Winnaar FN aanmoedigingsprijs 2018 t 2 Walchers nieuws Verkeershinder N57 fa Francien Schout en Open Tafel Een film voor muziekfans De Faam WOENSDAG 19 AUGUSTUS 2020 De Vaart van Vlissingen en City Trail NIET GEDACHT DAT MIJN INSPANNING ZÓ WERD GEWAARDEERD WIE GA JIJ VOORDRAGEN? COLOFON VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE Vj Conny den Heijer In 2018 won Claudia van de Ketterij de aanmoedigingsprijs, onderdeel van de Frans Naerebout Prijs, voor haar vrijwillige inzet en organisatie van De Vaart van Vlissingen en de City Trail. Het organiseren van deze evenementen kost heel wat inspanning. Sinds enkele jaren I de gemeente Vlissii de Frans Naereboul in het leven geroep prijs voor vrijwillig) werk. Deze is naar VLISSINGEN - Claudia deed zelf ooit mee aan een City Run in België. Daar kwam ze op het idee om ook zoiets in Vlissin gen te organiseren. Hoe pak je dat aan en wat komt er al lemaal bij kijken? "Wij waren met een team naar België en hebben met dat team beslo ten zoiets hier te doen. Ge woon om andere lopers en wandelaars een leuke dag te bezorgen." vertelt Claudia en thousiast "Het mes snijdt met zo'n evenement aan meerdere kanten want afgezien van het plezier dat je samen hebt, zie je ook de stad op een andere manier en leg je nieuwe soci ale contacten. We hebben een plan gemaakt zijn in gesprek gegaan met de gemeente en de konden aan de slag." Er werden inmiddels steeds minder van dit soort evene menten georganiseerd in Vlis singen. Dus Claudia toonde lef en stapte daarmee in een gat in de markt. Want het aantal deelnemers blijkt iedere keer groter. Ook bij de City Trail die Claudia oppakte. "Dit jaar gaat die vanwege de coronacrisis niet door. Maar als alles meezit wordt die verplaatst naar 2021 en dan maken we er een feest je van want dan is het de vijfde editie." Druk Claudia krijgt het dan weer druk met het benaderen van winkeliers en het aanvragen van vergunningen. "Het leuke is dat bijvoorbeeld bij de City Trail, ondernemers hun zaak openen zodat wandelaars en hardlopers door hun pand heen kunnen. Dan kom je er gens binnen waar je anders misschien nooit komt of waar je nog nooit geweest bent. Dat geldt ook voor andere gebou wen in de stad. Het evenement is opgezet om de stad te pro moten en die op een andere manier te laten zien." Verrassing De Frans Naerebout Prijs kwam voor Claudia als een to tale verrassing. "Ik ben dit gaan doen omdat ik er zelf een uit daging in zag en er eigenlijk te weinig aanbod was. Dat het zó gewaardeerd werd dat ik er zelfs een prijs voor zou krijgen, had ik nooit gedacht Dat geeft voldoening, dan heb je er veel mensen een plezier mee ge daan. We kregen een oorkon- deen een geldbedrag, daar zijn we met het hele team van uit eten geweest" Op de oorkon de staat "Mevrouw van de Ketterij weet met haar enthou siasme en energie een team te smeden en zo een 2-daags sportevenement als 'De Vaart van Vlissingen' te organiseren. Dit is een bijzonder project Be doelt voor alle leeftijden, voor de fanatieke sporters maar ook voor de recreant Er is groot respect en waardering voor haar doorzettingsvermogen, creativiteit en haar gave om heeft igen Prijs m, de rs- Naerebout vernoemd als symbool voor inzet, betrokkenheid en voorbeeldfunctie voor vrijwilligers. Iemand voordragen kan nog tot 11 september 2020. mensen te binden." Claudia glundert: "Nou, als je dat leest dan mag je toch best een beet je trots zijn? Ik kijk met plezier uit naar de vijfde editie vol gend jaar. En wees er snel bij tegen die tijd: de inschrijving is altijd zó vol." De City Trail staat gepland op 28 maart 2021. Wil je iemand voordragen voor de Frans Naerebout Prijs? Dat kan tot 11 september via: https://www.vl issingen. n|/formulieren/nomina- tie-frans-naerebout- prijs-2020.html Tot 11 september aanstaande kun je een organisa- tie of persoon voordragen voor de Frans Naerebout Prijs. Ken jij een speciaal iemand of heb je een organisatie op het oog? Wacht dan niet te lang met je voordracht en de onderbouwing daarvan. Rijkswaterstaat voert nog tot en met vrijdag 18 september in de avond en nacht werkzaamheden uit op de N57 tussen Vrouwenpolder en Westenschouwen. ZEELAND - Er wordt gewerkt op doordeweekse dagen tus sen 22.00 en 5.00 uur. Weg gebruikers dienen rekening te houden met omleidingen en langere reistijd. Omleidings routes staan aangegeven met gele borden. Rijkswaterstaat wil de N57 duurzaam veilig inrichten. De snelheid op de N57 over de Oosterscheldeke- ring wordt verlaagd waarna deze weg minder breed hoeft te zijn. Daardoor kan de werk- weg op de kering worden aan gepakt. De werkweg wordt verbreed om de veiligheid voor medewerkers en wegge bruikers te verbeteren. Ook de snelheid en de inrichting van het weggedeelte over de Veer- se Gatdam worden aangepast Zo wordt er op het hele traject nieuwe belijning aangebracht, de bebording aangepast en op de Oosterscheldekering wor den de barriers tussen hoofd rijbaan en werkweg verplaatst Bij slecht weer kan het werk worden uitgesteld. MIDDELBURG - One- ma Middelburg vertoont Once Were Brothers, over The Band', de legenda rische muziekgroep uit de jaren '60, waarvan de leden "three of the gre atest white singers in rock history," waren aldus de 'Boss' Springsteen. Vanaf donderdag 20 augustus om 20:00 uur. www.cine- mamiddelburg.nl Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Claudia van de Ketterij ontving in 2018 de Frans Naerebout Aanmoedigingsprijs voor haar vrijwillige inspanningen en het organiseren van onder andere De Vaart van Vlissingen en City Trail. Foto: Conny den Francien Schout (68) is al 22 jaar de drijvende kracht achter de Open Tafel Vrouwenpolder. TEKST EN FOTO WELZIJN VEERE VROUWENPOLDER - Fran cien Schout (68) is al 22 jaar de drijvende kracht achter de Open Tafel Vrouwenpolder Francien Schout woont met veel plezier in Vrouwenpol der. Ze heeft al heel wat vrij willigerswerk gedaan. Op dit moment doet ze nog 'maar' drie dingen en dat is even genoeg. Maar ze want Francien vindt het be langrijk om iets te doen voor een ander. Sinds 1998 organiseert ze sa men met andere vrijwilligers de drukbezochte Open Ta fel in Vrouwenpolder. "Dat het gezellig is en mensen zich thuis voelen is het al lerbelangrijkste" aldus Fran cien. Zo opent ze altijd met een gedicht en staan er vers geplukte bloemen op tafel, meestal uit eigen tuin. Naast de maandelijkse open tafel zit Francien ook in de organisatie van de senio renbusreis die twee keer per jaar op pad gaan en is ze secretaris van de Commis sie Welzijn Vrouwenpolder. Niet voor niets ontving ze de Pelgrimsinsigne voor haar vrijwilligerswerk! Als je Francien vraag wat ze het leukste vindt, begint ze te glunderen. "Dat is toch wel de maandelijkse Open Tafel, al 22 jaar lang. Het verveelt nooit. Nu in coronatijd zijn de activiteiten wat minder, maar in september hopen we weer te starten" Benieuwd naar meer vrij- willigersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijnveere. nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of infb@ welzijnveere.nl

de Faam | 2020 | | pagina 3