09/09/20 De verrassingen van de Zeeuwse natuur: 'Altijd open' Lekker uitwaaien op en aan de Oosterschelde tijdens de Oosterscheldeweek September is de Zeeuwse Maand van de Verkeersveiligheid Zeeland Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Subsidieregeling Vestigingsklimaat opengesteld Lees in de besluitenlijst waarover GS wekelijks besluiten D ovinciewerk ZEELAND Iedere dinsdag vergaderen Gedeputeerde Staten (GS) en nemen zij besluiten die Zeeland aan gaan. De besluitenlijst staat na afloop van de vergadering op www.zeeland.nl met een aanvulling op donderdag om 10.30 uur. In deze besluitenlijst leest u meer over de verschil lende onderwerpen waar GS een besluit over namen. U leest er ook een greep uit de agenda van de gedeputeerden en de commissaris van de Koning Eerdere besluiten vindt u terug via www.zeeland.nl/gedeputeerde-staten Interessepeiling voedselbossen in Zeeland Hoe spelen we in op klimaatverandering? Hoe zorgen we voor voldoende zoet water? Hoe ver groten we het aantal soorten planten en dieren? Allemaal vragen waarop ook de Provincie Zeel and een antwoord zoekt. Bij deze zoektocht zijn we geïnteresseerd in alternatieve vormen van landbouw, zoals voedselbossen. Het realiseren van een voedselbos is geen een voudige stap. Misschien bent u al oezig met de aanleg van een voedselbos of denkt u erover om dit te gaan doen. Om in beeld te brengen waar u tegenaan loopt en te kijken in hoeverre de Provincie Zeeland daarbij kan helpen, zijn we bezig met een interesseoeiling. Op voorhand denken wij aan een voedselbos van ongeveer vijf hectare, waarbij de moreng van grond een voorwaarde is Qua locatie hebben we voorkeur voor een plek in de directe nabijheid van Natura 200C-gebieden, zoa.s de Kop van Schouwen en de Manteling van Walcheren, of in het stedelijk gebied van Goes. Hulst. Middelburg. Terneuzen of Vlissingen. Werkt u aan een plan voor een voedselbos in Zeeland en past dit in bovenstaande omschrijving? Stuur dan uiterlijk 20 september 2020 uw voorstel (max. 2 Ai tjes) naai voedselbos@zeeland.nl. Kijk voor de volledige informatie cp www.zeeland.nl De meteorologische herfst is begin deze maand begonnen en duurt tot en met 20 december. Een periode waarin wc weer meer tijd binnen doorbrengen, maar dat hoeft helemaal niet! De Zeeuwse natuurorganisaties en de Provincie Zeeland zijn namelijk de na- tuurcampagne 'Altijd open' gestart om te laten zien hoe verrassend en open de Zeeuwse natuur is. Zeeland is niet alleen strand en zee. De lig ging op de grens van land en zee. het leven met water in voor- en rampspoed en de sporen van oorlogen hebben gele d tot na tuurgebieden en landschappen vol contrast en dynamiek. Met eb en vloed, zout en zoet. binnendijks en buitendijks, kleinschalig en grootschalig. Van strekdammen, dijken, kreken, inlagen en keringen tot akkers met vette klei. afgewisseld door pittoreske dorpen. Met ruimte voor bijzondere dieren en planten en onze bekende eetbare na tuur. De Zeeuwse natuur is letterlijk open. maar ook figuurlijk. Open voor beleving. Open voor onthaasten. Open voor iedereen om op ieder moment van de natuur te genieten. Kijk op vvvzld.nl/natuurinZeeland voor meer informatie. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), Provincie Zeeland en ROVZ partners organiseren samen voor de derde keer de Zeeuwse Maand van de Verkeersveiligheid in september. De verschillende activiteiten die deze maand aan bod komen hebben als doel meer aandacht te vragen voor dit onderwerp: 100% verkeersveilig, daar gaan we voor in Zeeland! Benieuwd naar alle verkeersveilighe ds activiteiten in september? Kijk dan op www.zeeland.nl/maandverkeersveiligheid den met elkaar en veilig rijgedrag kunnen hieraan bijdragen.' Samen met Omroep Zeeland en Politie Zeeland -West-Brabant komt verkeersvei ligheid aan bod in de afleveringen 'Zeeland 100% verkeersveilig' die tot en met 30 september 2020 op de woensdagen te zien zijn. Ook kunnen luisteraars en kijkers deelnemen aan de wekelijkse online quiz en het radiobelspel oo de donderdagen tussen 9.00 uur en 12 uur. Naast deze activiteiten kunt u bijvoorbeeld ook op 19 september deelnemen aan een camper training in de Zeelandhallen in Goes. Bij het onderdeel GRIP kunnen jonge automo bilisten daar hun rijvaardigheid trainen op 26 september. Voor het basisonderwijs in de gemeente Borsele is dit jaar het 100% verkeersveilig event in Heinxenszand georganiseerd Zeeland is een uitgestrekte provincie. Er is één snelweg en er zijn veel vrij rustige lange plattelandswegen met bochten en bomen erlangs. Dat heeft zijn charme, maar ook het nadeel dat de concentratie afneemt van weggebruikers. Naast het veiliger maken van wegen is hel belangrijk hel gesprek aan te gaan over veilig gedrag op de weg. Met als doel het aantal ver keersslachtoffers omlaag te brengen. Dit is de reden waarom we samen met partners deze Maand organiseren, zegt gedeputeer de Harry van der Maas "Elke Zeeuw moet veilig thuis kunnen komen Rekening hou- Heeft u een idee om fijn wonen, werken en leven in Zeeland te realiseren, waardoor het nog aantrekkelijker wordt voor (potentiële) werknemers om zich in Zeeland te vestigen? Wij bieden u advies, begeleiding an subsidia aan via de subsidieregeling Vestigingsklimaat. Deze regeling is opengesteld tot en met 27 novambar 2020. De afgelopen jaren zijn er mooie initiatieven ontstaan door samenwerking tussen bewo ners, bedrijven en overheidsinstanties. Zo gingen bijvoorbeeld verschillende bedrijven met elkaar een de slag om huievesting en scholing voor jonge werknemers te realiseren. Meer lezen over de subsidieregeling? Kijk dan op www.zaaland.nl/zeeland_in_ stroomverenelling_vestigingsklimaat. De regeling maakt onderdeel uit van het gezamenlijke fonds 'Zeeland in Stroomver snelling' van het Rijk, de Zeeuwse gemeenten en de Provincie om te investeren in een sterke Zeeuwse economie. De twaalfde editie van de Oosterschelde week is in volle gang. U kunt verschil lende activiteiten in het gebied ondernemen, maar u kunt het Nationaal Park Oosterschelde ook digitaal in huis halen. september 2020 duurt, wordt mede moge- de Provincie Zeeland. Kijk voor het complete tijk gemaakt met een financiële bijdrage van programma op www.np-oosterschelde.nl Van de 21 nationale parken in Nederland is de Oosterschelde het grootste en natste nationaa. park van Nederland. De beroemde Zeeuwse mosselen, oesters en kreeften komen hier vandaan, leder jaar staat het gebied centraal tijdens de Oosterschelde week. Op, onder en rondom het water kunt u dan van alles beleven. Dit jaar staat er ook iedere dag een korte digitale excursie met een gids. boswachter of chef-kok online. De Oosterscheldeweek. die nog tot en met 12 COLOFON Redactie: som Communicatie Province Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Nationaal Park OosterschclOe. Provincie Zeeland. Wozmtzt Fotografie (Keersluisbrug) Reageren co deze uitgave van Provinciewtrtl? Neem aan contact op met team Communic.it e oer telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-ma infocentrum@aeeland.nl at per telefoon cp 0118- 63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6.6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerkverscmjot 23 september 2070. gw Provincie

de Faam | 2020 | | pagina 10