De wetenschapsdag wordt dit jaar online gehouden Wat is er te doen? 9 Popaanzee Kickstart begint weer Burendag in het zanddorp Primeur in de Grote Kerk World Press Photo ruimer Strandcross 2020 afgelast Fotoboek met zeeverhalen Webinar voor vrijwlligers Het repaircafe begint weer Alle Zeeuwse dijken online WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2020 De Faam WALCHEREN KORT POP Deze week verschijnt het unieke fotoboek met verhalenTafeltje Vertelt. MIDDELBURG - Na de zeer ge- slaagde rommelroute eerder dit jaar, houden de bewoners van het Zanddorp in Middel burg een Burendag. De bedoe ling is dat de buren elkaar in de tuinen en op de stoepen van de buurt ontmoeten, met een lekkere kop koffie of thee er bij, op zaterdag 26 september. Laat elkaar genieten van diver se culturele hapjes, spelletjes, muziek of andere passie. Laat je buren eens zien hoe mooi je tuin is. Laat de buren proeven van zelfgemaakte koek, snoep of soep, verkoop wat overbo dige spullen of geef wat weg. Kortom: kom die dag naar bui ten met een vriendelijk gebaar voor je buren. VEERE - Het is voor het eerst in 32 jaar dat het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen met haar programma de Schel de oversteekt en een podium vindt in de sfeervolle Grote Kerk van Veere. Met een pri meur: op zondag 20 septem ber treedt Frascati Symphonic Ballet Petrella Lion op in de Grote Kerk Veere. Festivaldirec teur Rinus Meesen: "De Grote Kerk Veere is een schitterende concertlocatie om het kwalita tief hoge niveau van het Festi val Zeeuwsch-Vlaanderen ook daar uit te dragen met schit terende concerten klassieke muziek. Frascati Symphonic brengt een inspirerend pro gramma met nostalgische ver beeldingskracht, geserveerd met het gracieus ballet van Pe trella Lion. Programma: Elegia, Swerts/ Ancient Airs and Dan ces, Respighi/ Holberg Suite, Grieg/ On the Nature of Day light, Richter. MIDDELBURG - De World Press Photo Tentoonstelling in De Oostkerk in Middel burg is een groot succes. Er wordt gewekt met een tijds- lot waardoor de capaciteit be perkt is. Om meer mensen in de gelegenheid te stellen deze internationaal befaamde ten toonstelling te kunnen bezoe ken, worden de openingstijden verruimd met enkele avond openstellingen. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 september is de tentoonstelling nu ook te bezichtigen van 18.30 tot 22.30 uur. Voor schoolklassen be staat de mogelijkheid de ten toonstelling te bezoeken op aanvraag (info@deoostkerk. nl) iedere ochtend van 9.00 tot 11.00 uur De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17 00 uur. Tickets met een tijdslot van een uur kun nen gereserveerd worden via www.deoostkerk.nl ZOUTÉLANDE - De Strand- cross van MC De Pekelinge op het strand van Zoutelande, die voor zaterdag7 november in de agenda stond, is afgelast. Met de geldende corona-maatre gelen is het naar zeggen van de organisatoren niet doenlijk de cross te laten doorgaan. VLISSINGEN - Deze week ver- schijnt het unieke fotoboek met verhalen, Tafeltje Vertelt'. Een boek ontstaan uit een samen werking van een fotografe, een kunstenares en een schrijfster. Zij zetten vorig jaar een tafeltje aan de vloedlijn neer, waaraan strandwandelaars, zwemmers, zonaanbidders en de toeval lige voorbijganger spontaan een verhaal konden vertellen over hun verbinding met de zee. Deverrassende, spannen de, droevige, leuke, en ontroe rende verhalen staan nu in een boek, vergezeld van prachti ge foto's. Op iedere foto staat het tafeltje met verhalenver teller en luisteraar, de zee en de lucht, steeds weer in ver schillende schakeringen van het bekende Zeeuwse licht. Het boek wordt 13 september van 16.30 tot 17.00 uur gepre senteerd tijdens de Talkshow livestream van Film by the Sea Vlissingen, vanuit Boekhandel 't Spui, Vlissingen en te vol gen op Facebook van Film by the Sea. Gratis kaartjes zijn te bestellen via Tafeltje Vertelt is nu al te koop via viatafeltjever- telt@gmail.com en bij Boek handel 't Spui in Vlissingen en bij Het Levensatelier in Asten. WALCHEREN - Op 24 septem- ber van 19.00 tot 20.30 uur kunnen Walcherse vrijwilli gersorganisaties online live in gesprek met hoogleraar vrij willigerswerk aan de Rotter dam School of Management, Erasmus Universiteit, Lucas Meijs. Het gesprek gaat over hoe je als vrijwilligersorgani satie goed bent voorbereid op grote, onverwachte gebeur tenissen. Vrijwilligerscoördi- natoren en bestuursleden van vrijwilligersorganisaties hier over live verder in gesprek met de hoogleraar. Lucas Meijs is docent en onderzoeker bij de Rotterdam School of Manage ment, Erasmus Universiteit. Deze bijeenkomst is de eerste uit een reeks van drie. In het najaar volgen er nog 2 webi- nars met Lucas Meijs over de thema's virtueel vrijwilligers werk en over bestuurswerk. Meer informatie, ook over het aanmelden om deel te nemen, is terug te vinden op www. welzijnmiddelburg.nl/actueel.. KOUDEKERKE - Woensdag- ochtend 16 september van 10.00 tot 12.00 uur zal het Re- pair cafe in de Klimop te Kou- dekerke weer voor het eerst van start gaan na de zomer vakantie. De vrijwilligers staan weer voor u klaar en doen hun uiterste best om uw ka potte apparaat te repareren. Vanwege de Covid-19 maatre gelen is het geen vrije inloop deze woensdagochtend, maar dient u vooraf een afspraak te maken. Dit kan tot en met maandag 14 september bij Cees Verstraate via telefoon nummer 06-53225395 of per e-mail via verstraatecees@ gmail.com. MIDDELBURG - Dijken horen bij Zeeland. Ze beschermen het land, maar de dijkenstructuur vertelt ook veel over de ont staansgeschiedenis van onze provincie. Sinds 3 september is de historische dijkenkaart van Zeeland online. De kaart bevat infonnatie over de historie van alle bestaande en verdwenen dijken in onze provincie. Ama teur-archeoloog Bas Chamu- leau heeft de afgelopen 20 jaar onderzoek gedaan naar de ligging, datering, functie en ontstaansgeschiedenis van alle dijken in Zeeland. Deze kennis is nu letterlijk in kaartgebracht. De dijkenkaart is online te bekijken via www.zeeland.nl. Muzikale jongeren die andere muzikanten willen ontmoeten en samen muziek willen maken kunnen eerdaags weer terecht bij de Kickstart-avonden van Popaanzee FOTO: NOUS Muzikale jongeren die andere muzikanten willen ontmoe ten en samen muziek willen maken kunnen eerdaags weer terecht bij de Kickstart-avonden van Popaanzee. MIDDELBURG - Iedere twee de woensdag van de maand in De Spot in Middelburg en iedere laatste woensdag van de maand in 't Beest in Goes. Popaanzee wil als platform voor talentontwikkeling in popmuziek zoveel mogelijk muzikanten bereiken. Niet alleen door trajecten voor bands aan te bieden, maar juist ook door laagdrempeli ge activiteiten te organiseren die voor iedereen toeganke lijk zijn. Popaanzee Kickstart is een ontmoetingsplek voor jonge muzikanten. In een professioneel poppodium kunnen zij op een laagdrem pelige manier samen muziek maken, instrumenten uitpro beren en van elkaar leren. Instrumenten meenemen hoeft niet, mag wel: alles wat er nodig is staat er al. Iedere editie is er een ande re Zeeuwse band of artiest te gast, die de avond host. De af trap van het nieuwe seizoen is op woensdagavond 16 sep tember in De Spot in Middel burg met Convoi Exceptional. Deze band speelt sinds 2006 op vele festivals, zoals Oerol, Lowlands en Zwarte Cross. Ze maken energieke improvisa tieklanken en pompende live beats. Op woensdagavond 30 september is indierockband PEER gastband in 't Beest. Deelname is gratis. Voor meer informatie en data kijk op www.popaanzee.nl De traditionele Wetenschapsdag kan dit jaar niet op de normale manier doorgaan. Er komt nu een online Wetenschapsdag met workshops FOT: PR ZB De traditionele Wetenschapsdag van ZB in Middelburg, tij dens het eerste weekend van oktober, kan dit jaar vanwege corona niet op de normale manier doorgaan. MIDDELBURG - Er komt nu een online Wetenschapsdag met zes workshops op 3 okto ber tussen 9.30 en 16.30 uur. Kinderen van 7 tot 12 jaar uit Zeeland kunnen hier vanuit huis aan meedoen. Inschrijven kan tot 22 september via www. dezb.nl. Vol is vol. Deelname aan de workshops is gratis. Op 3 oktober kunnen kinde ren vanuit huis meedoen aan zes verschillende workshops door de knotsgekke professo ren van Mad Science. Een We tenschapsdoosje met daarin alle benodigde materialen is in de week vóór 3 oktober op te halen bij diverse Zeeuwse bibliotheken. Kinderen kunnen dit jaar ook terecht met prangende vra gen zoals: 'Hoe plast een as tronaut als hij/zij in de ruimte is?" of 'Waar is de maan van gemaakt?'. Wij kiezen de tien leukste vragen uit, laten een professor of andere deskun dige het antwoord geven en maken er een leuke video van. Vragen kunnen vóór 10 sep tember in de vorm van een korte, horizontale videobood schap gestuurd worden naar wetenschapsdag@dezb.nl. Kijk voor de voorwaarden op de website www.dezb.11l.

de Faam | 2020 | | pagina 16