oktober om 15:30 uur. U kunt zich aanmelden via https://www.formdesk.com/provincie- zeetand/onderzoek_slimme_mobiliteit. In de Hedwigepolder wordt archeolo gisch onderzoek uitgevoerd om te weten te komen wat er vroeger in de polder gebeurde. Op de plek van de graafwerkzaamheden zijn skeletten van een koe en schapen gevonden, wat erop kan duiden dat op die plek vee werd gehouden. Ook zijn er onder andere scherven van {kookjpotjes aangetroffen. In het bruinzwarte veen zie je duidelijk resten van bewoning uit de Middeleeuwen en dat is best bijzonder, vertelt Nathalie de Visser, archeoloog bij de Provincie. "Hel I jkt erop dat hier een veenontginningsboerderij heeft gestaan. De 'broodjes turf' liggen nog duidelijk in het bruinzwarte veen. Dit werd als brandstof verkocht aan Vlaamse steden en mogelijk ook gebruikt voor de zoutwinning, zoals bekend is uit het noordelijk gelegen ver dronken Land van Saeftinghc.' Vsel personen zijn op zoek neer snel beschikbare, tijdelijke en betaalbare woonruimte. Ze komen naar Zeeland voor werk. als statushouder of ze kunnen niet meer in de eigen woning blijven. Ook blijkt dat, ondanks de afname van de werkzame bevolking in Zeeland, het aantal huishoudens niet afneemt. Daarnaast bedraagt de gemiddel de wachttijd voor een woning in de sociale huursector in Zeeland negen maanden. De reguliere woning markt voorziet onvoldoende in deze spoedvraag. De Provincie Zeeland wil daarom flexwoningen stimuleren. Om partijen te laten zien welke mo gelijkheden Hexwonen biedt en wie daar bij gebaat zijn, start donderdag 1 oktober 2020 de zevendelige serie 'Thuis in Zeeland' bij Omroep Zeeland na het nieuws vanaf 17.15 uur en dan alk uur na het nieuws. Gedeputeerde Dick van der Velde (toe risme) opende afgelopen zondag het Zeeuwse gedeelte van de LF Kustroute in Noordwelle op Schouwen-Duiveland: de 610 kilometer Langeafstand Fiets routes (LF) Kustroute tussen Cadzand- Bad en Bad Nieuweschans in Groningen. In Zeeland geniel u op deze roule van de duinen, historische stadjes en het karakte ristieke open landschap Dick van der Vel de: "Zeeland en fietsen zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. In de wind, tegen de wind en natuurlijk voorat in de zon en langs het water, het kan hier allemaal. We zijn niet voor niets uitgeroepen tot vijf sterren fiets provincie. We werken continue aan verbetering en uitbreiding van de fiets- mogelijkheden. We hopen dat veel fietsers gaan genieten van deze prachtige nieuwe kustroute en na de fietstocht natuurlijk blijven overnachten in Zeeland' Kijk op www.lfkustroute.nl om daar prak tische informatie en tips te krijgen over de route. Op donderdag 1 oktober 2020 organiseren we de webinar 'Zeeuwen kopen met impact!'. De webinar begint om 13.30 uur tot 16.30 uur. U kunt zich hiervoor aanmelden via kopen- metimpact@zeeland.nl en ontvangt dan van ons een weblink om de online uitzending te kunnen volgen. De webinar is interessant voor ledereen die met inkoop te maken heeft en een verbeterslag wil maken. Producten inkopen die bijdragen aan een vermin derde uitstoot van koolstofdioxide, waarbij afval wordt gebruikt in nieuwe producten en waarbij schendingen van mensenrechten worden voorko men, dat zijn een aantal in het oog springende fac toren die ervoor zorgen dat inkopen verantwoord zijn voor mens, milieu en klimaat. De Provincie Zeeland is daar nu ruim drie jaar mee bezig. Benieuwd hoe? Tijdens het webinar blikken we terug op de bereikte resultaten uit het Act'eplan Maatschappelijk Verantwoord Inkopen 2017-2020. Diverse sprekers worden geïnterviewd Daarbij wordl teruggeblikt, maar ook vooruit gekeken naar toekomstige ontwikkelingen binnen maatschap pelijk verantwoord inkopen. De vraag die centraal staat is hoe we samen kunnen toewerken naar een nog duurzamer Zeeuws inkoopbeieid. Meer lezen over Maatschappelijk Verantwoord Inkopen? Kijk dan op www.zeeland.nl/beleid-en-regelgeving/maat- schappelijk-verantwoord-inkopen De maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 25 september 2020 en start om 09.30 uur. Elke maand nemen zij besluiten over onderwerpen die gaan over Zeeland. De Statenvergaderingen zijn live te volgen via onze website www.zeeland.nl. Het is oogsttijd. Het uitrijden van bieten, aard appels en uien gaat soms gepaard met plak ken slik op de weg. Zeker als het regent, kan de weg dan verraderlijk glad worden. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ) waarschuwt weggebruikers alert te zijn op deze vorm van gladheid. Boeren en loonwerkers zijn verplicht om ver vuiling van de weg en fietspad te voorkomen. Komt er onverhoopt toch slik op de weg terecht? Dan waarschuwen zij andere weg gebruikers voor het gevaar van gladheid. Ziet u een slikbord staan? Haal dan uw voet van het gaspedaal en rij rustig verder. Is de slik opgeruimd, dan wordt hot bord ook weer verwijderd. Weten welke verkeersveiligheids- activiteiten het ROVZ organiseert? COLOFON Redactie: l'eam Ccmmunrcatic Provincie Zcclanc Opmaak: Province Zeeland Folografic: Beeldbank Provincie Zeeland (OVJ. Anda van Riet (vlas). waterschap Schcldeslromen tslik op de weg). WVZecland llFKustroute), Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provtnciewerk? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11 Cf schrijf naar Postbus 6001.4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg De volgende Provmc ewerk verschijnt 7 oktober 2020. Provincie Do vlasoogst in vollo gang In hot bruinzwart# voon zijn duidelijk roston van bawoning uit do Middoloouwon zichtbaar

de Faam | 2020 | | pagina 6