Hekken op het stadhuis Nieuw monument Marja Verhage pakt alles aan Cursus Peuter in zicht Walcheren Doe-mee-middag Scoutin; Hoogbegaafd De Faam WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2020 VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON DE FAAM MIDDELBURG - De vulling van de balustrade van het Middelburgse stadhuis vertoont kleine scheurtjes. Een steenhouwer van de Rijksdienst van Cultureel Erfgoed heeft dit tijdens zijn laatste inspectie ontdekt. Om te voorkomen dat eventuele vallende stukken balustrade schade zouden kunnen aanrichten of mensen zouden kunnen verwonden, plaatst de gemeen te uit voorzorg gaasschermen. Het eerste stukje scherm is afgelopen vrijdagmiddag geplaatst in aanwezigheid van bouwkundig projectleider van de gemeente Niels Hazenoot (foto) en wethouder Johan Aalberts. De balustrade staat op de voor- en zijgevel van het stadhuis. De schermen zorgen ervoor dat de vulling van de balustrade op zijn plek blijft zitten. Hoewel de schermen bestaan uit kleine mazen en dunne draden, zijn ze wel te zien vanaf de markt. De gemeente voert het werk uit in overleg met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. Als de afdekking bevalt, plaatst de gemeente het scherm over de hele balustrade. Het is nog niet bekend hoe langde schermen blijven hangen. FOTO: FRANK HUSSLAGE VLISSINGEN - De kabouters van scoutinggroep de Golf brekers houden zaterdag 19 september een open middag voor meiden van 7 tot en met 11 jaar. De kabouters zijn graag buiten om samen de leukste, gekste en spannendste avon turen te beleven. Uitdaging, gezelligheid, samenwerken en leerzaam; dat zijn een paar steekwoorden die bij scouting horen. Lijkt het jou leuk om een middagje mee te doen? Kom dan langs op zaterdag 19 september. De kabouters be ginnen om 14.00 uur op De Blokhut aan de Burgemees ter van Woelderenlaan, dat is naast de huisjes van Strand- park Zeeland, en zijn om 17.00 uur klaar. Voor wat te eten en drinken wordt gezorgd. Voor meer informatie: www.scoutinggolfbrekers.nl KLEVERSKERKE - De gemeen te Middelburg is een nieuw monument rijker. Afgelopen donderdag reikte wethou der Johan Aalberts aan de eigenaren van de boerderij Hof Slikkenburg aan de Oude Kleverskerkseweg 1 te Arne- muiden het gemeentelijk mo numentenschildje uit. Hoewel de achttiende-eeuwse boer derij van binnen een modern comfortabele woning is, toont de buitenkant nog steeds de boerderij die aan het eind van de achttiende eeuw gebouwd werd. De omgeving was al eer der Nationaal Landschap en herbergt ook veel oudheid kundig waardevolle zaken. Middelburg is een nieuw monument rijker. Foto: staatspareltjes.nl Advertentieverkoop en media-advies E justin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edison weg 37 E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de v knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Marja is al s jaar vrijwilliger bij Woon-Zorgcomplex de KreekTEKST EN FOTO: WELZIJN VEERE Marja Verhage {58) uit Westkapelle pakt eigenlijk alles aan, als zij zich maar voor mensen in kan zetten! WESTKAPELLE - Mar ja is al 9 jaar vrijwilliger bij Woon-Zorgcomplex de Kreek (SVRZ). Wat ze daar doet? Je kunt beter vragen wat niet. Tafels verzorgen, mensen voorzien van eten en kof fie, spelletjes doen, de tuin onderhouden, welzijnsacti- viteiten, wandelen, wafels bakken, mensen ophalen voor activiteiten en ga zo maar doorlMarja is een on misbare vrijwilliger en mocht zelfs tijdens de Coronatijd (met de nodige maatrege len) haar vrijwilligerswerk voortzetten. "De mensen zien genieten en dat ze mij her kennen, zeker in deze gekke tijd, daar doe ik het voor!" "Het allerleukste vind ik als je de mensen ziet genieten van activiteiten, hun blije gezichten, de waardering en de liefde die ik terugkrijg van de mensen.Daarnaast is het fijn om een luisterend oor te kunnen zijn voor mensen die dat nodig hebben" Marja is niet alleen vrijwil liger bij SVRZ, ze is ook nog collectant voor de kerk en de Maag Lever Darm Stichting, bij de Vriendenkring en bij het Vrijburgbad. Ze is dan ook zon 5 a 6 dagen per week met haar vrijwilligerswerk bezig. Met recht een top vrij williger dus! Benieuwd naar vrijwil ligers- vacatures? Kijk dan op www. welzijnveere.nl of neem con tact op via 0118-583687 of info(5)welzijnveere.nl In de komende maanden oktober en november verzorgt de GGD Zeeland de oudercursus Peuter in zicht, een cursus voor ouders over de opvoeding van peuters. VLISSINGEN - Tijdens vier bijeenkomsten wordt er aandacht besteed aan de ontwikkeling en opvoeding van kinderen in de peuter leeftijd. De cursus duurt vier avonden en wordt gehouden op dinsdag 13, 20, 27 oktober en 3 november, in de Com binatie aan het Pablo Picass- oplein, 4382 HN Vlissingen. De oudercursus is voor ou ders van peuters van 1,5 en 4 jaar oud die woonachtig zijn in Vlissingen. De cursuslei ders zijn de jeugdverpleeg- kundigen Daniella Vette en Job van Boven. De corona maatregelen worden tijdens de cursus in acht genomen. Meedoen? Deelname aan de cursus is gratis, maar de organisato ren vragen je wel om je van te voren aan de melden via de website www.ggdzeeland.nl/ oudercursus-vlissingen OOST-SOUBURG - Hoog begaafdheid in de basis schoolleeftijd. Waar lopen kinderen tegenaan? En hoe speelt het SterQ-on- derwijs daarop in? 23 sep tember vanaf 19.30 uur is er een informatiebijeen komst in Basisschool Tweemaster-Kameleon, Oranjeplein 35, Oost-Sou burg. Gratis toegang, aanmelden via www. tweemaster.info

de Faam | 2020 | | pagina 3