Zo bescherm je ook je huisdieren tegen de hitte Vrijwilligers met opvoedervaring gezocht HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? Zomertijd Vader en dochter schrijven over zeiltocht Wilt u net als ik in actie komen tegen alzheimer? Schoonheid in de Bank Zaterdag 29 augustus is er bij van Eijkeren DanceMasters Open Kijk op www.vaneijkeren.nl voor alle gratis proeflessen op deze zaterdag. De Faam ^UIIICIUIU woensdag 19 augustus 2020 Spannend Het dansseizoen start vanaf maandag 31 augustus. Voor verdere informatie kunt u ook bellen naar 06-22205539 Mail: info@vaneijkefen.nl y. brain research center Zodra buiten de temperatuur stijgt, is het belangrijk dat je extra aandacht besteedt aan je huisdieren. Zij kunnen name lijk niet goed tegen warmte. Oververhitting kan gevaarlijk en soms zelfs dodelijk zijn. Dierenambulance Zeeland geeft tips. ZEELAND - Hoe merk je dat een dier het te warm heeft? De slijmvliezen zijn rood, het dier voelt heet aan, ademt snel, wil vaak niet eten en is lusteloos. Honden kunnen gaan braken. Vogels zitten vaak met hun veren gespreid en hun snavel open. Hoe herken je een hit- teshock?ls de oververhitting ernstig, dan kan je dier een hitteshock krijgen. Dit herken je aan een snelle hartslag en ademhaling, en niet of nau welijks reageren op prikkels. In dat geval moet je direct de dierenarts bellen en beginnen met koelen! Hoe koel je je huisdier af? Breng je dier naar een koele plek en zorg voor vers drink water. Honden, katten, ko nijnen en knaagdieren kun je nat maken. Doe dat vooral bij de kop, oren, hals en poten. Gebruik geen ijskoud water, daardoor trekken bloedva ten samen en wordt het nog moeilijker om lichaamswarm te kwijt te raken. Bekijk per huisdiersoort wat je kunt doen tegen hitte op www.dierenbescherming.nl/ zomertips. Hoewel de ergste zomerhitte nu wei voorbij lijkt te zijn, is het daarmee voor veel dieren nog steeds té warm. FOTO: PR Daisy hield het avontuur op zeilschip Ganesha bij in een blog, wat nu ook in boekversie te koop is. foto: Daisy Wijffels De Middelburgse vader en dochter Paul Daisy Wijffels lie ten in 2015 alles achter zich om samen een jaar lang te zeilen. De tocht bracht hen over en rond de Atlantische Oceaan rich ting de Cariben, en weer terug. Daisy hield het avontuur op zeilschip Ganesha bij in een blog, wat nu ook in boekversie te koop is. Slagerij Paul en zijn dochter Daisy be gonnen het avontuur na ver koop van hun onderneming Slagerij Wijffels. Waar ging de reis naar toe? Daisy: "Ge woon waar de wind ons zou brengen. Je komt op plekken waar je anders niet voor ge kozen zou hebben of op plek ken waar nog niemand van gehoord heeft. Een avontuur van vader en dochter, terwijl moeder, broer en zusje thuis in Middelburg bleven. En spannend werd het. Hoog tepunt van hun reis was de Atlantische oversteek. 21 da gen op zee, afgezonderd van de bewoonde wereld, totale rust en ontspanning, maar ook dwarsgolven en frustraties Benieuwd? Het boek is te koop voor 16,95 euro via mail naar syganesha@ hotmail, com AAGTEKERKE - Magda van der Welle exposeert nog tot en met zaterdag 22 augustus in Galerie Bank in Aagtekerke met mixed media schilderijen. Magda woont in Middelburg en maakt abstract werk met materialen zoals stof, kar ton, wol, jute, touw en hout. Er wordt gescheurd, geknipt, gevlochten, in la gen op doek aangebracht en aangevuld met krijt of acrylverf.Magda legt haar focus vooral op her gebruik van materialen, die bewerkt en gevormd worden tot een nieuwe schoonheid.Galerie BANK is open van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Te vens is het werk van de vaste exposanten te zien met drijfhout objecten en keramiek, beelden, glas kunst, grafisch werk en schilderijen. Bezoekers worden ge vraagd rekening te houden met de RIVM maatregelen in de galerie.Toegang gra tis en parkeergelegenheid aanwezig. Galerie Bank is open van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. WALCHEREN - Home Start Humanitas Walcheren zoekt vrijwilligers met opvoederva ring. Wij vragen elke week een paar uurtjes van je tijd en aan dacht voor een gezin. Jij krijgt er plezier, nieuwe ervaringen en blije gezichten voor terug. Verrijkend Samenwerken in een team van enthousiaste mensen bij Home-Start Humanitas Wal cheren is verrijkend. Je komt in contact met bijzondere men sen, andere gewoonten en culturen. Als vrijwilliger ben je belangrijk voor ouders en hun kinderen. Je biedt een luiste rend oor, vriendschappelijke ondersteuning en praktische hulp. Wekelijks ga je bij het gezin op bezoek. Ouders geven zelf aan waarvoor ze tips of on dersteuning willen hebben. Je denkt mee met de ouders. Sa men zoek je oplossingen. Door te laten zien wat goed gaat, groeit het zelfvertrouwen. Wat houdt het in? Vanuit je eigen ervaring met opvoeden, bied je een gezin thuis ondersteuning. Je neemt geen zaken van de ouders over, je staat naast het gezin. Het contact tussen jou en het gezin is gelijkwaardig en in weder zijds vertrouwen. Door Home- Start word je goed begeleid. Je krijgt een training, reiskosten, verzekering. De coördinator begeleidt je bij het ondersteu ningsproces. Wil je meer we ten? Stuur dan een e-mail naar home-start.walcheren@hu- manitas.nl en de coördinator neemt snel contact met je op. Natuurlijk he«ft blindheid vooral nadelen. Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. Sms 'ogen' naar 4333 en geef éénmalig 2,50 of doneer via steunBartimeus.nl barllméus jonneheerdt deelnemers voor wetenschappelijk onderzoek partner van *<oen«oso ziPtpnwi n<v ftmawrdoro UfTC Bij Brain Research Center doen wij actief onderzoek naar oplossingen voor alzheimer. Daarom zoeken naar nieuwe medicijnen. Bent u of kent u iemand die voldoet aan de volgende voorwaarden: Leeftijd tussen de 50 en 85 jaar? Met milde cognitieve stoornissen of de ziekte van Alzheimer in een licht tot mild stadium? En is deze diagnose door uw behandelend arts vastgesteld Neem dan contact op via: 020-8967814 of www.brainresearchcenter.nl Vestigingen: Amsterdam, Den Bosch en Zwolle

de Faam | 2020 | | pagina 7