j Het woord aan raadslid Alex Wöhler Geen Open Monumentendag op 12 september Winkelstraten tot november fietsvrij Opnieuw Middelburgse boom genomineerd 'Voor Boom van het jaar 2020' Gaasscherm voor balustrade stadhuis Inspraak concept Verordening Wmo Jeugdhulp 2021 f Geen najaarsronde dorps- en wijktafels /gemeentemiddelburg GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES In januari 2020 schreef ik in deze krant dat er soms een spannings veld ontstaat tussen het verkopen van gemeentelijk vastgoed en de behoeften van verenigingen en/ of maatschappelijk organisaties die daarmee hun ruimte dreigen te verliezen. Ik gaf in hetzelfde artikel aan dat de WD Middelburg voornemens was om het huidige accommoda- tiebeleid bij te stellen, waarbij er een samenhangend en duurzaam gemeentelijk beleid ontstaat, dat passend is bij de behoefte van verenigingen en burgerinitiatieven, als belangrijk onderdeel van onze samenleving en dat past binnen de (beperkte) financiële mogelijkheden waarover de gemeente Middelburg beschikt en de taakstellingen die op verschillende beleidsterreinen van toepassing zijn. Sinds die tijd heeft de Middelburg se WD niet stil gezeten en hebben we samen met andere partijen voor de zomer, een initiatiefvoor stel ingediend die het mogelijk maakt om tot een samenhangend en duurzaam accommodatiebeleid te komen. Afgelopen woensdag 2 september is ons voorstel inhou delijk in de commissie maatschap pelijke zaken besproken en nu bereiden we de definitieve tekst voor, zodat er een besluit over genomen wordt in aankomende gemeenteraad. Onze fractie hecht grote waarde aan de geluiden uit onze samen leving zoals die ook kwamen over dit onderwerp en hopen er hier mee aan bij te dragen om onze stad nog beter te maken. Alex Wöhler Raadslid WD De colleges van B&W van de gemeenten Middel burg, Veere en Vlissingen hebben besloten om Open Monumentendag op Walcheren af te gelasten. Open Monumentendag zou plaatsvinden op 12 september. Door de uitbraak van het coronavirus en de maat regelen die hierop zijn genomen is het, gelet op de veiligheid en gezondheid van de monumenteneigena ren, bezoekers en vrijwilligers, niet verantwoord om dit evenement door te laten gaan. De tijdelijke verkeersmaatregelen in de Middelburgse binnenstad zijn met twee maanden verlengd, tot 1 november. Dat heeft het college besloten. Het hele winkelgebied blijft voetgangersgebied. Er mag niet gefietst worden en er mogen geen fietsen geparkeerd worden. We blijven in de gaten houden wat het effect is van deze maatregelen. In oktober gaan we met belanghebbenden het vervolg bespreken. Meer informatie over de coronamaatregelen in de binnenstad vind je op www.middelburg.nl/bewustmid- delburg. Daar vind je ook een handige folder met plattegrond met daarop onder andere alle fietspar keerplaatsen. Was het vorig jaar de rode beuk aan de He rengracht die was genomineerd, nu is het de vleugelnoot in de Gasthuistuin op het Noord- poortplein, ook wel de majesteit van Middelburg genoemd, die kans maakt om boom van het jaar 2020 te worden. Het is de dikste en oudste vleugelnoot van het land en heeft een omtrek van meer dan 9.00 meter en is ook al meer dan 250 jaar oud. Deze boom heeft in zijn lange leven al heel wat meegemaakt. De boom is waarschijnlijk als sierboom door chirurgijnen van de kruidentuin bij het voorma lige armenweeshuis geplant. Ondanks alle gebeurte nissen staat de boom er nog ieder jaar vitaal bij. Deze indrukwekkende vleugelnoot verdient het om tot boom van het jaar 2020 gekozen te worden. Tot en met 14 oktober (12.00 uur) mag iedereen stemmen op de boom van zijn/haar keuze via de website www.deboomvanhetjaar.nl De boom met de meeste stemmen wordt uitgeroepen tot De Boom van het Jaar 2020. Kies voor boom nummer 11, De tweestammige vleu gelnoot van Middelburg. De vulling van de balustrade van het Middel burgse stadhuis vertoont kleine scheurtjes. Een steenhouwer van de Rijksdienst van Cultureel Erfgoed heeft dit tijdens zijn laatste inspectie ontdekt. De balustrade staat op de voor- en zijgevel van het stadhuis. Als proef plaatste de gemeente vorige week vrijdag gedeeltelijk een gaasscherm. Het scherm moet er voor zorgen dat de vulling van de balustrade op zijn plek blijft zitten. Hoewel een scherm bestaat uit kleine mazen en dunne draden, is deze wel te zien. De gemeente voert het werk uit in overleg met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. Als de afdekking bevalt, dan wordt er over de hele balustrade een scherm geplaatst. Het stadhuis blijft open voor gebruik. De gemeente Middelburg wil haar inwoners graag betrekken in het vormgeven van beleid. Dit kan onder meer via een inspraak mogelijkheid. Op dit moment is inspraak mogelijk op de (Con cept) Verordening Wmo Jeugdhulp 2021. Op 1 januari 2015 is de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 (hierna Wmo) in werking getreden. Per diezelfde datum is de Jeugdwet ingevoerd. De beiden wetten leggen de gemeenteraad de verplichting op tot het vaststellen van een verordening. De verordening bevat de regels die noodzakelijk zijn voor de uitvoering van beleid. Op bepaalde onder delen biedt de verordening de ruimte aan het college om onderwerpen nader uit te werken. De gemeente Middelburg verkeert in een nijpende financiële positie. Daarvoor is een actieplan gemaakt. Onderdeel daarvan is het begrenzen van de toegang tot de Wmo en de Jeugdwet. We willen daarbij iedereen die ondersteuning nodig heeft, nog steeds van ondersteuning voorzien. Maar tegelijkertijd willen we niet meer verstrekken dan strikt noodzake lijk. We noemen dit "passende zorg". De nieuwe verordening gaat ons daar bij helpen. De verordening past binnen de bestaande jurisprudentie. Deze verordening vervangt de Verordening Wmo Jeugdhulp 2020. De concept Verordening Wmo Jeugdhulp 2021 ligt gedurende 6 weken ter inzage in het stadskantoor van Middelburg. Inspraak is mogelijk tot en met 13 oktober 2020. Reacties kunnen gestuurd worden naar t.de.bruin@middelburg.nl of naar het postadres van de gemeente Middelburg: Postbus 6000, 4330 LA, Middelburg, t.a.v. T. de Bruin. Vanwege de maatregelen om het coronavirus te bestrijden worden er dit jaar geen dorps- en wijkbijeenkomsten gehouden. Als er belangrijk nieuws te melden is, bespreken we met het dorps- of wijkteam op welke wijze deze informatie gedeeld wordt. Mocht u, als inwoner, informatie voor ons hebben dan kunt u dat melden bij uw eigen wijk- of dorpsteam of bij de wijkmanager. Algemene vragen en klachten over uw wijk kunt u altijd bij ons melden. Dit kan telefonisch, via telefoonnummer (0118) 67 50 00 of per e-mail info@middelburg.nl. Signalen over bijvoorbeeld kapotte stoeptegels, weesfietsen of zwerfaf val kunt u ook direct online melden. Kijk hiervoor op www.middelburg.nl/ melden. DVolg ons ook op Facebook: Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op offi- cielcbekcndmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publica ties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurt7. Aangevraagde omgevingsvergunningen Herculeiwcg 13 (uilbreiden opslagruimte), Molenwater 33 (vervangen dakbeschot met folie en vervangen kapotte pannen), Noordweg 179 (aanbrengen zonnepanelen), Oostkerkplein 1 (verduurzamen Oostkerk) Rectificatie In de Faam van 2 september 2020 stond dat voor de Vlasmarkt 13 een aanvraag is ingediend voor het intern verbouwen tot 3 appartementen. De aan vraag betrof echter 2 appartementen. Verleende omgevingsvergunnin gen Bellinkstraat 4 (plaatsen clavisio), Griffioenpad, volkstuincomplex (plaatsen tuinhuisje). Molenwater 33 (vervangen kapotte dakpannen en dak voorz en van nieuw folie), Molenweg 69 Arncmuiden (aanleg in-/uitrit). Park Veldzigt 57 (reali seren kantoorpand), President Wilsonloan 204 (plaatsen woonwagen), Walcherse- weg 168 (uitbouwen mondzorg praktijk) Kennisgeving verlengde be slistermijn Duunmede 10 (olaatsen dakkapel op voordakvlak woning), Nieuwe Vissingseweg 158 (realiseren dakopbouw), Plein 1940 nr. 5 (uitbouwen pand, wiizigen bestemming en wijzigen voorgevel pand) Kennisgeving ontwerpbeschikking (Uitgebreide voorbereidingspro cedure) Eastman Chemical Middelburg B.V. (Herculesweg 35) Vcrkcersbesluit Parkeervak bestemmen voer opladen elektrische voertuigen. Pieter Boddaertstraat, Seisdam, Torentrans, Wiardi Beckmanlaan

de Faam | 2020 | | pagina 9