WOU in 50 foto's in ZB Wat is er te doen? 9 Muziekweb is nu gratis Bijeenkomsten diabetes 2020 Nierdaagse is goed voor 43.000 euro Internet voor beginners Open dag bij Plantalia Benefiet De Rijckere-orgel Leer ook Engels komend najaar WOENSDAG 19 AUGUSTUS 2020 WALCHEREN KORT De Faam WALCHEREN KORT www.english4y0u.nl Er is goed nieuws voor de Zeeuwse muziekliefhebbers. Wanneer je lid bent van een van de bibliotheken in Zeeland, kun je materialen lenen uit de collectie van Muziekweb. Dit was altijd tegen betaling van 1,50 euro per aanvraag, maar is nu gratis. WALCHEREN - Muziekweb is de muziekbibliotheek van Nederland. Het doel is om muziek en de informatie over muziek voor iedereen laagdrempelig aan te bieden. Muziekweb heeft sinds 1961 een collectie opgebouwd van 600.000 cd's, 300.000 Ip's en 30.000 muziek-dvd's. Dat is samen goed voor zo'n zeven miljoen tracks! Smaak Vind je favoriete liedjes en ontdek nieuwe muziek op Muziekweb. De gids biedt alles om je eigen muzika le smaak te ontwikkelen op het gebied van klassiek, jazz, wereldmuziek en pop. Bron De site is een bron van in formatie over muziek die de afgelopen vijftig jaar in Nederland is uitgebracht, en een ideale plek om meer muziek te leren kennen. Op Muziekweb vind je informa tie over pop, klassiek, jazz en wereldmuziek, een wekelijks overzicht van nieuw uitge komen cd's en dvd's in alle genres, fragmenten van 30 seconden van alle tracks en links naar streamingdiensten om muziek volledig te kun nen beluisteren. Objectief Maar ook biedt muziekweb je objectieve en betrouwbare beschrijvingen van albums, artiesten en muziekstijlen, collecties van historische waarde die via de pagina bijzondere collecties digi taal toegankelijk gemaakt worden. Verdieping Muziekweb biedt ook ver diepende en toegankelijke stukken over tal van muzika le onderwerpen, geschreven door inhoudelijke experts, playlists over verschillen de thema's, voorzien van een stream met de volledige nummers en advies op maat om nieuwe muziek te kun nen ontdekken. Informatiebron Zoeken naar en over muziek doe je via de website van jouw Walcherse Bibliotheek, www.dezb.nl of via www. muziekweb.nl MIDDELBURG - De tentoonstelling, 'De Tweede Wereldoorlog in 50 foto's', in het kader van 75 jaar vrijheid, is nog tot en met 5 september te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De pop-up tentoonstelling met de regionale foto's van de provincie Zeeland is niet alleen visueel aantrekkelijk, maar bestaat vooral uit foto's die hun zeggingskracht ontlenen aan de indringende verhalen die erachter schuil gaan. De foto's zijn afkomstig uit verschillende beeldbanken en privécollecties. De selectie is gemaakt door een speciale projectgroep onder voorzitterschap van de Commissaris van de Koning Han Polman. De tentoonstelling reist vanaf 7 september door de provincie Zeeland. Heeft u belangstelling en de ruimte om de tentoon stelling een paar weken aan het Zeeuwse publiek te tonen? Stuur dan een e-mail naar Pascal Elegeert.pelegeert@dezb.nl. Vermeld daarin uw contactgegevens en de data van uw voorkeur. Naar verwachting staat de tentoonstelling in mei 2021 opnieuw in de ZB. Vanwege de coronacrisi zijn alle Zweeuwse Diabetescafé':s voor 2020 afgelast. ULISSINGEN - Het organise- ren van fysieke bijeenkomsten tijdens de coronacrisis is om meerdere redenen riskant. De Diabetesvereniging Nederland (DVN) annuleert daarom in ie der geval tot 2021 alle bijeen komsten. Dit advies wordt ook opgevolgd door Diabetescafé Zeeland. De najaarsbijeen komsten in Goes, Middelburg en Zierikzee gaan dus voor de rest van dit jaar niet door. De DVN is volop bereikbaar voor leden en niet-leden met di abetes. Zij staan voor je klaar om je vragen te beantwoor den. Dat kan telefonisch via 033 - 463 05 66 op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur en per e-mail via info@dvn.nl. VUSSINGEN - De Nierdaagse, het nieuwe wandelevenement van de Nierstichting, dat in de maand juli plaatsvond brengt genezing van nierziekten weer een stap dichterbij. Ruim m45 miljoen stappen resulteren in 43-532 euro voor de Nier stichting. Deelneemster Corry haalde maar liefst 2.750 euro op. Ondanks haar nierproble men behaalde ze ruimschoots haar wandeluitdaging van 50 kilometer: "Al jaren heb ik veel gezondheidsproblemen, waaronder nu het leven met eén nier. Ik vind het heel be langrijk om mijn conditie op peil te houden én sta helemaal achter het doel. De Nierdaagse was voor mij een extra stimu lans om meerdere kilometers te wandelen. Ik heb ontzet tend veel geld opgehaald voor de Nierstichting en daar ben ik mijn sponsors heel dankbaar voor. Op naar de volgende edi tie!" In de zomer van volgend jaar organiseert de Nierstich ting voor de tweede keer de Nierdaagse. Om als eerste op de hoogte te zijn wanneer de tickets in de verkoop gaan is het nu mogelijk om je voor in te schrijven via www. nierdaagse.nl. GRIJPSKERKE - Heb je moeite oni de weg te vinden op inter net? Dat kan lastig zijn, want internet wordt steeds belang rijker in het dagelijks leven. Tweedehands koopjes, infor matie van de overheid, be lastingaangifte doen, een reis boeken, bankzaken regelen, dat gaat tegenwoordig alle maal via internet. Heb je nog nooit of zelden met een com puter gewerkt, dan is er de cur sus Klik Tik.Deze cursus helpt je gebruik te maken van de mogelijkheden van de compu ter. Je leert bijvoorbeeld web sites te bekijken, e-mails te schrijven en hoe je bestanden kunt downloaden. Klik Tik is gratis en bestaat uit drie delen. De eerste bijeenkomst gaat over de basis; over typen, klik ken en websites bekijken. De tweede ochtend behandelt het internet en gaat over e-mai- len, downloaden en browsers. De cursus besluit de derde ochtend met het onderwerp 'Samen op het web' en gaat over facebook en weblogs. De cursus Klik Tik is op donder dagmorgen in Nimmerdor te Grijpskerke, steeds van 10.00 tot 11.00 uur en start op 3 sep tember. U dient zelf een laptop mee te nemen naar de cursus. Meer informatie over Klik Tik is te vinden op www. klikentik.nl Opgeven kan via info@welzijnveere.nl of 0118-583687. RITTHEM - Zelfoogst- en pluk- tuinderij Plantalia organiseert zaterdag 22 augustus een open dag. Plantalia is een gemeen schapstuinderij gelegen tussen Middelburgen Ritthem. Laatje informeren over het idee ach ter de gemeenschapstuinderij en hoe het werkt om oogst- deelnemer te zijn. Natuurlijk mag je rondkijken en zowel letterlijk als figuurlijk 'proeven' van wat er op dit moment te oogsten is. Je bent welkom op zaterdag 22 augustus van 10:00 tot i6:00uur op de Welzing- seweg 2C te Ritthem, neem de opgang naar mini-camping 'Oest farm&stay'. Let wel: er is weinig gelegenheid tot parke ren. Kom bij voorkeur op de fiets. www.plantalia.nl MIDDELBURG - De onlangs opgerichte Stichting De Rijc kere-orgel 1776 verzorgt op 20 en 27 augustus 2020 twee be nefietconcerten in de Sint-Au- gustinuskerk te Middelburg. Doel van de stichting is het his torisch orgel uit 1776 van de uit Kortrijk afkomstige orgelbou wersfamilie De Rijckere aan te kopen en over te plaatsen naar deze kerk. De opbrengst van beide concerten komt volledig ten goede aan dit doel. Orga nist Bram de Wolf trapt op 20 augustus af met een afwis selend programma met mu ziek van Cornet, Sweelinck, Scheidemann, Babou, Fischer, Soler en Bach. Muziek die uit stekend past op het waarde volle Duyschot/Mül Ier-orgel (1707/1754) in de Sint-Augus- tinuskerk. André Poortvliet speelt op 27 augustus muziek van Sweelinck, Buil, Frescobal- di, Van Noordt, Scheidemann en Scheidt. Een programma met veel contrasten: wereld lijke dansen en psalmbewer kingen, maar ook een fantasia van Sweelinck en een vrolijk capriccio van Frescobaldi. De concerten beginnen om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te reserveren via www.de- rijckereorgel.nl of info@derij- ckereorgel.nl. Reserveren voor deze concerten is verplicht in verband met het beperkt aan tal plaatsen in de kerk. 0 www.derijckereorgel.nl GOES - Engels is een wereld taal die in vrijwel alle landen bruikbaar is. Met kennis van het Engels wordt je wereld een stuk groter. Er is ook dit najaar weer de mogelijkheid om Engels te leren in een ge zellige en ongedwongen sfeer. In september starten in Goes weer nieuwe cursussen Engels voor beginners en gevorder den waarbij deelnemers leren om zelfverzekerder te worden in het spreken en verstaan van het Engels in alledaagse situa ties en op reis. Op 14 septem ber verzorgt English for You een informatieavond en dan is er de mogelijkheid om kennis te maken met nieuwe cursis ten. Heeft u hiervoor ook be langstelling, laat u dit dan even weten, dan krijgt u een uitno diging. English 4 You verzorgt naast de cursussen ook ieder jaar een interessante excursie naar Groot Brittannië. Deze ex cursies zijn uiteraard niet ver plicht. Meer informatie via 0113 251621 en

de Faam | 2020 | | pagina 5