Onzekere toekomst molen de Hoop American Football Actueel Anderd van den Bosse kan veel tb De fotograaf van de vrijwilliger De Faam WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2020 Dorpsvereniging heeft nog hoop EEN COMPLETE MOLEN IS EEN AANWINST VOOR HET DORP HALVE EEUW DORPSVERENIGING VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON Theo Rietveld Hoop heeft de Dorpsvereniging Sint Laurens nog steeds. De 300 jaar oude molen De Hoop moet worden gerestaureerd, met kap en wieken. De aangevraagde subsidie komt er niet. Daarom is een officieel bezwaar ingediend door het Comité tot Herstel en instandhouding van Molen de Hoop. SINT LAURENS - Voorzitter Anneke de Pagter van Dorps vereniging Sint Laurens geeft niet op. De brief die het be stuur deed uitgaan is een laat ste oproep aan de Provincie Zeeland om in te stemmen met de plannen die van de molen de Hoop een prach tig gerestaureerd monument moeten maken, compleet met kap en wieken. Aandachtig leest ze het informatiebord bij de molen. Dorpsvereniging Anneke: 'Toen ik hier jaren geleden kwam wonen, wist ik alleen dat Sint Laurens aan de weg lag en een molen had. Inmiddels wil ik hier niet meer weg. ledereen kent elkaar en de Dorpsvereniging telt maar liefst 300 leden." Het Comité tot Herstel en Instandhouding van Molen De Hoop diende in februari van dit jaar een sub sidieaanvraag bij de Provincie Zeeland in voor de restauratie en reconstructie van Molen de Hoop aan de Noordweg. De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed oordeelde als enige organisatie negatief. Volgens deze Rijksdienst mag de mo len haar kap en wieken niet terugkrijgen. De gemeente Middelburg is wel enthousiast over het plan. Gedeputeerde Anita Pijpelink gaf uitsluitsel: geen subsidie. Ze overweegt een nieuwe subsidieaanvraag voor alleen de kap en romp in overweging te nemen. Tegelij kertijd geeft ze geen garantie op succes. Molenvisie Gedeputeerde Pijpelink wil eerst een molenvisie voor Zee land ontwikkelen. Daar is zeker drie jaar tijd voor nodig. Het Comité legt zich niet neer bij de subsidie afwijzing en heeft in middels een officieel bezwaar ingediend. De uitslag van het onderzoek naar het bezwaar is eind september bekend. We lopen om de molen en ik krijg uitleg over het bouwjaar, het wind- en waterdicht maken van het Rijksmonument en het varkenskot dat ook gerestau- De Dorpsvereniging bestaat op 22 oktober 2020 precies 50 jaar. Voorzitter Anneke de Pagter laat weten dat er dit jaar geen feest komt. Er zijn plannen in 2021 een feest te organiseren met alle 300 leden. Er zijn ideeën voor een mosseltafel of de komst van enkele foodtrucks. reerd zal worden. "Het is zelfs de bedoeling om de molen ooit weer draaiende te krijgen." Ze wijst ondertussen de plek aan waar eventueel een theetuin kan worden aangelegd, praat over de mogelijkheid van een winkeltje in de molen en ver telt dat met de restauratie ook de voorzieningen in het dorp worden verbeterd. Molenstad Het Walchers Advies Team Ruimtelijke Kwaliteit gaf het Comité nog een advies: de schuur meer afstemmen op de oorspronkelijke schuur; ar chitectuur sober houden, geen wit boeiboord, aandacht voor details en aandacht voor ar cheologie. De gemeente Mid delburg is enthousiast over het restauratieplan maar heeft geen financiële middelen. De molen is gebouwd in 1721 en werd eerst gebruikt als korenmolen. In 1943 brandde hij onder verdachte omstandighe den af. In 2021 zal er feest worden gevierd, samen met de inwoners van Sint Laurens. Het zou mooi zijn als het geld dan aanwezig is om de molen te restaureren, mét kap en wieken. Wijkwethouder Johan Aal- berts hoopt dat de molen ook haar kap en wieken terugkrijgt. Middelburg afficheert zich met haar zes molens als Molen- stad-Middelburg. Dan hoort een complete molen in Sint Laurens daar ook bij. De ge meente maait het gras, heeft de luiken betaald en de kosten om de molen wind- en water dicht te maken. Vrijwilligers onderhouden de grond rond om de molen. En Anneke de Pagter blijft hoop houden, sa men met Frits van Borrendam van het Comité De American Footballdub Vlissingen Sharks start op 31 au gustus weer met de trainingen in het nieuwe seizoen. De training start die maandag om 19.00 uur aan het Baskenburg- plein 4 in Vlissingen. VLISSINGEN - American Foot ball is er voor bijna iedereen. Zwaar, licht, groot, klein, lang zaam of snel. De Sharks mel den zelf. 'Wil je? Dan kun je het.' Ook als je 'te zwaar' bent ben je van harte welkom deel uit te maken van de Sharks. Nieuw? Ben je nieuw in deze sport? Heb je nog nooit American Football gespeeld, maar lijkt het je leuk om zelf ook te er varen hoe het is om dit stoe re spel te spelen? Laat het de mensen van Vlissingen Sharks weten. Jouw inbreng zijn de sportschoenen, de sportkle- ding en jouw wil. Voor de rest zorgen de Sharks. Studenten Ook buitenlandse studenten van bijvoorbeeld de HZ zijn van harte welkom bij de Vlissingse club. Zij moeten contact opne men met HZ Sport Vlissingen. VLISSINGEN - In Oe Faam van 12 augustus werd vrij williger Christien Keuning, chauffeur bij de Dieren ambulance, in het zon netje gezet. Bij de foto is echter de naam van de fotograaf niet vermeld. De foto werd gemaakt door Esmeralda van Opdorp-de Klerk. Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Anderd van den Bosse is vrijwillig evenementenhulpverle ner bij het Rode Kruis afdeling Walcheren. In 2019 won hij zelfs een Lange Jan Award voor zijn inzet als vrijwilliger. "Het is zo leuk om samen met collega-vrijwilligers bij te dragen aan een goed en mooi evenement!" MIDDELBURG - Van pleisters plakken tot koelen, blaren prikken en soms reanimeren; Anderd doet en kan het alle maal. "Het is zulk mooi werk. Je komt op veel verschillende plekken, je leert veel verschil lende mensen kennen en de liefde en dankbaarheid die je terugkrijgt is geweldig!" Op de basisschool haalde An derd zijn jeugd EHBO-diplo- ma. "Dat vond ik zo leuk, dat ik er mee verder ben gegaan. Na een paar lessen werd me gevraagd of ik mee wilde gaan lopen tijdens evene menten. Toen is het balletje gaan rollen en ben ik er niet meer mee gestopt De mooi ste evenementen om bij te helpen vind ik de Mossel dag in Yerseke, de Nijmeegse vierdaagse en de Kustmara- thon. Om dan met een hele grote groep vrijwilligers van vroeg tot laat bezig te zijn en alle gezelligheid die er tussendoor bij komt kijken; fantastisch!" Benieuwd naar vrijwilligersvacatures? Kijk dan eens op www. welzijnmiddelburg.nl of neem contact met ons op via 06 - 82 21 8168 of vrijwilliger@welzijnmiddel- burg.nl. Anderd van den Bosse is vrijwillig evenementenhulpverlener bij het Rode Kruis afdeling Walcheren. Voorzitter Anneke de Pagter aan de achterkant van Molen de Hoop aan de Noordweg in Sint Laurens. FOTO: THEO RIETVELD

de Faam | 2020 | | pagina 3