Kerk biedt Podium op gaat weer van start Unieke filmpremières Maak kennis met Freerunnen in Vlissingen Rondreis door IJsland Concert van Ensemble Aventure De Faam WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2020 - MIDDELBURG - Cinema Middelburg vertoont tot en met 1 oktober een unieke se lectie van acht Nederlandse filmpremières. Het gaat om de documentaire De Dick Maas Methode; dramaserie I.M, de boekverfilmingen Buiten is het Feest (Arthur Japin) en Kom Hier dat ik U kus (Griet Op de Beeck); de speelfilms Marionette, La Ültima Primavera, Buladó en De Vogelwachter met in de hoofdrol Freek de Jonge. Meer info en kaartverkoop via cinemamiddelburg.nl Cinema Middelburg vertoont tot en met r oktober een unieke selectie Violiste Emma Roijackers. FOTO: PR VLISSINGEN - De Vlissingse Tum Vereniging gaat, in sa menwerking met Freerun- ning Zeeland, starten met een freerungroep. Bij Freerunnen probeer je obstakels te over winnen met sprongen, klim men en creatief omgaan met de omgeving. In de eigen Vrij- VLISSINGEN - Hou je van na tuur, landschappen of een avontuur vanuit je luie stoel? Kom dan op woensdagavond 7 oktober naar CineCity aan de Spuikomweg 1 in Vlissingen om de première van de reis- documentaire over IJsland te bekijken. In twee uur tijd trek ken de bezoekers door IJsland, naast wat bekendere plaatsen vooral ook het binnenland in. enhovenzaal kunnen belang stellenden vanaf 8 jaar kennis komen maken met deze sport. Er wordt gestart met een drie tal kennismakingstrainingen, op 26 september en 3 oktober, van 15.00 tot 17.00 uur. Deelna me kost 2 euro per training. www.vtv-vlissingen.nl Vrijwel de hele film is op mu ziek gezet van Scott Buckley. Beeld en muziek versterken elkaar en vertellen samen het verhaal van deze reis. Er wordt geen toegang gevraagd, een vrijwillige bijdrage om de kos ten van de zaalhuur te dekken wordt wel gewaardeerd. Van tevoren aanmelden is noodza kelijk via wwwJohanSpies.nl. Hier vind je ook de trailer. Bert van Leerdam pre senteert vanaf vrijdag 18 september wekelijks zijn talkshow op de jongste Tv-zender van Zeeland: JENZ: Jij en Zeeland. Nadat op 14 september jl. Stu dio A58 in Middelburg in gebruik is genomen door JENZ als grootste Tv-stu- dio van Zuidwest Neder land, gaat JENZ samen met Bert van Leerdam een wekelijkse talkshow uit zenden vanuit Studio A58: BERT! En Zeeland. BERT! en Zeeland is een culturele talkshow, prikkelend met een vleugje actualiteit. De gasten van Bert van Leer dam komen uit Zeeland of hebben Zeeuwse roots of connecties. Met Bert in ons team zetten we een volgende stap in ons doel om een serieuze plaats in de Zeeuwse samenleving te verwerven. Bert is bij de meeste Zeeuwen bekend van zijn radioprogram ma 'n Uurtje Bert! dat hij tot half 2007 dagelijks op Omroep Zeeland maakte. Daarin verbond hij luiste raars uit heel de provincie met elkaar door hen el kaar te laten helpen. Bert: "Tussen 2 januari 1996 en juni 2007 heb ik bijna 2500 'uurtjes' gemaakt: ruim 11 jaar. Ik ben best Na zes maanden gedwongen rust gaat Kerk biedt Podium weer van start. Op zondag middag 27 september ope nen violiste Emma Roijac kers, mezzosopraan Anna Trombetta en pianist Koen- raad Spijker het nieuwe sei zoen met muziek van Beet hoven en Bernstein. Dat doen ze in twee concerten, te beginnen om 14.00 uur en herhaald om 16.00 uur. Van Beethoven worden delen uit zijn sonates voor viool en piano uitgevoerd en liederen voor zang en piano. Daarnaast zullen delen uit Bemsteins be roemde West Side Story klin ken. De musici beloven een zeer afwisselend program ma te bieden, van serieus tot swingend, waarbij ze ook het een en ander zullen vertellen over hun muziekkeuze. Hoog niveau Met elkaar staan Emma Roij ackers, Anna Trombetta en Koenraad Spijker garant voor een concert waarin enthousi asme, muzikaliteit en een hoog technisch niveau hand in hand gaan. Reserveren In verband met het coronavi rus zal het concert door maxi maal dertig bezoekers bezocht kunnen worden en wordt het op twee tijdstippen gehouden: om 1400 uur en een herhaling om 16.00 uur. Reserveren is noodzakelijk. Dit kan per mail naar kerkbiedtpodium(a)gmail. com. Graag uw telefoonnum mer en het gekozen tijdstip vermelden. De toegang tot het concert is vrij en er is een col lecte ter dekking van de kos ten. Deuren van de kerk gaan 15 minuten voor aanvang van het concert open. MIDDELURG - Vrijdag 2 oktober verzorgt Mu- ziekpodium Zeeland een concert. Het ensem ble Aventure brengt het programma Totdat de wachter heeft gezongen'. Songs from the Gruuthuse Manuscript. De gedichten en liede ren in het Gruuthuse Manuscript ontstonden rond 1400 in Brugge en de collectie is genoemd naar de latere eigenaar, Lodewijk van Gruuthu se. Deze grootste verzameling Nederlandstali ge liederen uit de middeleeuwen verhaalt met ongekende rijkdom over het (liefdes) leven van burgers in de bloeiende welvarende stad die Brugge toen was. De bekendste liederen in dit manuscript zijn het Egidiuslied en het Kerelslied. Aventure Aventure onder leiding van Ita Hijmans voert (laat-)middeleeuwse muziek uit. Het ensemble dankt zijn naam aan het hoofse begrip voorver- Het ensemble Aventure brengt het programma 'Totdat de wachter heeft gezongen'. haal, avontuur of belevenis. Het concert vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg en begint om 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de deur en via www.muziekpodiumzeeland.nl Jell es van G effen van Freerunning Zeeland in actie. FOTO: PR

de Faam | 2020 | | pagina 13