fi 5 r Binnenstadsteams op pad in Middelburg Aanvraag producten alleen op afspraak Geniet van de Zeeuwse zomer Commissievergaderingen in september Commissie straatnaamgeving Oproep: Teken voor de toekomst! Koninklijke onderscheidingen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Om er voor te zorgen dat het voor ons allemaal goed verblijven is in met name het kernwinkelgebied, gaan de komende weken een aantal medewerkers van de gemeen te de straat op. Samen met een BOA zijn zij herkenbaar aanwezig. Zij gaan in gesprek met (horeca) ondernemers over hoe zij het ervaren en wat een ieder kan doen om de drukte in goede banen te leiden. Dit gebeurt na overleg met de V0M en Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Middelburg. Monitoring nu gesprek en aanspreken Tot voor kort hebben we op verzoek van de VRZ vooral ge- monitord hoe druk het in de stad was. Het was druk. Op sommige plaatsen en tijden was het moeilijk om de 1,5 m afstand te kunnen aanhouden. Op andere plaatsen en tijdstippen was dat goed te doen. We merken de laatste tijd dat het wel steeds drukker wordt en dat we meer moeten doen dan monitoren en meer dan de maat regelen die we al namen. Voor ondernemers is het moeilijker om toe te zien op de afstand. Bijvoor beeld als buitenlandse toeristen de Nederlandse regels niet in acht nemen. Maar het aantal besmet tingen neemt landelijk toe. Daarom zet de gemeente deze stap om ondernemers te helpen, en be zoekers een aangenaam en veilig bezoek aan Middelburg te geven en natuurlijk om het ook voor onze eigen inwoners prettig te houden. Maatregelen die we al eerder namen Hele winkelgebied is voetgan gersgebied. Er mag niet gefietst worden en er mogen geen fietsen geparkeerd worden. Plantenbakken en andere obsta kels zijn waar het kan verwij derd. Zo geven we ruimte aan voetgangers. Er mogen geen evenementen plaatsvinden. Alleen hele kleine, zoals een boeken- of brocan- temarktje. Deze moeten dan aan de rand van de binnenstad plaatsvinden. Er draait een campagne vanuit Wij zijn de Stad op sociale media die aan de coronaregels herin nert. Er staan hekken met spandoe ken om aan de 1,5 meter te herinneren. Er lopen op donderdag en zaterdag stewards die fietsers naar de fietsenparkeerplaatsen verwijzen. Zij hebben folder materiaal om uit te delen, met daarin de corona-regels en een plattegrond. Wij, de folder en ook de ste wards wijzen bezoekers erop: vermijd drukte. Sla de mooie monumentenstraten in Middel burg niet over. Zij zijn sowieso de moeite meer dan waard, en het is een goed alternatief als het in de winkelstraten te druk is. Zo stimuleren we dat bezoe kers zich over een groter gebied verspreiden. Ook stimuleren we om niet op donderdag of zaterdag te komen. En voor wie de drukte wil mijden: kom voor 11 uur. Op onze website staat ook infor matie over de coronaspelregels en het advies niet op de drukke momenten te komen. Door de terrassen te vergroten, is er meer horecacapaciteit in de buitenlucht. Dat is in ieder geval een lager risico dan binnen. Aangeven van looproutes op de bestrating. Meer informatie over de coro namaatregelen in de binnenstad tijdens de zomer van 2020 vind je op www.middelburg.nl/bewust- middelburg. Daar vind je ook een handige folder met plattegrond met daarop onder andere alle fietsparkeerplaatsen. Oc-oD En... Probeer afstand te houden. 1,5 meter of ongeveer een strandlaken. Zoek de rust wat vaker op. Een ander tijdstip kan al helpen. Blijf thuis bij verkoudheidsklachten. Ernstige klachten? Laatje testen op corona. Bel: 0800-1202. Zeeuwse zomertips: De raadscommissies komen begin september samen in het stadskantoor. De raadzaal is ingericht volgens de RIVM-richtlij- nen. Bij de vergaderingen is geen publiek aanwezig. Wel zijn de vergaderingen te volgen via een livestream. Op woensdag 2 september is er een commissievergadering Maatschap pelijke Zaken. Op maandag 7 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 8 september. U kunt deze vergadering vanaf 19.30 uur volgen via het raadsinformatie- systeem. De volledige agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Op woensdag 19 augustus vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in de raadzaal van het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van toekomstige straten in Sint Laurens. Als u deze vergadering wilt bijwonen kunt u zich aanmelden bij de publieksbalie. De Omgevingsvisie geeft richting hoe Mid delburg er in 2050 uit zou kunnen zien. De ge meente maakt deze visie samen met inwoners, ondernemers, andere overheden en belangheb benden. We ontvangen heel graag uw dromen en ideeën over de toekomst! U kunt uw toekomstbeeld verwoorden op papier (al dan niet digitaal). Of u verbeeldt uw dromen over de toekomst op een andere manier: tekenen, zingen, boetseren, fotograferen of schilderen. Vooral jongeren dagen we uit om mee te doen. Het is jullie toekomst. Ga aan de slag en teken voor de toekomst! www.zeelandveilie.nl/info-in-beeld ZEELAND Veilig Vanwege de landelijke maatregelen rond het co ronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langs komen. Maak direct online een afspraak via www. middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Donderdagavond weer open De balies van de afdeling Publiekszaken zijn vanaf 27 augustus ook weer op de donderdagavond open. De balies zijn dan op donderdagen geopend van 8.30 tot 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl/omgevingswet. De lintjesregen 2022 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderschei ding moet echter wel voor 1 juli 2021 bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt voor de samenleving. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via v;ww.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. A A n.M.l Natuur-rijker worden! Zeeland heeft naast zee en strand ook prachtig land. Ontdek de Zeeuwse natuur! Ontwijk parkeerknooppunten, ontdek fietsknooppunten! Elk eiland zijn eigen smaakje. Muse(J)a! Verrijk jezelf met informatie in de Zeeuwse musea. Lekker koel ook op een zomerse dag. Meer zomertipswww.wvzeeland.nl De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officiclebckendmakingcn.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de c-mailscrvice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Bcgardsfraa» 19 (verdut-zarren woning), Gert straat 43 (sch'ldereo. pand), Oude Koudekerks©- weg 81 (bouwen nieuwe berging) Verleende omgevingsvergunningen Kingstraat 44 (maken var oen doorb'cakj, Roo zenburgloan 22 (pica-sen hjdeljke leslokalen] Kennisgeving ontwerpbeschikking (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Korezaks-roat 1 (het n gebru'k remen als schoolgebouw) Verleende exploitatievergunningen Gravenstraat 12, Zusterstraat 14 Verkeersbesluit Reserveren extra parkeervak voor oplcden elektrische voertuigen K'ein Vloanceren Heb je gasten of bezoekers uit andere landen? Op onze site vind je informatie in 4 talen

de Faam | 2020 | | pagina 9