4 Wat is er te doen er is voor iedereen nummers maarü Ga naormagazine.nl/vier Gratis proefles Mentastics Kledingbank is weer open Kinderkleding op de beurs Expositie in galerie Bank Kennismaking Cultuurhuis Turntalent gezocht Kunstenaar 4.0 bij CBK Zeeland Opruimdag bij de Schelde WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2020 De Faam WALCHEREN KORT pt.x MIDDELBURG - Mentas- tics wordt ook wel de yoga van het Westen genoemd. Op 1 september van 10.00 tot 11.30 uur is er een gratis kennismakingsles bij Padma in de Verwerijstraat in Mid delburg. Hervind je balans, kom in evenwicht, voel je li chaam, ontspan en geef alzo als het ware oppepper aan je immuunsysteem. Meer in formatie: bij de docent Sats- avya via info@zipzen.nl of 0627347597 MIDDELBURG - -/strong- Vanaf 2 september is de Beurs van Kledingbank Zeeland weer wekelijks geopend voor de allerleukste én goedkoop ste kledingkoopjes van heel Zeeland. Deze verkopingen zijn voor iedereen toeganke lijk, dus kom lekker snuffe len en passen tussen de vele rekken met de fijnste truien, dikste jassen, mooiste jurkjes en comfortabele blouses voor dames, heren en kinderen. Door een kleine verbouwing is er ook weer een ruime kof fiehoek. De opbrengst van deze verkoping komt volle dig ten goede aan het werk van Kledingbank Zeeland. Er worden ondergoed en sok ken, jassen en schoenen voor kinderen van gekocht en die worden weer gratis uitge deeld in één van onze beide uitgiftecentra. Om daarvoor in aanmerking te komen, is een verwijsbrief nodig. Meer informatie hierover staat op www.kledingbank-zeeland. nl Natuurlijk kan ook kleding ingeleverd worden bij Kle dingbank Zeeland, graag wel in goede en bruikbare staat. VLISSINGEN - Op 10 sep- tember van 19.00-21.00 uur houden we een kinderkle- dingbeurs aan de Poorters- weg 27 in Vlissingen. Wees van harte welkom om leu ke kinderkleding te shoppen in maat 74 tot en met S. De verkoopruimte is vrij royaal, maar er wordt wel wel een maximum aantal bezoekers tegelijk aangehouden. Het kan zijn dat u even moet wachten, maar iedereen komt aan de beurt! AA6TEKERKE - Martina de Bruin uit Goes exposeert tot en met 5 september met haar klei beelden in Galerie Bank Aagtekerke. De Bruin werkt het liefst met grove chamotte klei om haar beelden te vor men. Haar inspiratie haalt ze uit de mensen op straat aan gevuld met haar eigen fanta sie. Door middel van acrylverf en pastelkrijt krijgen de beel den kleur en ziel. Sinds kort is Martina ook bezig met glazuren die meegebakken worden. Hoe langer je er naar kijkt, des temeer lijken de beelden te leven. Galerie Bank is open van woens dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tevens is het werk van de vaste expo santen te zien met keramiek, beelden, glaskunst, grafisch werk en schilderijen. Bezoe kers worden gevraagd re kening te houden met de Corona maatregelen in de ga lerie. Toegang gratis en par keergelegenheid aanwezig. MIDDELBURG - Schilderen? Fotograferen? Sumi-e, pot tenbakken of glazuren? Een ring maken of een t- shirt be drukken? Of zelfstandig aan de slag in onze ateliers? Zon dagmiddag 6 september van 13.00 tot 16.00 uur opent het Cultuurhuis Kuiperspoort zijn deuren. Met 4 nieuwe docen ten presenteert het Cultuur huis haar nieuwe cursussen en workshops voor het sei zoen 2020/2021. Ontdek nieuwe glazuurtechnieken of leer een ring maken van een theelepel. Of al eens gehoord van Printen op T-Shirts en Tote-bags met flex? Kijk op de website cultuurhuis-kui perspoort.nl voor meer in formatie. Of kom langs en schrijf je in bij Cultuurhuis Kuiperspoort, Kuiperspoort 18,4331GS, Middelburg. VLISSINGEN - Turnvereni ging DIOS en Turnschool Zee land zijn op zoek naar nieuwe turnsters voor hun voorberei dingsgroep. Ga jij graag over de kop, ben je sterk en lenig en lijkt turnen jou leuk? Doen dan dan mee met de instuif en wie weet, kom je in aan merking voor een plekje in de voorbereidingsgroep! De instuif is op zaterdag 12 september van 10.00 tot 12.30 uur en is bedoeld voor meisjes geboren in 2012, 2013 of 2014. Turnervaring is niet nodig. De lokatie is de turnaccom- modatie van Turnschool Zee land aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen. Meer informatie en aanmelden via ledenad- ministratie@dios-souburg.nl o.v.v. 'deelname turninstuif, naam turnster, geboorteda tum en telefoonnummer. w Sylvia Rradius bespreekt werk van cursisten aan de Kuiperspoort. FOTO: E. RADIUS MIDDELBURG - CBK Zeeland verzorgt zes bijeenkomsten onder de titel 'kunstenaar 4.0', waarin twee kunste naars in gesprek gaan met een moderator over de ver anderde kunstpraktijk. De bijeenkomsten worden inge leid door Loek Grootjans. De vierde bijeenkomst is woens dag 9 september. Startpunt van 'kunstenaar 4.0' was de vraag van Loek Grootjans hoe latere generaties kunstenaars zich aan de veranderde situ atie in het kunstenlandschap hebben aangepast. Wat doen zij om een inkomen te ver werven, hoe werken zij aan hun netwerk, hoe zorgen zij ervoor dat hun werk gezien en gekocht wordt. Onder leiding van een moderator wordt gesproken met twee kunstenaars uit Zeeland, zo veel mogelijk in relatie met de tentoonstelling die op dat moment bij CBK Zeeland te zien is. Aanmelden via info@ cbkzeeland.nl VLISSINGEN - Op zaterdag 19 september is er een gro te schoonmaakactie langs de Westerschelde. Er ligt veel zwerfafval in het water en op de oevers, hier hebben de dieren last van. Daarom gaan de handen uit de mouwen en wordt er zaterdag 19 septem ber schoongemaakt op veel plekken langs de Schelde. Wil je mee doen bij de binnen- en buitenhaven van Vlissin gen, neem dan contact op met Monique via Jankowski mjank0wski@xs4all.nl cuv^m 4Jiiaaaximc stopt vanzelf 1

de Faam | 2020 | | pagina 4