Wat is er te doen? 9 Rommelmarkt Ons genoegen Neem de regie over jezelf Voorlezen in de bibliotheek Triskell bij Terra Maris Wandelen van zoet naar zout Blauwe Hope gaat weer open Brocante fair voor tehuis woonmallalexandrium.nl •1 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2020 WALCHEREN KORT U BENT ^0N0KA?Jt SS Woot\vJiV\\^sls o*\<W fifiA 6(Ü-\ ROTTERDAM A20 AFSLAG 16 MAKKELIJK PARKEREN De Faam VLISSINGEN - Stichting Vrien- den van Ons Genoegen houdt zaterdag 29 augustus van 09.00 tot 12.00 uur een rom melmarkt. In het repetitielo kaal van de Muziek Vereniging Vlissingen aan de Wildbaan 21 in Vlissingen worden al lerhande goederen verkocht, die aan de vereniging zijn ge schonken. Er is veel huisraad, witgoed, elektronica, boeken en speelgoed. De markt wordt opgezet volgens de huidige Corvid-9 richtlijnen. De Stich ting ondersteunt het Harmo nieorkest, de (Jeugd)Deltaband en het leerlingenorkest van de Muziek Vereniging Vlissingen, voorheen bekend als Konink lijke Harmonie Ons Genoegen onder andere in de kosten van het onderhoud en de aanschaf van muziekinstrumenten en andere materialen. MIDDELBURG - Op 29 septem ber begint er een WRAP-cursus speciaal voor mannen tussen de 40-65 jaar. WRAP staat voor Weiness Recovery Action Plan. Deze cursus is voor iedereen die weieens een tegenslag in zijn leven heeft meegemaakt en meer grip op het eigen be staan wil hebben. De deelne mers maken zelf uit wat voor hen goed werkt. Deze training is bedoeld voor mannen tussen de 40 en 65 jaar die het leven (soms) de moeite niet of minder waard vinden. De cursus duurt 8 dagdelen en wordt gegeven op dinsdag morgen van 10.00-12.30 uur op 29 september, 6,13, 20 en 27 oktober; 3,10 en 17 novem ber 2020 in Zelfregiecentrum Middelburg, Oranjelaan 17-19, Middelburg. Er zijn geen kos ten verbonden aan deelname, aanmelden doe je door voor 22 september een e-mail te stu ren aan info(a>hersteltalent.nl ofte bellen met 06-22889296. VLISSINGEN - Vanaf eind au- gustus kunnen baby's, peuters, kleuters en hun (groot)ouders weer genieten van mooie ver halen in ZB| Bibliotheek Vlis singen aan de Spuikomweg 7. Voorlezen prikkelt de fanta sie en vergroot de kennis van taal. Het is gezellig en het ver sterkt de band tussen ouders en kind. Voorlezen aan baby's is eigenlijk spelen met je baby met behulp van een boekje. Een gezellig momentje sa men. Iedere eerste woensdag van de maand (vanaf 2 sep tember) zijn kinderen tot twee jaar met hun (groot)ouder(s) van harte welkom om samen mee te doen met een acti viteit van Voorleesconsulent Karin. Voorlezen aan peuters en kleuters is van groot be lang voor de taalontwikkeling. De woordenschat wordt uit gebreid en het geeft de kin deren meer grip op de wereld om hen heen. Iedere laatste woensdag van de maand (van af 26 augustus) gaan we weer voorlezen. Voor de kinderen van 2 tot 4 jaar is er Peutertje Luister en kinderen van 4 tot 8 jaar zijn van harte welkom bij de Verhalenkoffer. Aanmelden kan via activiteitvlissingen@ dezb.nl.. Geef wel aan voor welke activiteit je je wilt aan melden (en de voorkeurstijd), watje naam is en met hoeveel personen je komt. -26 augustus Peutertje Luisten 10.15-10.45 uur of 11.00-11.30 uur -26 augustus Verhalenkoffer: 15.30-16.00 uur2 september Boekstart BabyBieb: 10.15-10.45 uur OOSTKAPELLE - Op Zondag 30 augustus van 13:30 tot 15.30 uur treedt de folkband Triskell op bij Terra Maris. Triskell legt zich toe op het op een eigen wijze vertolken van Iers-Keltische muziek. De tra ditie geldt als uitgangspunt om die vervolgens met de verschil lende muzikale ervaringen van de bandleden in te kleuren. Inspiratie putten de leden van Triskell uit de muziek met Kel tische oorsprong. Voorbeelden hiervoor worden gevonden tussen de grote namen zoals Loreena McKennit maar even zeer bij vertegenwoordigers van de recentere lichtingen. Maar ook Engelstalige songs van buiten het Iers-Keltische gebied worden niet geschuwd als ze bij de sfeer van het reper toire passen. De bezetting met zang, viool, fluit, gitaar en bas gitaar maakt het mogelijk een rijk scala aan stijlen te verken nen en toe te passen op oude en nieuwe traditionals. Uit dat verkennen ontstaat de muziek waar het de muzikanten om te doen is en die verbondenheid ademt. Triskell wisselt ver stilde ballads, stevige, meer stemmige songs af met pittige instrumentals. Triskei wordt gevormd door Lianne Timmer man, Aagje Feldbrugge, Pieter van Dort en Hans Timmerman. OOSTKAPELLE - Op vrijdag 28 augustus verzorgt Terra Ma- ris te Oostkapelle van 10.00 tot 12.00 uur de rondleiding Van zoet naar zout. Tijdens deze rondleiding is er veel aandacht voor de bijzonde re omgeving van Terra Maris, het natuur- en cultuurhisto risch gebied de Manteling. Dit is een overgangsgebied van zoet naar zout met bos, dui nen en strand. De nadruk ligt op de overgang in begroeiing en de daarbij behorende die ren. Zoals de titel al zegt, van zoet naar zout! De kosten zijn 4,50 euro per persoon, maxi maal 9 deelnemers, reserve ren is noodzakelijk en kan via www.terramaris.nl of via 0118 582620. MIDDELBURG - Na 3 maan den noodgedwongen gesloten te zijn geweest, opent Blau we Hope weer voorzichtig de deuren. Zondag 6 september is het publiek tussen 13.00 en 17.00 uur weer van harte wel kom. Anne de Kam toont haar sieraden met edelsteenkralen. Ook reparaties kunnen deze middag aangeboden worden. Cocky Wattel uit Serooskerke is die dag gastexposant met haar prachtige schilderijen van het leven op Walcheren. De Blauwe Hope is gevestigd aan de Seisweg 78, 4334 AK Middelburg. MIDDELBURG - 29 augustus van 9.30 tot 16 uur is er een brocante fair voor het kinderte huis Mision Timoteo in Bolivia. (www.misiontimoteo.nl) Met Brocante, dameskleding, bloe men en planten, koffiehoek. Voor 10 euro kunt je uitgebreid komen lunchen. Opgeven voor 26 augustus via 06-10850014. De fair is in de buitenlucht, zo dat u voldoende afstand kunt houden tijdens het winkelen. De fair wordt gehouden aan de Laurens Stommesweg 30, 4335AZ, Middelburg. Zondag 30 augustus van 13:30 tot 15.30 uur treedt de folkband Triskell op bij Terra Maris. FOTO: PR De laatste dagen van de Summersale in Woonmall Alexandrium zijn ingegaan. Dus pak nu nog even snel je kans om gebruik te maken van de beste aanbiedingen en de grootste deals. Shop de hoogste kortingen voor je andere keuken, badkamer, bank, eethoek, bed, vloer of verlichting in Nederlands mooiste woonwinkelcentrum. Woonmall Alexandrium heeft ruimte nodig voor nieuwe woontrends. Kom langs en profiteer van deze laatste SALE periode. Woonmall Alexandrium voor de hoogste kortingen deze zomer.

de Faam | 2020 | | pagina 10